Deputetja seksi themelon partinë e vet, ja programi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, njoftoi se ka themeluar partinë e re të cilën tashmë e ka edhe regjistruar e që quhet Unioni Social Demokratik (SDU).   Balje tha...

Vazhdon shpërthimi i gomave në autostradën e Nishit, në gozhda figuron flamuri i Serbisë

Shpërthimi i gomave po vazhdon në autostradën e Nishit, gozhdat e nxjerra nga gomat kanë flamurin e Serbisë, shkruan Gazeta Metro Bashkatdhetarët tanë gjatë këtyre ditëve përderisa po kthehen në...

Qytetari bëhet “sheik” me një biletë lotarie, ja kush ishin numrat me fat

Viti 2020 ka qënë fatlum për një lojtar të lotarisë kombëtare në Greqi. Fituesi, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka fituar plot 9.2 milionë euro në ditën...

Gruaja e ministrit shqiptar tund tufën me para gjatë ndërrimit të viteve (Video)

Gruaja e ministrit shqiptar të Mjedisit në Kosovë, Fatmir Matoshi është filmuar duke festuar ndërrimin e viteve me një tufë parash në dorë. Video po bën xhirron e rrjetit teksa...

“Po shkoj në tualet…”/ U zhdúk pa nam e nishan për dy ditë, gjendet...

Gjendet Erisa Zagori, 15 vjeçarja që u zhdúk prej datës 1 janar 2020. Familjarët bënë me dije për mediat e Kosoës se vajza ishte gjetur në një prej rrugëve...

PREKËSE/ Nëna vdés pak minuta pas të birit në Drenicë, s’duroi dot dhimbjen dhe...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë, ku Miradie dhe Luan Alushani kanë ndërruar jetë. Luan Alushani, babai i 4 fëmijëve, vuante prej vitesh nga probleme...

Tronditet qyteti shqiptar, polici ia merr shpirtin shoferit të kamionit pasi i gërvishti makinën

Një ngjarje e rëndë ka tr.onditur këtë të dielë Kosovën, ku një efektiv i policisë që.lloi për vd.ekje një person në komunën e Gjilanit. Polici është identifikuar si shtetasi Vëllaznim...

U zhduk nga Greqia, 14-vjeçarja gjendet në Shqipëri

Një adoleshente në Greqi që ishte shpallur e humbur që prej ditës së enjte 5 Dhjetor, është gjetur në Shqipëri. 14-vjeçarja Maria D. që banon në Athinë, kishte humbur...

Gjendet i vdekur në banesë ish-prokurori shqiptar

Ish-prokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Agron Matjani, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren mëngjesin e sotëm rreth orës 9:30.   I kontaktuar nga KosovaPress, zëdhënësi i...

Solidaritet për të prekurit nga tërmeti/ Televizioni grek maratonë transmetimi për mbledhjen e fondeve

Kanali shtetëror grek “ERT” ka organizuar një maratonë televizive për shqiptarët pas tërmetitë të fuqishëm të 26 nëntorit   Ndërkohë bëhet me dije se mbledhja e eurove në ndihmë të shqiptarëve...

Te fundit

KUSH ISHTE GEZIM KRUJA, KRENARIA E QYTETIT TE SHKODRES

Gëzim Kruja ka lindur në Shkodër, në vitin 1939. Karrierën humoristike e ka nisur që në moshën 13-vjeçare. Fillimet me Estradën amatore nisin që në...

Bashkia Shkoder merr masa ne baze te urdherit te kryeministrit Rama per tregjet

🔵Të dashur bashkëqytetarë! 📌Duke nisur nga dita e nesërme, e hënë 6 prill 2020, do të vijojë monitorimi i tregjeve kryesore të qytetit të Shkodrës: ▶️Tregut...

HUMORI NË ZI! NDAHET NGA JETA MJESHTRI I MADH I HUMORIT GËZIM KRUJA

Lajm trishtë nga Shkodra! Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Ai u shua sot paradite, ndërsa lajmi është...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR