SHKODËR, BABAI KËRKON KTHIMIN E FËMIJËVE NË SHTËPI

Ky është Arben Heshta, babai I tre fëmijëve, 2 vajza e një djalë I cili kërkon që fëmijët e tij të mos qëndrojnë më në shtëpinë e fëmijës në...

Jetojnë në kasolle, rrëqeth me fjalët babai: Fëmijët më shumë hanë bukë thatë

Në vitin 2020 mjerimi është ulur këmbëkryq në shtëpitë e shqiptarëve. Një familje në fshatin Derstill në Gjinar jeton në varfrëri ekstreme. Kryefamiljari Panajot Derstill ka një apel. Ai kërkon...

Kush është “ëngjëlli” shqiptar në Itali që po sfidon koronavirusin, i riu merr vëmendjen...

Ne nje kohe paniku, ankthi, frike, por edhe perhapje masive te koronavirusit, nje shembull qe na ben te ndihemi mire, vjen nga Italia. Behet fjale per shqiptarin Albi Albino, një...

Ishte nje nder fshatrat me bizneset me te medha ne Shqipri, sot eshte katandisur...

Në Shqipëri zona të tëra, jo vetëm malore, por edhe afër qyteteve, po vijojnë të bra. ktisen nga popullsia, ndonëse kanë pasuri dhe investime të mëdha të vetë individëve.   Fshati...

HISTORIA, “JAM INVALID POR PAGUAJ BILETËN E AUTOBUSIT”

Në qytetin e Shkodrës, invalidëve vazhdon t’I mohohet e drejta për transport falas. Dedë Gjergji është 79-vjeçari, I cili jeton në lagjen “Fermentim” si shumë të tjerë, pagesën e...

“Tre vajza mbrëmë fjetën pa nanën e tyre”/ Dom Gjergj Meta përlot pas ngjarjes...

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e djeshme Mirditën. Motër e vëlla u që lluan për vd ekje, vetëm pak pasi kishin dalë nga makina. Fatmir Koleci vr au ish-bashkëshorten...

VIDEO/ “Jetoj jetën tënde bir, më fal! Është një ferr i vërtetë”, babai i...

Dashamir Dini, babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini, është përlotur pasditen e sotme. I ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, Dini komentoi eksperimentin e bërë në Korenë e...

NË SHKODËR , PËR QYTETARËT QENTË ENDACAK ENDE SHQETËSIM (video)

Një nga problematikat e vazhdueshme në qytetin e Shkodrës vazhdojnë të mbetën qentë endacakë. Rrugët janë të mbushura me qentë të cilët janë kthyer në rrezik për kalimtarë të moshave...

Ndërroi jete mjeku shqiptar me famë botërore, që ndihmonte falas pacientët shqiptare..!

Ndahet nga jeta Prof.Dr. Safet Beqiri, i cili në gjithë jetën e tij iu ka shërbyer qytetarëve e pacientëve me përkushtim të lartë e me dashuri të madhe njerëzore,...

“Trokitëm në shumë dyer por nuk na punësoi njeri”, motrat mjeke tregojnë vështirësitë: Ja...

Aurora dhe Elona Meta, motra dhe themeluese të “Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Europë”, të ftuara në studion e “Vizioni i Pasdites” treguan arsyet e largimit nga Shqipëria drejt...

Te fundit

Meri Shehu nxjerr horoskopin mujor: Ja çfarë pritet për të gjitha shenjat

Parashikimi mujor i yjeve. Astrologe Meri ka publikuar parashikimin e muajit Prill duke shpjeguar se çfarë do të ndodhë në data të caktuara dhe...

“Më duket sikur kam lindur për së dyti”/ Flet 66-vjeçari që fitoi betejën me...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndarë në faqen e saj në Facebook videon e një prej pacientëve që ka lënë...

POLICIA PENGON PUNONJËSIT QË U LEJOHET TË PUNOJNË

Kjo është deklarata e ministrit për shtetin Arben Ahmetaj bazuar në urdhërin numër 193 të ministrisë së shëndetësisë i cili lejon që punonjësit e...