Dhjetë më të pushtetshmit e PS-së

Prej 7 vitesh në pushtet në Partinë Socialiste janë skicuar ata që vlerësohen më të pushtetshmit. Nga kryeministri Rama, Ruçi, Veliaj, Balla, Braçe, Lleshaj, Fuga, Agaçi, Ahmetaj, e te...

Gazetari i përgjigjet Sali Berishës: Fëmijët e mi s’janë martuar me Kushërinj apo rr….....

Ish-Kryeministri Berisha ka akuzuar disa gazetarë si pjesë e qeverisë duke iu përmendur përfitimet që supozohet se ata kanë marrë. Pjesë e këtyre gazetarëve është edhe Mero Baze i...

Doktor, “burrat e shtetit” s’shajnë gazetarët, nga gratë dhe motrat

Nga Kreshnik Spahiu   Shtetasi Sali Berisha sot kishte su lmuar 5 familjet e gazetarëve më të njohur në Shqipëri. Do thoni ju: Si i kish sul muar? Sulm ba nal,...

“Të rrojë partia e vazhdojmë sipas skenarit”, ish- deputeti i Shkodrës: Ramës nuk i...

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia, ndërsa komentoi mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve ditën e sotme, tha se, ndryshe nga sa u deklaruar nga këta të fundit, COVID-19 ka...

Basha, koha që të rivalizojë Ramën dhe heqë Berishën

Nga Edmond Arizaj Nje vit kalon shume shpejt. Lulzim Bashes do t’i duhet me dashje, apo pa dashje, te perballet me ne fund seriozisht me Edi Ramen. Ne zgjedhjet e...

Koronavirusi/ Pse hesht opozita tani që Shqipëria ka vdekshmërinë më të ulët në rajon?

Nga Endri Kajsiu/ Pavarësisht 17 rasteve të reja të regjistruar ditën e sotme, kurba e coronavirusit në Shqipëri vijon të ulet në mënyrë të ndjeshme si rezultat i 27 personave...

‘Shefqet Ndroqi’, pesë arsyet pse PD po bën autogol

Nga Flogert Muça/   Partia Demokratike ka nisur një tjetër fushatë kundër mjekëve dhe ekspertëve. Edhe pse duhet thënë pa asnjë dyshim se deri tani që flasim sistemi shëndetësor ka bërë...

Po për televizionin 1 milionë euro të Çlirimit me paratë e Shkëlzenit dhe Metës...

Nga Ilirjan Blloshmi/ Ka plasur një sulm frontal ndaj Mira Kazhanit. Para se të jap mendimin tim personal rreth asaj që kam lexuar, apo fenomenit, dua të theksoj se, Kazhanin...

Sa vjet ke që e njeh vdekjen?/ Doktoreshë Najada Çomo, më fal!

Nga Bledi Mane   Sa vjet ke që e njeh vdekjen? Je takuar me të qindra herë në pavijon. Ke debatuar me të në dhomën e pacientit, e ke sulmuar dhe e...

Numri i vdekjeve e testimeve edhe mund të manipulohet. Po pacientët në reanimacion?

Nga Eduard Zaloshnja/   Bazuar në shifrat e përditësuara mbi pandeminë COVID-19 në Worldometers.info (https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries), Shqipëria është ndër vendet me më pak vdekje për milionë banorë në Ballkan e Europë (në...

Te fundit

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo

Shqiptari që mahniti Italinë, shikoni si lyhen vijat e bardha të rrugës

ndrit Mema, titullar i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të postuar në...