SOCIALISTËT RRËZOJNË “ONLINE” PROPOZIMIN E VOLTANA ADEMIT

Socialistët në këshillin bashkiak të Shkodrës rrëzuan propozimin e kryebashkiakes demokrate Voltana Ademi për faljen e taksave vendore për një periudhë 3 mujore, si masë ndihmuese për biznesin në...

Shkencëtarët gjejnë gjurmë të koronavirusit në një vend krejtësisht të papritur!

Shkencëtarët në Universitetin e Nebraska gjetën gjurmë të virusit në dhomat e pacientëve me COVID-19 dhe në korridoret në dhomat e izolimit.   Koronavirusi mund të gjendet në ajër dhe madje...

Aktorja e njohur turke del pozitive me koronavirus: Kam frikë mos infektoj familjen

Aktorja turke Cansin Çekili ka dalë pozitive me koronavirus. Aktorja është e njohur nga roli i “Ajselit” në serialin “Erkenci kus”, serial i cili është transmetuar në Shqipëri me...

“Ashtu nuk treten dhe ndjenjat e mia për ty”, Mariza Ikonomi e kujton kështu...

Këngëarja e njohur, Mariza Ikonomi ka zgjedhur që ditën e sotme ta kujtojë në mënyrën më të veçantë profesorin e saj të muzikës, të ndjerin Françesk Radi. Ajo ka...

Ndihmat e shpërndara nga qeveria, Rama tregon pakon për 2 javë: 4 kg makarona,...

Kryeministri i vendit Edi Rama duke komunikuar me qytetarët në Facebook është ka diskutuar edhe rreth ndihmave të shpërndara nga qeveria në këtë situatë të vështirë që po kalon...

Detaji që Mark Frroku mban gjithmonë me vete dhe që lidhet me Rudinën, moderatorja...

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku janë një nga çiftet më të përfolur kohët e fundit. Moderatorja ka treguar një anë tjetēr të ish-deputetit, i cili i ka befasuar të...

Skandali/ Qeveria pamundëson marrjen e pagesës së papunësisë për mijëra punonjës

Partia Demokratike akuzon qeverinë se pamundëson marrjen e pagesës së papunësisë për mijëra punonjës.   Në një deklaratë për mediat, Eno Bozdo nga seliua blu, theksoi se burokracia dhe marrja e...

“Një ndjesë e vonuar, por e pranuar!”/ Berisha publikon mesazhin e socialistit: Haram vota...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili i kërkon falje, që kishte menduar se ishte ai e keqja e këtij vendi.   Qytetari tregon se ka...

“Unë nuk kam asgjë me Edi Ramën”/ Basha: I uroj jetë e shëndet

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha është shprehur sot se nuk ka asgjë me kryeministrin Edi Rama, përkundrazi tha se i uron jetë dhe shëndet.   Në një prononcim për Rtv...

Infermierja shqiptare në muajin e fundit të shtatzënisë por në vijën e parë të...

Armida Bahja Hoxha është një infermiere shqiptare që punon në Teksas të SHBA-së. Ajo është në ditët e fundit të shtatzënisë por kjo nuk e ka dekurajuar për të vazhduar...

Te fundit

Ngrihen temperaturat…/ Çfarë rezervon moti

E shtunë, 4 prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET Nesër (e shtunë, dt. 04), priten reshje mesatare në qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa, në shumicën...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID 19

Nga Mero Baze   Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

FOTO / Rama tregon veprën artistike të Zahos: E ka bërë Kuazimodon pa asnjë...

Ndërsa ishte live në një intervistë me “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama ka treguar një vepër shumë interesante të punuar nga djali i...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR