Tragjike, ish-sulmuesi i njohur gjendet i vdekur në apartamentin e tij

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Serbi. Ish-sulmuesi Miljan Mrdakoviç është gjendur i vdekur në banesën e tij.Sipas mediave vendase Mrdakoviç dyshohet se ka vrarë veten....

Klubet shqiptare përfitojnë nga UEFA 4.3 milion euro si mbështetje për situatën e pandemisë…

Federata Evropiane e Futbollit ka ndarë 236.5 milionë euro për të gjitha federatat anëtare në këto kohë të vështira. Një lajm fantastik ky për FSHF dhe klubet shqiptare që do...

Rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit, ndahet nga jeta në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti shqiptar

Një lajm i trishtë ka tronditur sot futbollin shqiptar. Ish-futbollisti shqiptar nga Gradeci i Gostivarit, Ermir Zulbeari. ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare për shkak të koronavirusit, I ndjeri, vuante...

Interi rinis stërvitjen të hënën, por sulmuesi zikaltër mbyll sezonin

Në pritje, po ashtu si i gjithë futbolli italian: Interi pret lajme të sigurta rreth rinisjes së stërvitjeve dhe, në aspektin më afatgjatë, të kompeticioneve.   Ndërkohë, klubi zikaltër është mbrojtur...

Humb jetën futbollisti 22 vjeçar, po stërvitej në kushtet e shtëpisë pas izolimit nga...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme. Mbrojtësi 22-vjeçar i Lokomotivës së Moskës, Inokenti Samokhvalov humbi jetën teksa ishte duke kryer një seancë stërvitore...

Ndahet nga jeta sportisti dhe biznesmeni i njohur shkodran

Sporti shkodran ka marre sot pasdite nje lajm shume te hidhur. Eshte nd are nga jeta ne menyre te papritur nje nga biznesmenet e njohur te ketij qyteti, por...

U shpall lojtari më i mirë i muajit, futbollisti merr çmimin me dron

Malcom Filipe Silva de Oliveira, i njohur si Malcom verën e kaluar u largua nga Barcelona, për të kaluar në Rusi, te skuadra e Zenit. Fillimi në këtë kampionat nuk...

Shuhet nga koronavirusi ish-boksieri i njohur, shkon në 21 numri i vikt imave në...

Ka shkuar në 21 numri i vikt imave nga koronavirusi në Shqipëri. Raportohet se ka ndërr uar jetë në spitalin Infektiv, ish-boksieri i njohur, Skënder Kurti. Kurti u nda nga...

Ish-ylli i Brazilit martohet me mbesën e gruas

Ish-sulmuesi i Porto dhe Zenit Saint Petersburg tashmë luan në Kinë për Shanghai SIPG por ka pasur një jetë të trazuar romatike pasi raportohet se është martuar me mbesën...

Kapiten si Paolo Maldini! Ish-lojtari i Milanit jep lajmin e madh

Pas lajmeve se ishte prekur nga koronavirusi, drejtori i Milanit Paolo Maldini tregou se ai dhe i biru janë mirë dhe po rehabilitohen nga Covid-19. Në një video të...

Te fundit

Paralajmron Gjermania, ja çfarë do ndodhë me Shqipërinë

Teksa në Shqipëri ka zhvillime shumë të forta politike, ku Komisioni i Ligjeve miratoi ndryshimet kushtetuese për hapjen pjesërisht të listave dhe ndalimin e...

Historia që do ju rrëqethë mishin, ata u deshën që fëmijë, por fati i...

Qëkur ishin fëmijë, ndoshta edhe pa e kuptuar, tek ata lindën shkëndijat e para të dashurisë. Por rrugët e tyre u ndanë aty dhe...

Shenjat e horoskopit që duken të mira, por e vërteta është ndryshe

Shumë shpesh qëndrimi i njerëzve nuk pasqyron plotësisht qenien e tyre për disa shenja, ata janë shumë të mirë për të fshehur anën e...