Habit detektivja shqiptare: Ja pse vajzat nga rrethet gjejnë burra më të mëdhenj në...

Në emisionin “Shqipëria Live” u fol për paragjykimet që njerëzit kanë rreth zhigolëve. Pas rrëfimit të 42-vjeçarit nga Tropoja që punon si zhigolo në Itali, nisi debati mes të...

Nuk heq dorë nga lajmet, gazetarja e njohur shqiptare shfaqet me paterica dhe me...

Gazetarja e njohur Beti Njuma, një nga spikeret ikonë të Top Channel, e prej kohësh tanimë pjesë e ekranit te Ora News, nuk ka ndërmend të heqë dorë kollaj...

Befason shqiptari zhigolo: Marr 5000 euro për një natë pa u lodhur, kam kliente...

Një 42-vjeçar shqiptar është bërë pjesë e lajmeve që qarkullojnë sot në media për shkak të eksperiencës së tij ndryshe…   Ilir Pjetërnikaj thotë se ka punuar si zhigolo në Itali....

Imazhi që ti zgjedh zbulon se çfarë duhet të ndryshosh në jetën tënde për...

Ndonjëherë, është shumë më e thjeshtë nga sa ju e mendoni! Mjafton, të sfidoni veten në këtë provë për të kuptuar se çfarë realisht duhet të ndryshoni në jetën...

Dasëm me maska! Martohen dy mjekë të rinj shqiptar gjatë pandemisë së koronavirusit

Dy mjekë shqiptarë Livia Qose nga Tirana dhe Amir Mamusha nga Prizëreni, të cilët jetojnë dhe punojnë në Ankara të Turqisë, i kanë dhënë fu nd beqarisë së tyre...

Postoi foto me domate të kalbura, gati për t’u ngrënë, komentueset i përvishen Blerina...

Dietologia Blerina Bombaj është e njohur për këshillat e saj lidhur me ushqyerjen e shëndetshme, dhe hera herës poston në rrjetet e saj sociale receta të ndryshme, apo dhe...

10 Gjërat që ia Vlen të Blihen edhe Nëse Duken Shumë të Shtrenjta

Nuk ka asgjë më të rëndësishme sesa të respektosh veten. Sa shpesh i injorojmë interesat dhe nevojat tona dhe blejmë diçka që burrat tanë, fëmijët, macet dhe qentë duan?   Vazhdojmë...

Pse gruaja ka rëndësi për mua më shumë se fëmijët e mi…

Shkrimtari dhe babai i disa fëmijëve, Mike Berry, shpjegon në blogun e tij pse gruaja e tij ka rëndësi për të, më shumë se fëmijët dhe pse kjo ide...

Dermatologët: Kjo është pjesa më e pistë e trupit. Ja si ta pastroni dhe...

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjiena personale për shëndetin. Duhet të kujdesemi shumë që të heqim qafe të gjitha bakteret që marrim dhe jemi në...

Gjashtë muaj pasi hapi restaurantin, shqiptari bëhet pjesë e guidës më të njohur të...

Nëse është e vërtetë që jeta është një ëndërr, për disa edhe mund të realizohet. Kështu ka ndodhur edhe për 33-vjeçarin shqiptar Dijonis Xhindoli, i cili një vit më...

Te fundit

Kufizimet nga koronavirusi/ Policia: Ja ku lëvizet lirisht dhe ku kemi kushtëzime në pikat...

Nese keni planifikuar rruge jashte vendit, duhet te keni mire parasysh se mundesi per te levizur te lire eshte e kufizuar, jo vetem me...

Do habiteni! Ja çfarë tregojnë format e gishtave të këmbës, po ju si i...

Gishtat e duarve mund të zbulojnë aspekte të caktuara të personalitetit tonë, e njëjta gjë ndodh me gishtat e këmbëve. Nëse jeni kurioz, bëjeni...

Infektohet me koronavirus edhe deputeti shqiptar, do bëhen dhe testime për…

Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit. Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj rezulton pozitiv me Covid-19 ... Deputeti i...