Zbardhen detajet e protestës së opozitës, ja çfarë do të ndodh me 13 prill

Opozita do të rikthehet sërish të shtunën në protestë për largimin Ramës, por ndryshe nga herët e tjera qytetarët do të mblidhen para kryemistrisë në orën 18:00. Pas 2 muajsh...

Basha pa mandat, tashmë ish-deputet: Jemi qytetarë si ju

pozita ka dorëzuar zyrtarisht mandatet. Basha ka deklaruar para protestuesve se tashmë është qytetar si të gjithë shqiptarët. “Sot dorëzuam mandatet. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në...

‘E solli nga Parisi me thonjtë e paprerë’/ Fatos Nano kryqëzon Ramën, bën deklaratën...

Ish-kryeministri socialist, Fatos Nano, pas aktivizimit në rrjetet sociale, ka komentuar situatën politike në vend, pa harruar të flasë edhe për ish-benjaminin e tij, Edi Rama. Në një reagim të...

META NGA SHKODRA: LARG HAKMARRJES DHE KORRUPSIONIT

Presidenti Ilir Meta mori pjesë në festën e shenjtë të Zojës së Shkodrës dhe në meshën solemne të mbajtur në Kishën katolike të “Zojës së Këshillit të Mirë”. Të pranishëm...

Basha nesër krah Metës, Topalli i publikon videon ironizuese

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha, i cili nesër pritet t’i bashkohet presidentit Meta në Bulevard për mani festimin në mb rojtje të Kushtetutës. Topalli ka sjellë një...

Basha: Qeveria ime, jo e papërgatitur për fatkeqësitë natyrore

Ndërsa kryetari i Partisë Demokratike premton se kur partia e tij të vijë në pushtet, qeveria nuk do të gjendet asnjëherë e papërgatitur nga fatkeqësitë natyrore. Në një video të...

“KA FAMILJEN NË HOLANDË”, BASHA: DY VAJZAT E MIJA SHKOJNË NË SHKOLLË KËTU

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se bashkëshortja e dhe dy vajzat e tij jetojnë në Shqipëri, ndryshe nga sa janë shprehur në studio televizive disa kundërshtarë politikë...

Basha bëhet pishman: Nuk do i pengoj zgjedhjet (deri dje thoshte se zgjedhje në...

Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për media ku thotë se është krenar për protestat e demokratëve. Basha i bën thirrje që nesër mos ushtrojnë dhunë. “Procesi antikushtetues dhe kriminal.Nuk...

A do të jetë i pranishëm ish-kryeministri nesër në tubimin e Ilir Metës? Zbulohet...

Të hënën në orën 17:00, Presidenti Ilir Meta, ka thirrur qytetarët të manifestojnë kundër asaj që ai e quan puç kushtetues. Mësohet se qytetarët në fillim do të grumbullohen në...

“Palët kanë rënë dakord për zgjedhje të parakohshme”

Ish-ministri i Ekonomisë dhe i Financave Arben Malaj, i cili u përmend nga lideri republikan Fatmir Mediu si një nga kandidatët që do të bënte pjesë në qeverinë tranzitore,...

Te fundit

KUSH ISHTE GEZIM KRUJA, KRENARIA E QYTETIT TE SHKODRES

Gëzim Kruja ka lindur në Shkodër, në vitin 1939. Karrierën humoristike e ka nisur që në moshën 13-vjeçare. Fillimet me Estradën amatore nisin që në...

Bashkia Shkoder merr masa ne baze te urdherit te kryeministrit Rama per tregjet

🔵Të dashur bashkëqytetarë! 📌Duke nisur nga dita e nesërme, e hënë 6 prill 2020, do të vijojë monitorimi i tregjeve kryesore të qytetit të Shkodrës: ▶️Tregut...

HUMORI NË ZI! NDAHET NGA JETA MJESHTRI I MADH I HUMORIT GËZIM KRUJA

Lajm trishtë nga Shkodra! Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Ai u shua sot paradite, ndërsa lajmi është...