“Jam mirë babush, po luftojmë” ish-deputeti Namik Dokle bën dedikimin e ndjerë për të...

Edhe pse u bënë disa vite që Namik Dokle nuk është pjesë e politikës shqiptare, ai ka zgjedhur që vendin e foltores së Parlamentit ta zhvendosë në profilin e...

Mjekja shqiptare në Itali letër Ramës: Në çastet më të errëta….

Ditën e djeshme 30 mjekë shqiptarë shkuan në Itali për të ndihmuar vendin fqinj në luftën kundër Koronavirusit. Mjekët do operojnë në Bergamo, qyteti më i prekur, do qëndrojnë...

Ish-banori i Big Brother del pozitiv me COVID-19, mesazh përlotës gjith miqve të tij

Petrit Bylykbashi është një ish-banor i “Big Brother Albania 4” dhe ka së fundmi ka zbuluar se është infektuar nga koronavirusi. Përmes një postimi të gjatë në “Instagram”, ai shprehet...

‘Ne kemi familje, por nuk mund të kujdesemi për ta në shtëpi’, mjekët e...

Mjekët e spitalit të Hasit i janë drejtuar sot qytetarëve me disa mesazhe sensibilizuese që ata të qëndrojnë në shtëpi. Në një video të shpërndarë nga ministria e Shëndetësisë,...

“Kam ankth, më duket sikur do më bjerë tavani në kokë”, Ilda Bejeri shfaqet...

Ilda Bejleri ka rrëfyer se si po e kalon kohën e saj dhe se sa është stresuar në karantinë. Me anë të një videoje ku shihet e përlotur, në...

Pipero jep lajmin e mirë: Koronavirusi do dobësohet javën e parë të prillit

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është shprehur se situata e krijuar nga koronavirusi në vend është serioze. Pipero tha se deri më tani COVID-19 është ende në fazat e fillimit...

Tërmet në Top Channel/ Ben Blushi mbyll programet, “Portokalli’ drejt largimit në këtë televizion

Vazhdon tërmeti në Top Channel, por jo vetëm për shkak të koronavirusit. Rënia e audiencës, sidomos e programeve informative që janë kthyer në altoparlantë qeveritarë, po shoqërohet me të...

A mund të prekemi ne nga buka qe blejme dhe ashensori ? Ja si...

Mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Open” ishte mjeku Pëllumb Pipero, i cili ka folur rreth Koronavirusit në Shqipëri. Ai ka treguar më shumë rreth rrugëve të përhapjes së...

Panariti, jep shpresë: Ky virus e ka një pikë të dobët, do e mundim…

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, jep shpresë me postimin e tij të fundit ku thotë se ne do e mundim koronavirusin pasi ai e ka një pikë të dobët. REAGIMI...

Vjen lajmi i mirë, shërohet futbollisti shqiptar që rezultoi i infektuar me koronavirus

Futbollisti shqiptar, Valdrin Mustafa i cili luan me përfaqësuesen e Kosovës U-21 dhe që ishte i infektuar me koronavirus fatmirësisht është shëruar. Sulmuesi shkruan në profilin e tij në...

Te fundit

Ky është shteti i parë që shpall fitoren ndaj Koronavirusit

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern u shpreh ditën e sotme se shteti i saj po e fiton betejën me Koronavirusin teksa vendi...

Lajmërohen të marrin rrogën por i heqin nga puna, 40 shoferë e faturino urbani...

Situata e krijuar prej koronavirusit ka lënë në vështirësi ekonomike dhe të papunë me mijëra shqiptarë. Disa nga personat më të prekur nga kjo...

Topalli: Në jetë do hasni shumë maska dhe pak fytyra

Ish-n/kryetarja e PD-së Jozefina Topalli ka publikuar një foto të sajën në Instagram, të cilën e ka shoqëruar me një shprehje të Luigi Pirandellos,...