KONFERENCA E PËRMBYLLJES SË PROJEKTIT “FORUM” TË VIS ALBANIA PËR PARKUN NATYROR TË SHKRELIT

Vis Albania inauguroi "Portën e Shkrelit" e cila tashme vjen me një pamje krejtësisht të re dhe te rikonstruktuar. Pjesë e kësaj ceremonie ishin anëtare të Vis Albania si...

Dikur duartrokitej, sot kërkon mëshirë/ Rrëfimi rrënqethës i këngëtares

Deri në vitin 1983, Luljeta Përbasha ishte një emër i njohur me një karrierë të pasur artistike. Ajo është fituese e anketave muzikore dhe e çmimeve në Festivale të Këngës...

“INTERNETI PO SHKATËRRON MARRËDHËNIEN PRIND-FËMIJË”

Aksesi në internet I fëmijëve që në moshë të vogël është ndër fenomenet që ka zënë rrënjë në shoqërinë tonë por jo vetëm. Psikologia Antonjeta Pero bën të ditur se...
video

GJIMNAZI “SHERIF HOXHA” PJESË E PROJEKTEVE DHE WORKSHOP-eve PËR NDARJEN E MBETJEVE DHE MBROJTJEN...

Gjimnazi "Sherif Hoxha" ne Koplik është bere pjese e një projekti mjaft te nevojshëm dhe te dobishëm sa i përket mbrojtjes së mjedisit. Në ketë projekt nxënësit e kësaj shkolle...

“Më ndihmoni të jetoj!”, 48-vjeçarja e paralizuar apel për ndihmë mes sëmundjes e varfërisë

Mes sëmundjes së rëndë dhe varfërisë. Ndërsa ditët kalojnë, sëmundja përparon dhe të ardhurat e familjes Deda pakësohen. Marte Deda është 48 vjeçe dhe prej disa vitesh tashmë ajo është...

Të pashprese/ 24 mijë të rinj shqiptarë aplikojnë për azil, ja shteti më i...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera rreth 30.5 mijë shqiptarë, sipas...

4 fëmijë jetojnë në çadër/ Surpriza e Emina Cunmulaj për familjen Poçi

Zv. presidentja e “Fundjavë Ndryshe”, Emina Cunmulaj, ka dhënë një lajm të jashtëzakonshëm në “Historia e Fundjavës” në Klan Plus. Pasi u njoh në studio me apelin e familjes...

I la tërmeti në rrugë të madhe, Marin Mema bën të mirën e madhe:...

Kjo ishte shtëpia e familjes Korriku vetëm pak muaj më parë në fshatin Bubq të bashkisë Krujë.   Ajo ishte dëm tuar rën dë pas tërmetit të nëntorit 2019 dhe familjarët...

Kanë mbetur të vetëm në kamp në Siri, vajza shqiptare: Shteti shqiptar po tallet...

Dy ditë pas protestës përpara kryeministrisë, nga ku u kërkua riatdhesimi i më shumë se 60 grave dhe fëmijëve shqiptarë nga kampi Al Hol në Siri, Top-Channel nga një...

Historia e trishtë e 3 vogëlushëve, 7-vjeçari rrëqeth me fjalët: Do të punoja për...

Për tre djemtë e familjes Hoxha, dita e parë e shkollës nuk pritet me entuziazëm dhe as me dëshirën e bashkëmoshatarëve për t’u krenuar me çantën, librat apo veshjet...

Te fundit

SHKODËR, QYTETARËT: 0% SIGURI NË USHQIMET QË BLEJMË

Tregtarët ambulantë vijojnë prej vitesh të tregtojnë produketet e tyre ushqimore në trotuarë në afërsi të sheshit ’’ Isa Boletini” në qytetin e Shkodrës....

FRYMËZUESE/ MPOSHTI KANCERIN E GJIRIT, HAXHIJA: 12 MINUTA SHPËTOJNË JETË

Një nga gratë që dha mesazhin më të fortë në takimin ndërgjegjësues “Arti Vesh Mantelin Rozë” ishte edhe Lindita Haxhija. Ajo është drejtore e...

“Maska nuk ka efekt”, epidemiologu flet për situatën e virusit në Shqipëri dhe nëse...

Në një intervistë për abc.news epidemiologu Ilir Alihmehmeti ka folur rreth situatës që gjendemi, rregullave, vaksinës së gripit dhe a do të ketë një...