Kush guxon t’ia “mbyllë” gojën Berishës, është halli!

Nga Alba Malltezi Katër shoqata të grave që veprojnë në Shqipëri janë bërë bashkë për të dënuar fjalorin e rëndë që politika përdor për të sulmuar “armiqtë”. Shembujt janë të...

STOP – këtyre filmave turq, me të cilët po infektohen ekranet shqiptare

Nga Silvana Berki STOP – këtyre filmave turq me të cilat i keni infektuar ekranet shqiptare, se po i shkatërroni femrat e reja shqiptare. Në vënd që ato të kërkojnë...

Ata që sot çirren për “muret”, i hoqën “kollonat” arsimit në Shqipëri

Nga Artur Ajazi/   Ata që sot dalin dhe akuzojnë, denoncojnë, dhe gjoja u vjen keq për “degradimin” e sistemit arsimor në Shqipëri, ata që deri dje i shembën “kollonat” sistemit...

I keni parë vajzat e bukura në Shqipëri që pa punuar fare ngasin makina...

Nga Mentor Kikia Operacioni forca e ligjit është tema kryesore e diskutimeve, jo vetëm publike sot. Falë një gjetjeje PR, policja bjonde me syze të errëta u bë magneti i...

“Ju lutem, mos ikni nga Shqipëria”, thirrja rrëqethëse e Dom Gjergj Metës: Mos të...

Largimi masiv i të rinjve jashtë vendit është një ndër pla gët më të mëdha të shoqërisë shqiptare në vitet e fundit. Shkaqet kryesore që po shkaktojnë “boshatisjen” e Shqipërisë...

‘Në studiot e huaja sillet ndryshe’, Muç Nano apel kolegëve: Mos organizoni debate me...

Analisti dhe gazetari Muç Nano i ka bërë apel mbrëmjen e sotme kryeministrit Rama së pari por dhe kolegëve të tij, që të mos organizojnë më debate televizive me...

Alfred Trebicka: Filmat e Ermal Mamaqit e Bes Kallakut, një virus që duhet vaksinuar

Ne “Provokacija” me Mustafa Nanon ishte i ftuar aktori i njohur Alfred Trebicka, ku edhe ka folur për situatën në të cilën është përfshirë kinemaja në Shqipëri. Trebicka u...

E dashur Alketa, deri diku të ndoqa me vëmendje, më erdhi për të vjellë...

Nga Ana Shkreli Lisi : E dashur Alketa! Unë që po të shkruaj jam një 34-vjeçare që jetoj në Tiranë. Kam mbaruar studimet e larta për psikologji dhe ato...

Ditën për diell, përplasje me armë në qendër të Shkodrës

Bandat nuk njohin ligj e as rend! Policia është bërë njësh me to, urdhërohet nga të fortët e qytetit! Sa të mbrojtur janë qytetarët kur policia bën sehir! Po kërcënohet...

U mahnita per thjeshtesin e saj, Frederik Ndoci kujton Bilbilin e Shqiptaris

Ne femijerin e hershme me falet, sepse perpara njoha emrin Nexhmie Pagarusha se Kosoven e Prishtinen, fale kjo e babes tem i cili e adhuronte, dhe pothuajse çdo dit...

Te fundit

Në ditën e tij të lindjes këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të dytë

Këngëtari shqiptar Altin Sulku feston sot ditëlindjen. Në ditën e tij të veçantë ai ka marrë dhuratën më të çmuar: është bërë baba për...

Në shtëpinë e Gaz Pajës, aktori dhe bashkëshortja e tij tregojnë si po e...

Gaz Paja dhe bashkëshortja e tij, Ira ishin në një lidhje live nga shtëpia e tyre për emisionin “Ftesë në 5”.   Gazi tregoi se karantina...

Punëtorët në të zezë, Rama: Tregoni ku keni punuar që të përfitoni

Gjatë një komunikimi me qytetarët, kryeministri Edi Rama është shprehur se ata persona që kanë punuar në të zezë duhet të tregojnë ku dhe...