Adoleshentja kërkon dëshpërimisht ndihmë: Po vuaj fizikisht çdo moment. Nuk mund të…

Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në Peshkopi. Shkuam mes maleve të dëgjonim historinë e 17 vjeçares Marie Hasa. Vajza ka probleme në shtyllën kurriozore. Kur moti prishet pak...

Tjetër protestë e sektorit të fasonerisë në Shkodër, 400 punonjëse kërkojnë “pagën e luftës”…

400 punonjëse të fasonerive në Shkodër, kanë protestuar para dyerve të Drejtorise Rajonale të Tatimeve. Ato shprehen se kërkojnë “pagën e luftës” pasi e përfitojnë ndërkohë që aktualisht i kanë...

Përfitojnë mijëra shqiptarë/ Pas Greqisë, vjen lajmi i mirë edhe nga Italia për emigrantët

Italia planifikon të pajisë me dokumente të gjithë emigrantët që punojnë në sektorin e bujqësisë, ku në vendin fqinj ka mijëra shqiptarë që përfitojnë nga kjo. Ministri i Ekonomisë Roberto...

“Më ra vajza në mes të rrugës, mora doktoreshën në telefon: Dil se po...

Jasemina Luarasi u nda nga jeta në 17 prill 2020, në moshën 21-vjeçare. Shkaku i vdekjes është përcaktuar arrest kardiak, por se pse erdhi kjo situatë, nuk shpjegohet. Jasemina kishte...

“Do i lutem Zotit për ty”/ Gazetari kërkoi hetimin e tij, përgjigjet Elvis Naçi:...

Imami Elvis Naçi ka reaguar pas një shkrimi të gazetarit Denis Dyrnjaja që e akuzonte atë për abuzim me të ardhurat e mbledhura nga fondacioni i tij bamirës.   Dyrnjaja i...

”Mësuesi militant shan me nënë nxënësit”, del audio: S’merr vesh kërkesën e katërt… ka...

Prej pandemisë së koronavirusit mësimi në vendin tonë po zhvillohet online. Sipas ministres së Arsimit, Besa Shahinit procesi i mësimdhënies online po shkon për bukuri.   Por kryeministri, Sali Berisha ka...

Punësimi sezonal në Greqi/ Arrihet marrëveshja, ja si mund të aplikoni

Greqia dhe Shqipëria kanë arritur një marrëveshje sa u përket punëtorëve sezonal, ku pritet të përfitojnë deri në 10 mijë shqiptarë. Marreveshja parashikon punësimin sezonal me procedura të përshpejtuara...

Fëmijëve jetimë ‘u buzëqesh’ fati. Elvisi shlyen borxhin, u siguron shtëpi dhe pension. Reagimi...

Shlyerja e borxhit prej 10 milionë lekësh në bankë i riktheu buzëqeshjen zonjës Omeri. Elvisi i tha punonjëses së bankës të përcaktonte motivacionin e transfertës së parave. “Ne kemi...

SHKODËR, “PO MË SHEMBET SHTËPIA MBI KOKË, MË NDIHMONI”

Në një kohë që shumë prej nesh po përballen me pasojat e përhapjes së virusit COVID-19, ka edhe qytetarë të cilët po përballen me shumë probleme të tjera. Fatih...

Koronavirusi/ Kuzhinieri shqiptaro-amerikan shpërndan ushqim falas, kthen bamirësinë në mision

Nju Xhërsi është një nga shtetet më të goditura nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara. Kur autoritetet urdhëruan kufizimin e aktiviteteve dhe operacioneve përfshirë në restorante, pronari dhe kuzhinieri...

Te fundit

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo

Shqiptari që mahniti Italinë, shikoni si lyhen vijat e bardha të rrugës

ndrit Mema, titullar i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të postuar në...