Podgorica, nga një qytezë me plisa në një kryeqytet me 1% shqiptarë

Çka dimë më shumë për Podgoricën përveç faktit që është kryeqyteti i shtetit fqinj? Të vjetrit e dinë se në kohë të Jugosllavisë, kryeqyteti i sotëm i Malit të Zi...

Në mes tyre edhe flamuri shqiptar, nacionalistët malazezë protestë kundër serbëve (VIDEO)

Nacionalistët malazezë kanë organizuar një protestë këtë të mërkurë, në mbrojtje të shtetësisë të Malit të Zi. Ata kanë protestuar kundër serbëve që jetojnë në këtë shtet, të cilët...

Rama: Sjellja e BE-së? What the fuck!!! (VIDEO)

Në mbledhjen e pestë të përbashkët të Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës që u mbajt në Pejë, Tirana dhe Prishtina sfiduan Europën dhe Serbinë në atë që...

“Na kanë pushtuar fantazmat”, punonjësit e ministrisë shqiptare të frikësuar kërkojnë ndihmë nga policia

Punonjësit e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, pretendojnë se në objektin ku punojnë dëgjohen disa zëra, që vijnë nga fantazmat. Bëhet fjalë për ministrinë në Mitrovicë dhe rasti...

‘Ngrije atë tra’/ Vuçiç la të kalonin kamionët nga Kosova, Rama e falenderon serbisht:...

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar sërish në serbisht presidentin Aleksandër Vuçiç, pasi kamionat nga Kosova të bllokuar në kufi u lanë të kalonin. Në reagimin e tij, Rama shkruan se...

Familja e politikanit shqiptar në zi, humb nipin 23-vjeçar

Kreu i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka ka njoftuar sot se ka ndërruar jetë djali i motrës së tij, Denis Gullbovci.   Përmes një shkrimi në Facebook, Zeka ka shkruar...

“Martesa” nga Kosova propozohet për OSCARS

‘Martesa’ me skenar dhe regji nga Blerta Zeqiri, fitues i dy çmimeve në Festivalin e Filmit në Talin, është propozimi zyrtar i Kosovës për kategorinë ‘Filmi më i mirë...

Mbyllja e kufijve nga koronavirusi, grekët ‘qajnë’ punëtorët shqiptarë

Shumë grekë ankohen për dyndjen e shqiptarëve në vendin e tyre por mesa duket ekonomia e vendit fqinj nuk bën dot pa ta, e sidomos sektori i bujqësisë. Mbyllja e...

Fatmirsisht nuk ka koronavirus në Kosovë, rezultatet e pacientëve të dyshuar rezultojnë negative

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se deri më tani Kosovë nuk ka asnjë rast me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, të hënën, janë analizuar pesë...

Historiani i vjetër grek e thotë me zë dhe figurë: Shqiptarët janë të parët...

Më në fund një prej emrave më të shquar të Greqisë e ka thënë me zë dhe figurë se shqiptarët kanë qenë të parët në Ballkan, madje edhe në...

Te fundit

Koronavirusi, Manastirliu: Mos mendoni se ia hodhëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një daljeje direkte në llogarinë e saj në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Itali/ Lulëzon kurora e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit, prifti: Sinjal shprese ndaj koronavirusit

Disa gjethe e lule të freskëta kanë çelur në degën e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit të kryqëzuar në kishën Santi Silverio e Domitilla,...

Horoskopi ditor, e diel 5 prill 2020

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR