5 VENDET PËR TE NGRËNE MËNGJESIN APO DREKËN MË TË MIRË NË SHKODËR

Përveç traditës në gatimet tradicionale dhe mikpritjes qe qyteti i Shkodrës i jep turistëve vendas apo të huaj, shumë restorante apo hotele në Shkodër vlerësohen për mëngjesin apo dreken...

SHKODRANËT “ZBRESIN” NË KOLASHIN NË KËTË FILLIM VIT

Mungesa e një piste skish në Shkodër ose alpet ka bërë që një numër i konsiderueshëm qytetarësh nga Shkodra t’i drejtohen pikës turistike të Kolashinit në Malin e Zi. Nga...

Ja 5 vende ku të bëni piknik në Shkodër

Fundjava të shijon më shumë në natyrë, aty ku merr frymë lirisht dhe drekën e shoqëron me lojëra apo aktivitete të ndryshme, si dhe me një piknik me miqtë...

Magjitë dhe misteret e liqenit të Pogradecit

Liqeni i Pogradecit (Ohrit), shtrihet në jug-lindje të vendit tonë dhe përfaqëson një pellg ujor me origjinë tektonike. Ky liqen është një nga liqenet më të bukur në botë...

Një album me bukuritë e Kelmendit

Tamara është qendra e zonës së Kelmendit, e cila gjendet në vije të drejte 56.5 km larg detit Adriatik. Relievi i përthyer, përgjithesisht me ulje nga veriu ne jug dhe...

Pamje magjepsëse nga Thethi, ngrijnë ujëvarat

Një ndër bukuritë më të veçanta në alpet shqiptare janë edhe ujëvarat, sidomos në stinën e dimrit kur uji ngrin duke ofruar një pamje magjepsëse.   Për shkak të temperaturave të...

Bukuria ekskluzive shqiptare ju thërret nën bardhësinë verbuese të Thethit

Mes pasurive të panumërta natyrore, që Shqipëria “ka për pjesë” bujarisht, spikat në krye të vendit, Thethi. Lugina e mahnitshme në veri, është streha e përzgjedhur e vizitorëve vendas...

Media amerikane: 21 arsyet pse duhet të vizitoni Shqipërinë përpara se të bëhet shumë...

Shqipëria është një nga ato vendet që shumë turistë e harrojnë se ekziston. E vendosur në Europën Jugore, përtej detit nga Italia është në jug të Kroacisë dhe në...

”The Guardian”: Shqipëria vend i çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm

Tri fjalët përshkruese për Shqipërinë në gazeten e njohur britanike ”The Guardian” ishin: I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm Gazeta më e madhe britanike ka shkruar ”The Guardian” ka shkruar...

GJYSMA E MREKULLUESHME E 14 KILOMETRAVE DREJT KALASË SË DRISHTIT

Brenda rrënojave të njërit prej mureve gjysëmrrethorë të kalasë, më shumë se 10 familje bëjnë jetë të vështirë. Në të majtë ngrihet një ndërtesë e rikonstruktuar jo shumë e...

Te fundit

Alketa në ndihmë të familjeve në nevojë: Më kontaktoni

Mbrëmja e kaluar në “Opinion” i është dedikuar mbledhjes së ndihmave në ushqime për të gjitha familjet në nevojë, të cilat situata e koronavirusit...

Covid-19, deputët e PS dhurojnë gjysmën e pagës

Pas kabinetit qeveritar dhe Presidentin të Republikës, edhe deputetë të Grupit Parlamentar Socialist kanë vendosur të japin gjysmën e pagës së tyre për buxhetin...

“Bëj gati rrobat, për 1 orë…”/ Njihete si dita e gënjeshtrave, ja si Robert...

Robert Berisha e ka pësuar për ditën e 1 prillit, duke ia bërë mashtrimin më të mirë që do të kishte menduar dikush t’ia...