Basha i ngre zërin Ramës: Vëri gishtin kokës, s’ka kohë për lojëra

“Kam një javë që e lus dhe e lus. Sot i them fare qartë t’i vërë gishtin kokës”. Kjo është thirrja që kryetari i opozitës Lulzim Basha i bëri...

Postoi videon e Berishës duke e quajtur ekspert, Spiropali pendohet shpejt dhe fshin lavdet...

Ministrja Elisa Spiropali ka cuditur me gjestin e fundit në rrjetet sociale. Deputetja ka shpërndarë fjalët e ish-kryeministrit Sali Berisha, teksa ky i fundit në një lidhje me Skype për...

I infektuar me koronavirus, 9 ditë më parë deputeti Alimadhi thyente si ‘rebel’ karantinën

Deputeti i Kuvendi të Shqipërisë, Adriatik Alimadhi dhe bashkëshortja e tij kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar vetë deputeti me anë të një reagimi zyrtar lidhur...

“Iki që nesër, nëse dikush bind virusin të largohet”, Rama befason me deklaratën: Do...

Kryeministri Edi Rama, ka folur sot për kohën kur Shqipëria do dalë nga lufta me COVID-19 dhe përsëriti edhe njëherë shprehjen se do të jepte gjithçka, vetëm që të...

BE 50 mln € Shqipërisë për COVID-19, Soreca qaron: Janë grant, jo kredi. Fondi...

Luigi Soreca, sot ka komunikuar nëpërmjet Facebook, me qytetarët në Shqipëri, ku i është përgjigjur pyetjeve të tyre. Ambasadori ka treguar se çfarë janë 50 milionë Eurot që BE...

“Paguani dritat, ose t’i presim”, PD kundër Ramës

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratë së kryeministrit Edi Rama për pagesën e energjisë eletrike. Më herët, Rama u shpreh në mbledhjen e Qeverisë se qytetarët duhet të shpenzojnë më...

Kryemadhi: Ka plasur dashuri e madhe me Ilirin por nuk bëjmë dot fëmijë tjetër....

Kryetarja e LSI është kthyer në kuzhinë, madje ka publikuar edhe video ndërsa bën pompa gjatë gatimit. Por si është marrëdhënia e saj me bashkëshortin Ilir Meta tani që duhet...

Fevziu degjeneron Ahmetajn: ‘Mos bëj trimin dhe mos qesh, sqaro qytetarët se janë pa...

Gazetari dhe moderatori Blendi Fevziu është përplasur me ministrin e Rindërtimit dhe Koronavirusit, Arben Ahmetaj, i cili ishte i ftuar në emisionin “Opinion”. Ahmetaj, i njohur ndryshe edhe si “tigri”,...

Spahia publikon videon: Rama i merr masat me një muaj vonesë, porosit veshje mbrojtëse...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka bërë një denoncim teksa shkruan se qeveria ka porositur me një muaj vonesë mjetet mbrojtëse për mjekët. Në një status në rrjetet sociale,...

“SMS nuk është dërguar nga numri i Bashës”, kompania celulare zbardh misterin e mesazhit...

Partia Demokratike ka publikuar letrën e kompanisë private, e cila ka hetuar të vërtetën e mesazhit të pretenduar se është dërguar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha në adresë...

Te fundit

Nga 15 testime, 12 persona rezultojnë me COVID-19 në Shkodër

Burime pranë DSHP Shkodër bëjnë me dije se, në bazë të rezultateve, 12 qytetarë rezultojnë mbartës të Koronavirusit në qytetin e Shkodrës, raporton Syri.net. Të...

‘A po fshihet numri i të infektuarve?’, përgjigjja e Ramës pse nuk bëhen më...

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në një lidhje direkte për emisionin “Opinion”. Ai ka folur rreth situatës së krijuar nga Koronavirusi në...

Paralajmërimi i fortë i shefes së Epidemiologjisë: Do jetë një vit i vështirë edhe...

Doktoreshë, Eugena Tomini ka thënë edhe do të ketë rikthim të infeksioneve respiratore edhe gjatë vjeshtës. Por sipas saj shqiptarët nuk do të kalojnë...