HISTORIA, “JAM INVALID POR PAGUAJ BILETËN E AUTOBUSIT”

Në qytetin e Shkodrës, invalidëve vazhdon t’I mohohet e drejta për transport falas. Dedë Gjergji është 79-vjeçari, I cili jeton në lagjen “Fermentim” si shumë të tjerë, pagesën e...

“Tre vajza mbrëmë fjetën pa nanën e tyre”/ Dom Gjergj Meta përlot pas ngjarjes...

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e djeshme Mirditën. Motër e vëlla u që lluan për vd ekje, vetëm pak pasi kishin dalë nga makina. Fatmir Koleci vr au ish-bashkëshorten...

VIDEO/ “Jetoj jetën tënde bir, më fal! Është një ferr i vërtetë”, babai i...

Dashamir Dini, babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini, është përlotur pasditen e sotme. I ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, Dini komentoi eksperimentin e bërë në Korenë e...

NË SHKODËR , PËR QYTETARËT QENTË ENDACAK ENDE SHQETËSIM (video)

Një nga problematikat e vazhdueshme në qytetin e Shkodrës vazhdojnë të mbetën qentë endacakë. Rrugët janë të mbushura me qentë të cilët janë kthyer në rrezik për kalimtarë të moshave...

Ndërroi jete mjeku shqiptar me famë botërore, që ndihmonte falas pacientët shqiptare..!

Ndahet nga jeta Prof.Dr. Safet Beqiri, i cili në gjithë jetën e tij iu ka shërbyer qytetarëve e pacientëve me përkushtim të lartë e me dashuri të madhe njerëzore,...

“Trokitëm në shumë dyer por nuk na punësoi njeri”, motrat mjeke tregojnë vështirësitë: Ja...

Aurora dhe Elona Meta, motra dhe themeluese të “Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Europë”, të ftuara në studion e “Vizioni i Pasdites” treguan arsyet e largimit nga Shqipëria drejt...

“Shokët më tallin se ha bukë thatë”, drama e familjes që jeton në kushte...

“Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të ze trishtimi, kur shef fytyra të zbeta edhe sy të jeshilta, që të shikojnë...

LAJME Poezia që nuk duhet humbur! Ja sesi po “edukohen” nxënësit në shkollat tona

Nuk dihet arsyeja pse ka rene kaq poshte arsimi deri në atë shkallë, sa fëmijët në vend të dijes mësojnë ban alitete. Jo vetëm univesitetet, që për mungesë studimesh shkencore...

Presin biletat në agjenci, por kur shkojne në Rinas marrin surprizen, qytetari apel: Beni...

Tonin Prendi kishte prenotuar bileta për Milano në datat 25 Dhjetor dhe kthim në 1 Janar, në agjencinë “Geraldina Travel”. Diten e fluturimit konstatuan në zonën e check-in se bileta...

Histori frymëzuese/ Infermierja greke gjen portofolin me 500 euro të nënës shqiptare, ja veprimi...

Një infermiere greke është rasti më i mirë, për të thënë se nuk janë të gjithë njerëzit njësoj. 34-vjeçarja Stavroula Metaxakis nga Viannos i Kretës gjeti portofolin me 500...

Te fundit

Ky është shteti i parë që shpall fitoren ndaj Koronavirusit

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern u shpreh ditën e sotme se shteti i saj po e fiton betejën me Koronavirusin teksa vendi...

Lajmërohen të marrin rrogën por i heqin nga puna, 40 shoferë e faturino urbani...

Situata e krijuar prej koronavirusit ka lënë në vështirësi ekonomike dhe të papunë me mijëra shqiptarë. Disa nga personat më të prekur nga kjo...

Topalli: Në jetë do hasni shumë maska dhe pak fytyra

Ish-n/kryetarja e PD-së Jozefina Topalli ka publikuar një foto të sajën në Instagram, të cilën e ka shoqëruar me një shprehje të Luigi Pirandellos,...