5 VENDET PËR TE NGRËNE MËNGJESIN APO DREKËN MË TË MIRË NË SHKODËR

Përveç traditës në gatimet tradicionale dhe mikpritjes qe qyteti i Shkodrës i jep turistëve vendas apo të huaj, shumë restorante apo hotele në Shkodër vlerësohen për mëngjesin apo dreken...

SHKODRANËT “ZBRESIN” NË KOLASHIN NË KËTË FILLIM VIT

Mungesa e një piste skish në Shkodër ose alpet ka bërë që një numër i konsiderueshëm qytetarësh nga Shkodra t’i drejtohen pikës turistike të Kolashinit në Malin e Zi. Nga...

Ja 5 vende ku të bëni piknik në Shkodër

Fundjava të shijon më shumë në natyrë, aty ku merr frymë lirisht dhe drekën e shoqëron me lojëra apo aktivitete të ndryshme, si dhe me një piknik me miqtë...

Magjitë dhe misteret e liqenit të Pogradecit

Liqeni i Pogradecit (Ohrit), shtrihet në jug-lindje të vendit tonë dhe përfaqëson një pellg ujor me origjinë tektonike. Ky liqen është një nga liqenet më të bukur në botë...

Një album me bukuritë e Kelmendit

Tamara është qendra e zonës së Kelmendit, e cila gjendet në vije të drejte 56.5 km larg detit Adriatik. Relievi i përthyer, përgjithesisht me ulje nga veriu ne jug dhe...

Pamje magjepsëse nga Thethi, ngrijnë ujëvarat

Një ndër bukuritë më të veçanta në alpet shqiptare janë edhe ujëvarat, sidomos në stinën e dimrit kur uji ngrin duke ofruar një pamje magjepsëse.   Për shkak të temperaturave të...

Bukuria ekskluzive shqiptare ju thërret nën bardhësinë verbuese të Thethit

Mes pasurive të panumërta natyrore, që Shqipëria “ka për pjesë” bujarisht, spikat në krye të vendit, Thethi. Lugina e mahnitshme në veri, është streha e përzgjedhur e vizitorëve vendas...

Media amerikane: 21 arsyet pse duhet të vizitoni Shqipërinë përpara se të bëhet shumë...

Shqipëria është një nga ato vendet që shumë turistë e harrojnë se ekziston. E vendosur në Europën Jugore, përtej detit nga Italia është në jug të Kroacisë dhe në...

”The Guardian”: Shqipëria vend i çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm

Tri fjalët përshkruese për Shqipërinë në gazeten e njohur britanike ”The Guardian” ishin: I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm Gazeta më e madhe britanike ka shkruar ”The Guardian” ka shkruar...

GJYSMA E MREKULLUESHME E 14 KILOMETRAVE DREJT KALASË SË DRISHTIT

Brenda rrënojave të njërit prej mureve gjysëmrrethorë të kalasë, më shumë se 10 familje bëjnë jetë të vështirë. Në të majtë ngrihet një ndërtesë e rikonstruktuar jo shumë e...

Te fundit

COVID-19 E moshuara shqiorare dhuron pensionin për të ndihmuar me ushqime 20 familje

Solidariteti tregohet në ditë të vështira dhe këtë gjë e di mirë një e moshuar nga Farka, e cila në jetën e saj ka...

‘Do shpërndahen 58.5 mln dollarë’/ Aplikimi për pagën e luftës, në prill do jepen...

Javën e parë të prillit do nisë shpërndarja e asaj, e cila njihet si paga e luftës për personat të cilët kanë mbetur pa...

“Prilli, prova e zjarrit”, Rama: Jemi për të mos u marrë mësysh, prisnim që...

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për situatën e përballimit të COVID-19, duke thënë se nga kjo sitatë vendi do tdalë kryelartë. Në një...