Nisma e ekipit roman/ Futbollisti prezantohet me FOTOT e shqiptarëve të humbur, mes tyre...

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian, Davide Zapacosta, i cili luante prej dy sezonesh me blutë e Londrës.   Futbollisti kreu...

Portieri Qarri kualifikon Vllaznia U19 në finale të Kupës. Priti tre 11-metërsha

Dje shkodranët kanë qenë të pafat në gjysmëfinalen e kupës së 17 vjeçarëve sepse Teuta ka qenë më e suksesshme në gjuajtjen e penalltive dhe është kualifikuar ajo për...

Fantastike/ Vllaznia mund 2-1 Kukësin dhe ngjitet në krye të renditjes

Nje fitore fantastike ka marre pasditen e sotme Vllaznia ne Elbasan ndaj Kukesit me rezultatin 2-1 dhe me kete trepikesh ajo eshte ngjitur ne krye te renditjes me 12...

Sokol Buliqi, 8 herë kampioni i vendit. Një ndër boksierët e mëdhenj të Shqipërisë

Boksi shkodran prej 27 vitesh po dominon në ringun shqiptar. Ka fituar 22 tituj e po kaq Kupa të Shqipërisë ndërkohë që nuk mungojnë edhe trofe të tjerë të...

TE FESTOSH ME SHUME SE GJERMANET

Gjermania ishte shumë afër eliminimit të bujshëm që në fazën e grupeve, një tragjedi futbollistike për vendin që mban titullin. Suedia ruajti me fanatizëm kuadratin deri në sekondat finale. Deri...

Vllaznia mendon për Kamzën, kërkon pikë në transfertë

Fitorja ndaj Flamurtarit është arkivuar shpejt te Vllaznia ku mendohet për ndeshjen e radhës. Në analizën e tij para përgatitjeve për sfidën me Kamzën, trajneri Ernest Gjoka ka kërkuar të...

Vllaznia e bukur me shkodranët, por “lufta” sapo është ndezur

Fitorja ndaj Flamurtarit erdhi si shpërblimi i merituar për kuqeblutë. Është suksesi me shifrat më të thella në këtë sezon, përballë një skuadre të zonës së lartë, një fitore e...

KALAMISHI: AKUZAT POROSI E BANDAVE TË QEVERISË

"Është politike. Bandat kriminale të qeverisë që rrëzuan Vllazninë po na bëjnë këtë". Kjo është deklarata e ish administratorit të Vllaznisë Neritan Kalamishi pas akuzave të ngritura nga prokuroria...

Cristiano Ronaldo rikthehet sërish në Madrid

Cristiano Ronaldo rikthehet sërish në Madrid, por këtë herë jo për të shënuar gola. Portugezi ka fluturuar ditën e sotme drejt kryeqytetit spanjoll, ku ka luajtur për 9 vite...

“Vetëm Shqipëria, Kosova dhe Allahu”, grekët e tregojnë origjinën me Mavrajn

Që pa shkuar te Arisi, ishte mëse e ditur se kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj, nuk do të kalonte një kohë të bukur në vendin fqinj. Arsyeja? Ndaj shqiptarëve, nuk...

Te fundit

Rudina Magjistari niset në pushime në Turqi dhe i ndodh ajo që se priste

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka nisur pushimet. Rudina ka zgjedhur që këtë verë të pushojë jashtë vendit, konkretisht në Turqi. Përmes...

Histori që ndodhin vetëm këtu, shqiptarin e nxjerrin gabimisht me Covid-19

Një telefonatë që mori javën e kaluar e ngujoi në shtëpi Ajet Bytyqin. Atij i është thënë nga policia se është i infektuar me...

FOTO – Shkodrani i emëruar në krye të KLSH-së nis zyrtarisht detyrën, Presidenti Meta...

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta, priti sot në një takim Kryetarin e sapozgjedhur të Kontrollit të Lartë të Shtetit, zotin Arben Shehu me...