GREQI/ Vdes studentja shqiptare, përshkak të gabimit mjekësor që i mori jetën në spital

Humb jetën nga një gabim mjekësor 22 vjeçarja Aleksandra Bistolaki. E lindur në Korinth, Greqi, studentja shqiptaro-greke ka kryer në 22 maj një ndërhyrje rutinë, për heqjen e një çisti...

Greqia si fqinji i saj, ja se ç’i pret turistët që infektohen ndërsa kalojnë...

Greqia do të paguajë për akomodimin e çdo turistë që testohet pozitiv me koronavirus gjatë vizitës në vendin helen. Kështu deklaroi zëdhënësi i qeverisë, Stelios Petsas. “E kemi bërë atë...

Duke filluar nga 15 qershori Greqia fillon hapjen e kufijve për 29 vende, ndër...

Duke filluar nga 15 qershori, Greqia do të hapë kufijtë me 29 vende, për turistët me fluturime në Athinë dhe Selanik. Lista e 29 vendeve u hartua pas një studimi...

U martua me vajzën 50 vite më të re, kryeimamit i ndodh ajo që...

Kryeimami i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepin në Maqedoninë e Veriu është shkarkuar nga detyra, pas skandaleve të ditëve të fundit. Mësohet se Bashkësisa Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut...

Ironia/ Mali i Zi hap kufijtë me Shqipërinë, por jo me Serbinë!

Mali i Zi ka vendosur për të mos i hapur kufijtë me Serbinë një vendim i cili ka shkaktuar zémërim në Beograd. Ministrja serbe e transportit, Zorana Mihajlovic, tha...

Ditën e fundit të Ramazanit kryemyftiu martohet me një grua 50 vite më të...

Kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re. Kjo është bërë e ditur nga disa media shqiptare atje, të cilat...

Tërmet i fuqishëm në Greqi, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus. Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës rihter. Epiqendra ishte në jug të...

E trishtë! Ndërron je të në moshë të re oficerja e policisë…

Floreta Bytyqi, oficerja e Shërbimit Korrektues të Kosovës e cila shërbeu në Qendrën Korrektuese në Lipjan ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme.   Siç njoftuan familjarët e saj, ajo ka...

Dalin pamje të reja nga martesa e kryemyftiut shqiptar me gruan 50 vite më...

Kanë dalë pamje të reja nga martesa e kryemyftiut të Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me gruan 50 vjet më të re. Disa media shqipe në Maqedoni kanë shkruar sot...

Nga 1 Qershori mund të hapen kufijtë tokësor e ajror, pishinat e klubet e...

Pas fazës së dytë e cila hynë në funksion qysh nesër, më 18 maj, ku edhe do të lehtësohen masat për disa nga bizneset e madje edhe qytetarët të...

Te fundit

Ndodh mrekullia! I paralizuari arrin të ecë pas shumë viteve

Një baba 29-vjeçar në SHBA që mbeti i paralizuar nga mesi e poshtë, ka filluar të ecë sërish pas një implanti në trurin e...

Pasi BE-ja i mbylli ‘derën’ e kufijëve, edhe Britania e Madhe i jep një...

Qeveria britanike e Boris Johnson ka shpallur sot një listë të plotë të vendeve, qytetarët e të cilave që do duan të shkojnë në...

110 fëmijë të infektuar me covid19 në Shqipëri

Ndërkohë që vendi çdo ditë është duke raportuar një numër të lartë të infektuarit me Covid-19, mes tyre ka edhe fëmijë. Mësohet se qysh nga...