Me rrogë më të vogël se bashkëshortja dhe në shtëpi me qera, kjo është...

Ish-kryeministri dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka bërë deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Në deklarimet që ka bërë ish-kryeministri, bie në sy apartamenti me vlerë 400...

U tha se vdiqën nga koronavirusi, zbulohet e vërteta e ndarjes nga jeta e...

Dy vëllezër nga Peja kanë ndërruar jetë në të njëjtën ditë dhe lajmi është përhapur në mediat shqiptare pasi u raportua se ishin të infektuar me koronavirus. Njëri 78 dhe...

E rëndë në Kosovë, humbin jetën për një ditë nga koronavirusi dy vëllezër

Dy vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës. Vëllezërit kishin simptoma të Covid-19 dhe dyshohet...

Skandaloze në spitalin infektiv, vajza detyrohet t’i shërbejë nënës së infektuar me COVID-19 (FOTO)

Spitalet e Kosovës duket se janë në gjendje sk andaloze, të paktën kështu duket nga fotot që kanë publikuar mediat kosovare. Në Klinikën e Pulmologjisë të Qendrës Klinike Universitare (QKUK)...

“Gjithkush ka të drejtë të infèktohet”, Vesa Luma reagon áshpër ndaj IKShPK

Vesa Luma u zgjua këtë mëngjes me kureshtjen për të lexuar të dhënat më të fundit të situatës me koronavirusin në Kosovë. Por një gafë ose lapsus i Institutit Kombëtar të...

7 të vdèkur gjatë 24 orëve të fundit, “boom” rastesh të reja në …

Shtatë vdèkje nga korònavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe 250 persona kanë rezultuar pozitivë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me...

E rëndë! Infèktohen me koronavirus 21 persona në një dasmë, mes tyre edhe nusja...

Një darkë festive nuk shkoi ashtu siç duhet në Selanik pasi ka çuar në ínfektimin e 21 personave, mes të cilëve është pozitiv edhe dhëndri e nusja. Spítalet e Papageorgiou...

“Tre gra shtatzënë janë me koronavirus”, mjekja zbulon si është gjendja e tyre shëndetësore

Gjinekologia Flora Belegu ka folur për situatën e koronavirusit në Klinikën e Gjinekologjisë. Duke folur për RTV Dukagjinin, u shpreh se katër paciente janë të prekura me Còvid-19.   “Tri janë...

“Motër, motër, s’ka më oksigjen…”, deputetja rrëfen betejën me koronavirusin gjatë shtrimit në spital

Eliza Hoxha, kengetare dhe deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, përmes një postimi në Facebook, ka rrëfyer përvojën dhe betejën me COVID-19.   Ajo ka...

Rikthehet karantina për të moshuarit, ja orari që u ndalohet të lëvizin

Meqenëse në ditët e fundit ka rritje të rasteve të prekura me COVID-19, Qeveria e Kosovës ka nxjerrë një propozim-vendim me masa të reja, e ndër ta edhe ajo...

Te fundit

Nuk është aq e thjeshtë – sa bëjnë?!

Teoria e numrave është degë e matematikës së pastër e cila merret me studimin e vetive të numravenë përgjithësi, e posaçërisht atyre të plotë,...

Për herë të parë Alketa flet publikisht me shumë emocione për burrin e saj

Në 14 Janar, Alketa Vejsiu përmes rrjetit të saj social Instagram dha për fansat lajmin se emri i saj, gjendej mes atyre të grave...

Pamje te renda! Shkojne te luten ne varrin e gjyshes ne Korce, por ne...

Një rast i denjë për filmat ‘fic tion’ është den.oncuar mbrëmjen e dje shme në TVklan. “Stop” është nda lur në fshatin Drenovë të Korçës...