“Unë kryeministër, Rama president”, Lulzim Basha tregon ofertën e bërë nga kryeministri për të...

Në një konferencë me gazetarët, lideri i opozitës Lulzim Basha ka bërë sot deklaratën shumë të fortë, teksa ka treguar ofertën që i ka ardhur nga Kryeministri Edi Rama...

“Mirë me vjehrrën mirë me burrin”, PS zbulon vendimin …

Ka nisur konferenca e kryeministrit Edi Rama dhe kreut të grupit parlamentar Taulant Balla, ku po shprehet qendrimi i socialistëve lidhur me ndryshimet Kushtetuese dhe miratimin e Reformës Zgjedhore....

Rama e zbulon vetë ”pazarin” me Hajdarin…

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar vendimin e socialistëve, se pse po mbështesin hapjen e listave, që sipas tij ka qenë një marrëveshje me opozitën parlamentare. Rama tha se që në...

“Topalli është pjesë e PD”, numri 2 i PD-së Bardhi: Të përjashtuarit nuk do...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi për Çim Pekën në SYRI TV se PD ka lindur dhe do jetë parti e mendimit ndryshe.   Por i pyetur për rikthimin...

“E premtja dhe e hëna pushim për të gjithë shqiptarët do ti bënin mirë...

Ish-ministri socialist i Financave, Arben Malaj, i del në krahë deputetit Ilir Beqja dhe propozimit të bërë prej tij nga salla e Kuvendit për uljen e ditëve të punës...

“Shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë kokërr leku!”, Berisha i nxjerr videon Ahmetajt ku...

Kryeministri Edi Rama, si i akuzuari kryesor në gjyqin ndaj Becchettit, vazhdon ta ruajë konfidencialitetin, por Ministria e Financave e ka zbuluar të vërtetën e gjyqit ndaj Bechettit. Qeveria e...

VIDEO/ Ilir Beqja lëshon perlën e radhës: Administrata të bëjë 4 ditë pushim në...

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ka propozuar një masë të çuditshme, që sipas tij do të ndihmonte në rimëkëmbjen e ekonomisë, pas situatës me Covid 19. Beqja i propozoi qeverisë...

Rama kujton shpëtimin… “Bëri ‘kurban’ vëllanë për jetën e mikut”

Kryeministri i vendit Edi Rama, duke kujtuar aktet e pabesueshme dhe episodet fantastike të mbrojtjes së hebrenjve në Shqipëri, ka thënë se mbetet një njollë në ndërgjegjen e Hollivudit,...

PS “ndez” motorët e fushatës, aktori Gaz Paja shfaqet në krah të Elisa Spiropalit

Partia Socialiste duket se tashmë ka “ndezur” motorët për fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare, nisur edhe nga porositë e kryeministrit Rama në mbledhjen e krerëve të bashkive ku u...

E vërteta e testeve serologjike, dhe matematika që ngel në klasë “doktor” Petritin

Petrit Vasili, mjeku që dje iu vërsul me fyerje nga më të ulëtat shefes së shërbimit të Sëmundjeve Infektive në QSUT, Najada Çomo ka bërë sot një “zbulim” të...

Te fundit

U fotografua rrugëve të Prishtinës edhe pse ishte me Covid-19, Eliza Hoxha, tregon pse...

Këngëtarja e njohur kosovare Eliza Hoxha ka reaguar pas fotografive, që u publikuan në rrjetet sociale, ku pretendohej se ajo ka thyer karantinën.   Për këto...

Bëri dasmë në kohën e koronavirusit, Rama i bën shqiptarit atë që nuk e...

Një 39-vjeçar në Durrës është vënë në pra nga nga pol icia pasi njoftohet që të ketë organizuar në lokalin e tij një dasmë,...

U dashurua me të kur ishte 16 vjeçe, ja kush është burri i vajzës...

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari la jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati, Azem Hajdari në politikën shqiptare.   Rudina...