Futbollisti shkodran rezultoi pozitiv me virus…

Tashmë ka qetësi në Ballsh pasi futbollisti shkodran Eridon Qardaku bashkë me gjithë lojtarët e tjerë kanë dalë negativ me korona virus.   Qardaku dje doli pozitiv me COVID_19, një lajm...

Futbollisti rrezikon gjobën e majme nga klubi, luajti futboll në plazh

ANGLI-Futbollisti i Manchester City-t , Phil Foden, rrezikon të gjobitet pasi nuk respektoi distancimin social. Talenti anglez u filmua duke luajtur në plazh futboll me disa miq të tij. Por...

“Dua t’i lutem Zotit për mua…”, poezia prekëse e futbollistit të Skënderbeut që ndërroi...

Ndarja nga jeta e 18 vjeçarit Dorian Tahirllari, pjesë e ekipit të të rinjëve të Skënderbeut ka tronditur gjithë Shqipërinë. 18-vjeçari u nda nga jeta për shkak të një sëmundje...

Futbollisti shqiptar humb betejën me sëmundjen dhe dëshira e futbollit që u shua

“Më ndihmoni të luaj futboll sërish”, ishte kjo dëshira e madhe e Dorian Tahirllarit, ish-lojtarit të Skënderbeut që po luftonte me njê sëmundje të rëndë. I diagnostikuar me tumor...

Futbollisti shqiptar me koronavirus, ish lojtari zbulon detajet e rënda: Pse po e fsheh...

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me një deklaratë të fundit, ku thotë se portieri shqiptar, Thomas Strakosha ka rezultuar pozitiv me Koronavirus.   Nga mediat italiane...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta lojtari i njohur

Bota e futbollit është treonditur nga lajmi i ndarjes nga jeta të futbollistit të Romës, Joseph Bouasse Perfection. Një sulm në zemër rezultoi fatale për jetën e tij. Ai...

Tragjike, ish-sulmuesi i njohur gjendet i vdekur në apartamentin e tij

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Serbi. Ish-sulmuesi Miljan Mrdakoviç është gjendur i vdekur në banesën e tij.Sipas mediave vendase Mrdakoviç dyshohet se ka vrarë veten....

Klubet shqiptare përfitojnë nga UEFA 4.3 milion euro si mbështetje për situatën e pandemisë…

Federata Evropiane e Futbollit ka ndarë 236.5 milionë euro për të gjitha federatat anëtare në këto kohë të vështira. Një lajm fantastik ky për FSHF dhe klubet shqiptare që do...

Rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit, ndahet nga jeta në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti shqiptar

Një lajm i trishtë ka tronditur sot futbollin shqiptar. Ish-futbollisti shqiptar nga Gradeci i Gostivarit, Ermir Zulbeari. ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare për shkak të koronavirusit, I ndjeri, vuante...

Interi rinis stërvitjen të hënën, por sulmuesi zikaltër mbyll sezonin

Në pritje, po ashtu si i gjithë futbolli italian: Interi pret lajme të sigurta rreth rinisjes së stërvitjeve dhe, në aspektin më afatgjatë, të kompeticioneve.   Ndërkohë, klubi zikaltër është mbrojtur...

Te fundit

Kisha e Thethit e rindërtuar në vitin 1909, shenjë orientuese për turistët

Nga Endrit Musliu Shtëpia e Zotit, apo siç njihet Kisha e Thethit është një kurorë në bukuritë natyrore në Theth dhe tërheq mjaft vizitorë vendas...

“Po të jetë njeri k*rderr, të futet brenda”, Gjergj Luca nuk i bindet policisë,...

Banorët e Fushë-Labinotit janë ngritur sërish në protestë ditën e sotme kundër fabrikës së peshkut. Ata janë pëplasur me administratorin e firmës së peshkut....

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një...