Të mësohemi tu themi edhe faleminderit mjekëve!

Nga Mentor Kikia Një pjesë të natës së mbrëmshme dhe mëngjesit të sotëm, isha i detyruar ti kaloja në urgjencën e QSUT-së. Gjëja e parë që bëjmë kur largohemi nga...

Si e nxorri INSTAT, Shqipërinë më të pasur se Rumania dhe Serbia

Nga: Klodian Tomorri Pasi ndenji 7 vjet pa matur varfërinë si askund tjetër në Europë, më në fund Instituti I Statistikave publikoi pak ditë më parë Anketën e te Ardhurave...

“Gratë janë të pabesueshme! Ti nuk thua asgjë, dhe ato kuptojnë gjithçka. Ato të...

Aktori, regjisori dhe producenti i filmit, George Timothy Clooney, jo rrallë herë në intervistat e tij apo fjalimet që ka mbajtur ka ditur të pikasë me shprehjet e tij. Një...

10 gjëra që duhet të dini për Thethin, që guidat turistike nuk ua thonë

Nga Blerina Gjoka Prej të paktën 2 vitesh kisha planifikuar të shkoja në Theth, e bombarduar gjithandej nga imazhe të bukura si të dala nga përrallat. Isha bërë ndjekëse e disa...

Zoti e tundi në ditëlindjen e Edi Ramës

Nga Erion Kristo.Po deshe lexoje po deshe mos. Po Zoti e tundi në ditëlindjen tënde. Prishi zyrat e parlamentarëve, teatrin s'e preku. Shenja më të qarta se këto nuk...

A po luan me dy porta Ilir Meta…?

Ish-aleati i PD-së, Kreshnik Spahiu, ka një teori të vetën, se kandidatët e LSI-së që po marrin mandatet e deputetit, janë futur nga Ilir Meta. Sipas tij, presidenti është duke...

“Shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i Europës e konkurojmë edhe për botën”

Mbi librin Rrno vetem per me tregue, At Zef Pllumi Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë vepër. Kanë nevojë për të ata që e kanë jetuar atë kohë, e...

Beppe Grillo, ky hall i madh i shqiptarëve

Nga Ilir Levonja Ajo që është e trishtueshme me këtë historinë e zgjedhjeve në Itali, është mendësia jonë. Një opinion i tërë që bjerret pas komedianit Beppe Grillo dhe lëvizjes së...

Më shumë pornografi se etikë në televizionet shqiptare

Nga Endrit Hoxhaj Televizonet shqiptare, aktualisht na servirin hiret që ekspozojnë moderatoret apo të ftuarat në studiot e tyre. Emisonet nuk ndiqen për përmbajtjen e programit, por për personazhet që...

Problemi nuk është biznesi, problemi është shteti

Nga Ervis Iljazaj Denoncimi publik që Partia Demokratike iu ka bërë disa bizneseve të mëdha, për shkak të disa koncesioneve apo tenderëve publikë të presupozuar korruptivë, ka rihapur një temë...

Te fundit

Bashkia Shkoder merr masa ne baze te urdherit te kryeministrit Rama per tregjet

🔵Të dashur bashkëqytetarë! 📌Duke nisur nga dita e nesërme, e hënë 6 prill 2020, do të vijojë monitorimi i tregjeve kryesore të qytetit të Shkodrës: ▶️Tregut...

HUMORI NË ZI! NDAHET NGA JETA MJESHTRI I MADH I HUMORIT GËZIM KRUJA

ajm trishtë nga Shkodra! Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja   . Ai u shua sot paradite, ndërsa lajmi...

COVID-19/ Kremtimi i Pashkëve, mesha pa praninë e besimtarëve

Paraditen e sotme, rreth orën 11:00 ka nisur kremtimi i Javës së Festës së Pashkëve   Por, për shkak të situatës së krijuar në vend nga...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR