Do surprizohen nga lajme të mira, mësoni se kush janë kto shenja “fatlume” të...

Zbulo nëse shenja jote zodiakale është mes atyre që do surprizohen nga lajmet e mira në një të ardhme më të mirë. DASHI Suksesi do vijë në formën e dashurisë. Dalëngadalë,...

E gjithë familja në këmbë, infermierja pritet me duartrikitje çdo ditë pasi kthehet nga...

Në këto momente të vështira për gjithë globin vëmendja e të gjithëve është drejtuar tek ata. Mjekët dhe infermierët që punojnë pa rreshtur për të shëruar pacientët e infektuar...

‘Do shohim dritë në fund të tunelit’/ Kryeministri Rama flet për gjendjen nga koronavirusi:...

Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se muaj prill do të jetë vendimtar për kapërcimin krizës së koronavirusit në Shqipëri.   Duke folur në Provokacijan e Muç Nanos, Rama tha...

Rudina Magjistari emocionohet në studion, tregon çfarë i kërkoi e bija

Rudina Magjistari gjatë emisionit pasdite në Tv Klan, tregoi e emocionuar se në duart e saj mbante dy aksesorë të vogël zbukurues, që ia kishte dhënë vogëlushja e saj...

Puna, dashuria, financat/ Çfarë parashikojnë yjet për muajin prill 2020

Dashi Dielli do të qendrojë në shenjën tuaj deri më 20 prill, gjë që shpjegon rritjen e energjisë dhe dinamizmin që keni. Një forcë e re lind brenda jush dhe...

Menduat se iku dimri?/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Reshjet e shiut do të vijojnë gati përgjatë gjithë ditës së mërkurë në bregdet, zonat e ulëta hera- herës edhe në formën e shtrëngatave me rrufe. Sipas SHMU, në...

Mustafa Nano e pyet Ramën pa filtra: Je testuar për koronavirus? Ja si përgjigjet...

Kryeministri Edi Rama ka qënë në një lidhje direkte me emisionin “Provokacija” të drejtuar nga Mustafa Nano. Ky i fundit e ka pyetur kryeministrin Rama nëse kishte bërë test...

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP bën parashikimin: Piku është në mes të prillit, pa...

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomimi ka treguar sot se deri kur mund të zgjasë gjendja e izolimit në Shqipëri. Në një lidhje me emisionin...

Koronavirusi! Si të përfitoni ‘Pagën e Luftës’, qeveria zbardh kriteret. Çfarë dokumentesh ju duhen

Në bazë të VKM nr.254 datë 27.03.2020 “Për përcaktimin e procedurave, të dokumentacionit dhe të masës së përfitimit të ndihmës financiare për të punësuarit në subjektet e biznesit me...

Horoskopi për ditën E mërkurë, 1 prill 2020

Dashi Gjatë kësaj dite lodhja do të ndihet kudo. Dashuria do të jetë protagoniste e ditës, ndërkohë që ky do të jetë një moment i mirë për ndjenjat. Në punë,...

Te fundit

PD kërkoi sqarime për arrestimin në Itali, Rama: O Zot të lutem në gjunjë…

Pasi Partia Demokratike kërkoi nga kryeministri të sqarojë deklaratën e tij për mediat italiane se ishte ndaluar në Bolonja disa vite më parë ka...

Gazetari: Si mbahet fryma gjallë me rrogë 26 000 lekë? / Rama: S’ta shpjegoj...

Gjendja në vendin tonë paraqitet e rënduar prej Covid-19. Teksa thirrjet për të qëndruar në shtëpi vazhdojnë shumë shqiptarë kanë pak kursime për të...

Silva Bino per Coronavirusin: Shqiperia e arriti pikun e saj, le te nise heqja...

Drejtoria e Departamentit te Semundjeve Infektive ne Institutin e Shendetit Publik (ISHP), Silva Bino ka deklaruar ne nje konferece diten e sotme se Shqiperia...