Video/ “Nuk më mori Zoti, më la për të vuajtur”… 94-vjeçares i rikthehet buzëqeshja

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e 94-vjeçares Hasime Veizi, të cilës si të mos i mjaftonin problemet e moshës dhe vetmia, i kishin hequr prej 2...

Pasi na ndihmuan për të shpëtuar jetë, zjarrfikësit italianë surprizohen nga bujaria e shqiptarit!...

Forcat zja rrfikëse italiane të cilat u ndodhën në këto ditë të vështira në Shqipëri me misionin për të shpëtuar jetë, janë larguar nga vendi ynë me një kujtim...

Mashtrimi me listën e re të barnave të rimbursueshme

Hyrja në fuqi e listës së re të barnave të rimbursueshme, duket sa ka sjellë shumë probleme për kategoritë që përfitojnë. Gazetarët e “Boom”zbuluan se një pjesë e medikamenteve të...

I riu punon 24 orë në bujqësi, i tregon duart Bashës dhe përlotet: Zgjohem...

Djali i familjes thotë se punon 24 orë në kultivimin e patates, ndërsa tregon edhe duart të cilët i janë varë nga puna. Mediu, teksa dëgjon babain të flasë...

Pas 43 vitesh martesë gruaja e nxjerr nga shtëpia dhe i vendos kushtin befasues,...

Një çift bashkëshortësh shqiptarë është bërë pjesë e seancës së ndërmjetësimit në rubrikën e çdo të diele “Shihemi në Gjyq”. Pas 43 vitesh martesë z.Qani është nxjerrë jashtë shtëpie...

Jetesa e shqiptarëve sipas sondazhit të KE: S’kanë ngrohje, veshje të reja dhe nuk...

Nga mundësia e të ushqyerit mirë, ngrohja e shtëpive, pushimet dhe deri tek blerja e rrobave të reja, është një listë e gjatë e gjërave që ne shqiptarët nuk...

Njerëzit po hanë plastikë, ndotje masive nga peshku dhe pirja e ujit në shishe...

Ndotja nga plastika nuk ka kursyer as trupin e njeriut. Shkencëtarët e kanë konfirmuar këtë për të parën herë. Pjesëza të vogla plastike janë gjetur te çdo pjesëmarrës, në një...

“DARKA E BAMIRËSISË”

Darka e bamirësisë ka mbledhur ne Vau Dejës të gjithë së bashku në një traditë të përvitshme për të varfrit. Ky organizim i frytshëm ka sjellë një risi për dioqezën...

Shqipëria 100 vite pas, i vetmi vend në Ballkan pa trena elektrikë

Shqipëria është vendi i vetëm në rajon që nuk ka një linjë hekurudhore të elektrifikuar. Harta e publikuar nga “The Independent” bazuar mbi të dhënat specifike të shteteve tregon...

TERMETI, SHKODER.INFO DHURON PERFITIMET E KLIKIMEVE

Shqipëria u përball me pasojat e tërmetit shkatërrimtar, cili goditi vendin më 26 nëntor, duke shkaktuar viktima, qindra të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale. Duke qene se në te...

Te fundit

Italia drejt “fitores” ndaj COVID-19

Vijon trendi në ulje i numrit të viktimave dhe rasteve të reja në Itali si pasojë e virusit Covid-19. Në 24 orët e fundit autoritetet...

Arbana në pritje të ëmbël tregon hallin që po ”ia merr shpirtin”: Dilema e...

Ndonëse moderatorja e njohur, Arbana Osmani ka qenë mjaft e rezervuar përsa i përket shtatzënisë, duket se hera herës ajo ka ndarë disa detaje...

Mjeku popullor: “Dobësohu 5 kg për kaq ditë…” Dieta dhe kjo gjë që nuk...

Një nga mjekët popullorë më të dashur për publikun, Ylli Merja, këtë herë është ndalur tek një çështje shumë delikate e momentit që lidhet...