Pipero jep lajmin e mirë: Koronavirusi do dobësohet javën e parë të prillit

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është shprehur se situata e krijuar nga koronavirusi në vend është serioze. Pipero tha se deri më tani COVID-19 është ende në fazat e fillimit...

U trafikua nga xhaxhai, vajza shqiptare gjendet në Izrael dhe i thotë në sy...

Pas 6 vitesh pa dëgjuar zërin e njëra tjetrës, nënë e bijë kanë shkëmbyer telefonatën e parë gjatë emisionit “Pa Gjurmë”, një telefonatë jo e zakontë. Zogë Myrtaj e cila...

SHPËRTHEN NË LOT MODERATORJA E NJOHUR, JA ÇFARË NDODHI NË TRASMETIM DIREKT

Gjatë mbrëmjes së premtes, emisioni ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ ka trasmetuar videon e Alkidit, i cili vuan nga skoliza e avancuar dhe iu nënshtrua operacionit në Tiranë gjatë javës që...

‘Mund të ndodhte ‘hataja;’, Ardit Gjebrea i frikësuar pas incidentit të befasishëm në emision

Burrin emigrant prej vitesh, me te ka tre djem, por largesia ben te veten. E per me teper problemet i shton edhe nje toke e blere nga burri dhe...

“I jap bukë me ujë e kripë”/ Mjerim në familjen nga Shkodra, babai: Më...

Një histori rrëqethëse vjen nga fshati Bushat i Shkodrës, ku familja Prendi prej kohësh banon me mjerimin, pas dje.gies së banesës së mëprashme. BOOM raporton se ishte viti 2010 kur...

Historia e çiftit të ndarë Shqiptarë: Natën e parë të martesës zbulova që ajo...

Seanca e fundit e ndërmjetësimin e “Shihemi në Gjyq” në Tv Klan, nuk ka qenë aspak e lehtë për Eni Çobanin. Kalvari i shqetësimeve të Majlindës nisi që natën...

Ndryshon mosha e pensionit : Ja sa vjec do te dalin tani burrat dhe...

Rritet mosha e daljes në pension për gratë. Në përputhje me ligjin e ri të sigurimeve shoqërore, nga 1 janari, që një grua të fitojë të drejtën e pensionit...

KATËR VITE QË KA HUMBUR DJALIN: SHPIRTIN TEK AI, FRYMË MARR PËR VAJZËN

Ka katër vite që Kristina ka ndaluar së qeshuri pasi ka humbur një ndër personat më të dashur të familjes. Sot nisi ndryshe rubrika ‘Ka Një Mesazh Për Ty’ teksa...

Të moshuarit nxirren jashtë nga 2 fëmijët, fjalët e tyre të thyejnë zemrën

Nuk janë të rralla rastet kur fëmijët përzënë prindërit e tyre nga shtëpitë dhe i lënë ose në azil pleqsh ose në mes të katër rrugëve. I tillë është rasti...

Djali sjell nënën e tij në gjyq/ Nxehet keq Ardit Gjebrea, ja ç’i thotë...

Emisioni shihemi ne gjyq ka gjithmon tema te nxehta dhe plot ngjarje me zhvillim. Ndersa sot jane perball njeri tjetrit nena me djalin e saj. Zonja Etleva pretendon se është pronë...

Te fundit

Ky është shteti i parë që shpall fitoren ndaj Koronavirusit

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern u shpreh ditën e sotme se shteti i saj po e fiton betejën me Koronavirusin teksa vendi...

Lajmërohen të marrin rrogën por i heqin nga puna, 40 shoferë e faturino urbani...

Situata e krijuar prej koronavirusit ka lënë në vështirësi ekonomike dhe të papunë me mijëra shqiptarë. Disa nga personat më të prekur nga kjo...

Topalli: Në jetë do hasni shumë maska dhe pak fytyra

Ish-n/kryetarja e PD-së Jozefina Topalli ka publikuar një foto të sajën në Instagram, të cilën e ka shoqëruar me një shprehje të Luigi Pirandellos,...