E keni pasur në shtëpi gjatë gjithë kohës dhe nuk e dinit që kuron...

Mund të cuditeni që gjatë gjithë kohës e keni pasur përreth dhe nuk keni ditur se sa shumë përdorime ka. Bëhet fjalë për rozmarinën, e cila njihet si bimë...

Ja ushqimet që s’duhen ngrënë në mëngjes, mbajeni në mend

Sigurisht që të gjithë e dimë se të ngrënit mëngjes është e rëndësishme, por ajo që shumë njerëz s’dinë është se si ndihen gjatë ditës kur konsumojnë ushqimet e...

KUJDES! Këto janë simptomat e para të su lmit në zemër, duken si të...

Simptomat e njohura të sulmit në zemër janë dhimbja në gjoks dhe shqetësime në pjesën e kraharorit të majtë.   Por, siç shpjegon Dr. Suzanne Steinbaum, ekzistojnë disa mënyra të tjera...

Dhimbjet e pashpjegueshme të muskujve – Arsyet shëndetësore pse ndodhin

Dhimbjet muskulare përjetohen herë pas here jo vetëm nga të rriturit por edhe fëmijët. Në shumë raste, këto dhimbje nuk lënë arsye për shqetësim dhe mund të kurohen pa...

“Lëngu i jetës”: Mollë, karotë, panxhar, pse quhet “pija e mrekullive”

Mollë, karotë dhe lëng panxhari: Të shtrydhura në sasi të barabartë, quhet ndryshe edhe “lëngu u jetës”. Këta janë përbërësit e pijes së mrekullive, e cila ka fituar famë...

Vera erdhi, po me kaloritë çfarë u bë? Urdhëroni 5 ushqime që do jua...

Të hash dhe të mos shtosh në peshë është ëndërra e çdo vajze, por jo vetëm. Më ardhjen e sezonit veror të gjitha përpiqemi të reduktojmë në maksimun ushqimin,...

Gjashtë sinjalet e trupit që nuk duhet t’i injoroni kurrë!

Angazhimet e përditshme dhe shqetësimet e shpeshta janë të tilla që të humbasin mendjen edhe në rastet kur bëhet fjalë për shëndetin. Dhimbjet e përsëritura të kokës anashkalohen duke pirë...

Ju do te ndjeni ndryshim me 2 gllenkat e para, shtojini kafes keto 3...

Nuk ka asnjë dyshim se kafja është një ndër pijet më të shijshme në mëngjes. Brenda pak minutave pas konsumimit, ajo i rrit nivelet e energjisë dhe ju bën...

Për të gjithë ju që vuani nga dhembja e kokës : Ky është përbërësi...

Vepron më shpejt se çdo tabletë!   Njerëzit të cilët vuajnë nga migrena e dinë që është dhembje e papare, nga e cila, faktikisht, nuk mund të shpëtojnë Migrena mund t’ju...

“Mrekullibërës”, mënyra fantastike që ju dobëson në kohë rekord

Të gjithë personat që kanë probleme me mbipeshën, vazhdimisht janë duke kërkuar për dietën e duhur apo një mënyrë për të rënë në peshë. Ashtu si disa çajra të...

Te fundit

Kisha e Thethit e rindërtuar në vitin 1909, shenjë orientuese për turistët

Nga Endrit Musliu Shtëpia e Zotit, apo siç njihet Kisha e Thethit është një kurorë në bukuritë natyrore në Theth dhe tërheq mjaft vizitorë vendas...

“Po të jetë njeri k*rderr, të futet brenda”, Gjergj Luca nuk i bindet policisë,...

Banorët e Fushë-Labinotit janë ngritur sërish në protestë ditën e sotme kundër fabrikës së peshkut. Ata janë pëplasur me administratorin e firmës së peshkut....

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një...