Sharlatanë e delirantë që thoni se ky virus është thjeshtë një iluzion: Nesër mund...

Pas ndarjes nga jeta të hematologut Arian Pushi për shkak të koronavirusit , mjeku Edvin Prifti ka sjellë në kujtesë takimin e para tre javëve me doktorin dhe bisedën...

BE nuk hap kufijtë më 1 korrik/ Enkel Demi: Cakaj duhet të çojë ‘by***n’...

Lidhur me vendimin zyrtar të Këshillit të BE-së, ku Shqipëria nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufijtë e jashtëm të Bashkimit Europian prej 1...

Frederik Ndoci “lëshon pëllumbat”: Pse fshihen videot… kur do marrë fund ky mashtrim?

Këngëtari i mirënjohur, Frederik Ndoci, shprehet se pas koronavirusit po fshihen shumë gjëra. Ai ka ngritur disa pikëpyetje të shumta lidhur me të dhënat e Covid-19, kudo në botë, duke...

Fatmir Bashli nji vazhdues dinjitoz i traditës së humorit shkodran

Nga Albert Vataj Humori asht nji prej mënyrave t’jetuemit, nji prej atyre gostitjeve sarkastike, t’cillat brez mbas brezi janë trashëgues, jo vetëm si një vlerë përfaqësimi, por si nji mënyrë...

PD premton ti çojë shqiptarët në “Mars”

Nga Artur Ajazi/ Të mos njohësh mirë ekonominë, të mos njohësh mirë sektorin e financës, bujqësisë, apo dhe drejtësisë, dhe tu premtosh shqiptarëve “ulje të taksave, rritje rrogash dhe pensionesh,...

Vala e dytë mund të quhet ‘Lulivirus’

Nga Flogert Muça/ Lulzim Basha për fat të keq është kryetari që nuk di të ndërtojë kauza. Pafuqia dhe padija e tij për të bërë opozitë është një dëm për...

Me makinë deri te syri kalter e ujvara? Çifte pjeshkash në Theth me fuoristrada...

Nga Ermal Hasimja- Turizmi në dorë të shqiptarëve. Në fundjavë isha në Gjipe, një vend i mrekullueshëm ku nuk ka mbërritur ende betoni. Zakonisht në këtë kohë ka më tepër të...

“Rrofshin vajzat e qepura, për ju djem që i kërkoni të virgjëra. Vetëm ato...

Mustafa Nano ka prekur një çështje delikate të shoqërisë shqiptare. Bëhet fjalë për virgjërinë e vajzave. Në monologun e tij këtë të premte në “Provokacija”, Nano iu referua një historie...

Me “fall filxhani” i gjete ata të fundlistës zoti Basha?

Nga Artur Ajazi Duke dëgjuar çdo të enjte fundlistarët e Partisë Demokratike, duke dëgjuar se si veç gabimeve orthografike, mezi lexojnë dhe artikulojnë fjalët, fjalitë, replikat dhe pyetjet e tyre,...

Politikanët e plazheve: Përse e mbron pushteti shkeljen e ligjit?!

Nga Ylli Pata   Prishjet e disa objekteve në plazhin e Velipojës bënë bujë për 48 orë, pasi patën edhe një polemikë të fortë ndërmjet disa kryebashkiakëve dhe ministrit të Brendshëm,...

Te fundit

Po me shqiptarët çfarë do të ndodh? Italia bllokon lëvizjen për 13 shtete

Ministri i Shëndetësisë së Italisë, Roberto Speranza , pas konsultimit me ministrat e punëve të jashtme, të brendshme dhe transportit, nënshkroi një urdhër për...

“Po luftojnë për jetën te Infektivi”/ Manastirliu: 6 pacientë të intubuar, mes tyre mosha...

Përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dijeni gjendjen e rëndë të pacientëve që ndodhen të shtruar në...

“Unë kam pritur me ngulm Zotin”,çfarë shkruhet në ditarin e motrave Josifi

Pjesë nga ditari i motrave Josifi vijojnë të dalin dhe të bëhen të njohura. Nga shënimet që policia ka gjetur në banesën e tyre...