Mjekëve të Infektivit iu çojnë fli dhe mantia si dhuratë për falënderim (VIDEO)

Sot dikush u kujdes që personeli mjekësor në Klinikën Infektive mos të kenë uri. Atyre u dërgoi flija e ushqime tradicionale, njofton Klan Kosova. Edhe pse e respektojnë vendimin e Qeverisë...

Infektologu: Mbi 80 përqind e rasteve mund ta kalojnë në shtëpi virusin pa e...

Në Kosovë deri tani pesë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Ndërsa, shumë mostrave të tjera u është bërë testi për virus të cilat kanë rezultuar negative. Deri tani, Klina,...

Familjarët e 77-vjeçarit të infektuar me koronavirus, thonë se ai vizitoi shumë miq pas...

Kanë mbetur të ngujuar në shtëpitë e tyre. Andaj, i gjithë fshati ka mbetur i zbrazët. Në fshatin Stubëll, të komunës së Vitisë, një person i moshës 77-vjeçare u identifikua...

Personeli i ambulances mbyllet ne karantine pasi kontrolluan 80 vjecarin te kthyer nga Italia

Lajmi i radhes vjen nga Kosova, ku ne komunes e Vitise mbylletr ne karantine i gjithe personeli i ambulances qe ka qene ne kontakt me nje 80 vjecar i...

Fatmirsisht nuk ka koronavirus në Kosovë, rezultatet e pacientëve të dyshuar rezultojnë negative

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se deri më tani Kosovë nuk ka asnjë rast me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, të hënën, janë analizuar pesë...

Ishin kthyer nga Italia, çifti nga Dibra e Madhe rezulton pozitiv ndaj koronavi rusit

Janë konfirmuar raste të reja me koronavi rus në Maqedoninë e Veriut, ku një çift kanë rezultuar pozitivë pasditen e sotme pas testeve të kryera, duke e çuar numrin...

Dhia ia hëngri 20.000 euro serbit, i cili i kishte grumbulluar për të blerë...

Një familje serbe në pjesën qendrore të Serbisë ka mbetur në vështirësi financiare pasi një dhi e uritur ua hëngri paratë.Me ëndrrën e parealizuar për ta zgjeruar fermën, pronari...

Ministri i Jashtëm i sapoemëruar kërkon shkarkimin e gjashtë ambasadorëve…

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konujfca ka lajmëruar largimin nga posti gjashtë ambasadorë, mes tyre edhe Vlora Çitaku. Vlora Çitaku ishte ambasadorja në ShBA që përhapi lajmin...

Historiani i vjetër grek e thotë me zë dhe figurë: Shqiptarët janë të parët...

Më në fund një prej emrave më të shquar të Greqisë e ka thënë me zë dhe figurë se shqiptarët kanë qenë të parët në Ballkan, madje edhe në...

Qeveria greke merr vendimin drastik, revoltohen minoritarët në Shqipëri! Çfarë ka ndryshuar?

Athina zyrtare do të prezantojë një projektligj që skualifikon nga pensioni shtetëror personat që nuk kanë qenë rezident në Greqi për 40 vite. Lajmi publikohet nga gazeta ‘Kathimerini’.   Projektligji që...

Te fundit

Koronavirusi, Manastirliu: Mos mendoni se ia hodhëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një daljeje direkte në llogarinë e saj në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Itali/ Lulëzon kurora e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit, prifti: Sinjal shprese ndaj koronavirusit

Disa gjethe e lule të freskëta kanë çelur në degën e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit të kryqëzuar në kishën Santi Silverio e Domitilla,...

Horoskopi ditor, e diel 5 prill 2020

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR