I ndalohet hyrja në SHBA, Tom Doshi: Po të duan të ma vërtetojnë korrupsionin

Tom Doshi ka reaguar pas publikimit të lajmit se Departamenti Amerikane i Shteti i ka ndaluar atij dhe familjes së tij hyrjen në SHBA. I kontaktuar nga “BalkanWeb”, deputeti Doshi...

Reagon PD: Ja pse Rama e anuloi vizitën në Shkodër, gazetarët e Vlorës u...

Partia Demokratike ka deklaruar të shtunën se kryeministri Edi Rama e anuloi vizitën e planifikuar dhe të njoftuar në Shkodër, pasi u fsheh si një frikacak nga protesta që...

Voltana Ademi: Shkodra e shpalli “non grata” Ramën!

Kryebashkiakja Voltana Ademi ka përshëndetur protestën e sotme që zhvilloi biznesi i vogël në Shkodër, kundër skemës së TVSH. Përmes një statusi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Ademi komentoi...

Edi Rama anuloi vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve? Kryeministria: Shpikje e PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, të shtunën paradite, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka anuluar vizitën në Shkodër nga frika e protestuesve. Por kësaj deklarate i është përgjigjur zyrtarisht...

PROTESTA NË SHKODËR, QYTETARËT-RAMËS: LARGOHU SA NUK ËSHTË VONË

Deputete dhe perfaqesues te Partise Demokratike, si dhe qytetare shkodrane po protestojne sot ne qender te qytetit verior kunder qeverise Rama. Protesta u paralajmerua qe nga dita e djeshme nga...

Rama nesër në Shkodër/ PD thirrje qytetarëve: Ta presim me protesta

Partia Demokratike në Shkodër i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës së nesërme që do të mbahet në këtë qytet. Përgjatë një deklarate për shtyp, zëdhënësja e PD-së...

FOTOT E BETEJES/ Si dolën “brumë” sot nga parlamenti Rama e ministrat

A e keni humbur seancen e sotme plenare në parlamentin e Shqipërisë? Ua sjellim përmes fotove dhe detajeve që nuk u panë gjatë transmetimit live të TVSH-së për shkak...

PD E LSI BLLOKON FOLTOREN. HEDHIN MIELL : RAMA IK! RUÇI PERJASHTON NOKEN

Nis seanca ne Kuvend. Kabineti qeveritar u largua deri ne momentin kur do te pastroheshin karriget. Nderkohe Ruci perjashtoi dhe Ervin Salianji. Ruci nderpret seancen per here te katert. Ora 11:...

Beteja për “kuksianët” në parlament, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Parashikohet të jetë një seancë e fortë parlamentare. “Opozita nuk do të jetë aty për të marrë pjesë në diskutime rutine apo votime pr/ligjesh por për të protestuar për...

E proceduan për protestën, shpërthen deputeti: Të na rruesh shoku Edi!

Deputeti i opozitës, dhe njëherësh kryetar i PDK Nard Ndoka nuk është përmbajtur me fjalët ndaj Kryeministrit. Ai u procedua penalisht për protestën e 5 prillit, ndërsa i kujton...

Te fundit

Koronavirusi, Manastirliu: Mos mendoni se ia hodhëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një daljeje direkte në llogarinë e saj në Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të...

Itali/ Lulëzon kurora e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit, prifti: Sinjal shprese ndaj koronavirusit

Disa gjethe e lule të freskëta kanë çelur në degën e gjëmbaçit në këmbët e Krishtit të kryqëzuar në kishën Santi Silverio e Domitilla,...

Horoskopi ditor, e diel 5 prill 2020

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR