Opinion / Edi Rama, fajin nuk ta ka tepsia, por sistemi i korruptuar

Pak ditë më parë Kryeministri Rama ishte në Mirditë. Gjatë vizitës së tij bëri dy akte: Shkarkoi nga puna live drejtorin rajonal të Shëndetësisë, pasi qendra shëndetësore e Domgjonit...

Opinion/ Vllaznia fitoi, tashme ju te tjeret “beni detyren” !

Vllaznia e beri detyren, duke fituar tre pike me shume vlera ne perballen ndaj Lusnjes, por tashme i ngelet te tjereve te bejne detyren e tyre. Eshte fjala per drejtuesit...

Kur flet Robert Ndrenika, e ka një hall të fortë…

Nga Alma Nikolli E pashë dy herë “fjalimin” që Robert Ndrenika mbajti në mbrojtje të artit. E dëgjova, por edhe e pashë me vëmendje çdo mimikë të aktorit të madh...

Rrëfimi i Herbert: Shqiptarët të bukur, inteligjentë, trima, besnikë, por..…

Ky është një përkthim i pjesshëm nga libri ‘A record of eastern travel’ (Një shënim nga udhëtimi në Lindje) i autorit Aubrey Herbert, mikut më të madh të shqiptarëve,...

Vëzhgim/ A është Thethi kaq i magjishëm…?

Nga Riviera Dedaj- Është shkruar kaq shumë për Thethin nga shqiptarë dhe të huaj sa të duket sikur nuk ke më çfarë të thuash. Por në fakt, ndjesitë e mia...

Akademiku serb: Ta pranojmë realitetin, Kosova nuk është pjesë e Serbisë

Eksperti serb i së drejtës ndërkombëtare, Tibor Varadi thotë se e drejta ndërkombëtare që nga krijimi i saj është më shumë një qëllim sesa realitet. Sipas tij, Kosova përveç ligjit...

“Atyne në Tiranë nuk ju intereson ç’ka bahet me njerzit këtu në malësi, e...

Nga Ndoc Mulaj Laku ose leqet me kavo çeliku, janë sot arma më e pabesë dhe më vrastare për kafshët e egra. Pushka edhe zgjedh, edhe fal, ndërsa laku jo. Është...

Femra që kanë nxjerrë hiret në ankand, kanë dashurinë në buzë dhe indiferencë në...

Nga Edmond Frroku. S’më kanë pëlqyer kurrë femrat qe i vënë bukurisë së tyre një çmim material, por për fat të keq sot po rrethohemi përherë e më teper nga...

Djem vrasës dhe vajza që ndezin cigare fshehurazi

Nga Alma Nikolli Nuk është një gjë e mirë hiç, por në të gjithë botën ndodhin makabritete. Fatkeqësisht. Unë s’e kam parë gjithë botën, ama siç ka ndodhur përherë, e...

Mos i qorto të moshuarit

Nga Çapajev Gjokutaj Mos i qorto të moshuarit. Aq më pak të lejohet t’u bësh gjyq: pse bëre atë e s’bëre këtë, pse thua ashtu e jo kështu. Plaku e plaka...

Te fundit

KUSH ISHTE GEZIM KRUJA, KRENARIA E QYTETIT TE SHKODRES

Gëzim Kruja ka lindur në Shkodër, në vitin 1939. Karrierën humoristike e ka nisur që në moshën 13-vjeçare. Fillimet me Estradën amatore nisin që në...

Bashkia Shkoder merr masa ne baze te urdherit te kryeministrit Rama per tregjet

🔵Të dashur bashkëqytetarë! 📌Duke nisur nga dita e nesërme, e hënë 6 prill 2020, do të vijojë monitorimi i tregjeve kryesore të qytetit të Shkodrës: ▶️Tregut...

HUMORI NË ZI! NDAHET NGA JETA MJESHTRI I MADH I HUMORIT GËZIM KRUJA

Lajm trishtë nga Shkodra! Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Ai u shua sot paradite, ndërsa lajmi është...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR