A mund të prekemi ne nga buka qe blejme dhe ashensori ? Ja si...

Mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Open” ishte mjeku Pëllumb Pipero, i cili ka folur rreth Koronavirusit në Shqipëri. Ai ka treguar më shumë rreth rrugëve të përhapjes së...

Flet mjeku shqiptar: 6 mijë euro gjobë për ata që dalin nga shtëpitë

Mjeku shqiptar Kita Sallabanda, i cili prej vitesh punon në Spanjë, tha se epidemia pritet të vazhdojë të paktën edhe për një periudhë 2 mujore, ndërkohë që Spanja parashikon...

Nëse jeni shtatzënë, duhet t’i dini patjetër këto 7 gjëra që rrezikojnë shëndetin e...

Ka kaq shumë keqkuptime në lidhje me shtatzaninë, si për shembull “gratë në pritje të ëmbël duhet të hanë sa për dy” ose “duhet të qëndroni larg kafes për...

Pasi shëroheni nga Koronavirusi, e dini se cfarë ndodh me trupin e njeriut ?...

Edhe ndërsa numri i rasteve rritet ndjeshëm në Evropë dhe Amerikën e Veriut, koronavirusi ka arritur kulmin në disa vende aziatike, dhe hulumtimi i parë për efektet afatgjata të...

Mjeku Tritan Kalo, na prezanton 10 këshilla të reja : Do t’ia dalim, por...

Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka dalë mëngjesin e sotëm me një tjetër mesazh të rëndësishëm për qytetarët. Kalo i orienton shqiptarët se si të fitojnë be tejën me...

Temperaturë, dhimbje fyti apo kollë, Shefi i Urgjencës jep këshilla për qytetarët

Drejtori i qendrës Kombëtare të Urgjencës, Skënder Brataj ka dhënë disa këshilla për qytetarët e ngujuar nëpër banesa se si të trajtojnë, në kushte shtëpie, disa simptoma që mund...

Bëjeni këtë test për pesë sekonda që të zbuloni se sa të stresuar jeni!

A jeni të stresuar tani? Sa të stresuar jeni? A jeni aq të stresuar sa për të shkuar në pushime, apo ndoshta edhe aq të stresuar sa për të...

3 simptoma të fshehura të problemeve në zemër tek femrat që nuk duhet t’i...

Të gjithë i dimë shenjat e zakonshme të atakut kardiak tek meshkujt: Shtrëngim në kraharor dhe një dhimbje djegëse që kalon për në krahun e majtë. Por për femrat ka...

A mund të infektohen sërish të shëruarit?/ Ja si përgjigjet epidemiologia e sëmundjeve infektive...

Ndërsa, virusi vdekjeprurës, COVID-19 është cilësuar si pandemi pas përhapjes së tij në të mbi 100 vende në të gjithë globin, pyetja qëndron se çfarë ndodh me personat të...

Si te dalloni CoronaVirusin nga gripi i ketij sezoni na e shpjegojne ekspertet informacionet...

Ne gjendjen e krijuar tashme kudo, te gjithe duhet te dime te dallojme gripin nga virusi qe mund te kete qarkulluar ne kete periudhe. Ja dallimet:   Gripi i zakonshem shfaqet...

Te fundit

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë shërohen nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi.   Ministrja thekson se gjatë...

Qytetarët mund të bëjnë pazar nga ora 05:00 e mëngjesit deri në 14:40 të...

COVID-19 ka ‘paralizuar’ vendin, shqiptarët janë të izoluar në banesat e tyre, dhe janë të paktë ata që shkojnë në punë.   Dy ditë më parë,...

Jam e dashuruar kokë e këmbë’, Fifi tregon planet për dasmën: Do ta bëj...

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi gjatë intervistës më të fundit me Ardit Gjebrean rrëfeu shumë detaje të pathëna nga jeta e saj...