Shqiptarët pa bukë! Nusja e Berishës tregon apartamentin e saj luksoz dhe garderobën me...

Shqipëria është e gjitha në izolim për shkak të frikës nga koronavirusi. Personazhet e famshëm kanë vendosur të krijojnë sfida nga më të ndryshmet, të bëjnë video për në...

10 shpjegime që nuk u a keni borxh askujt

Vendimet dhe zgjedhjet që ne bëjmë i japin formë jetës sonë. Ne duhet të jemi plotësisht të sigurt për tO, pa e ndjerë nevojën për t’i justifikuar ato. Këtu janë...

Kryemadhi vijon rrëfimin nga karantina për linjat e trupit: Jam dobësuar. Tani edhe celulari...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vijon rrëfimin e saj para shqiptarëve. Ajo ishte pjesë e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku tregoi përditshmërinë e saj në karantinë. Kryemadhi pranoi...

Jeni të mërzitur nga karantina? Ja kush janë 7 aktivitete argëtuese që mund t’i...

Në kushtet e karantinimit dhe distancimit social ka disa veprimtari argëtuese për të bërë më miqtë ndërkohë që i ke larg. Për të gjithë ata, që u lodhën nga...

Pandemia e koronavirusit/ Përse distanca mes personave është kaq shumë e nevojshëm? Zbulojeni përgjigjen

Ndërsa vendet në botë zbatojnë masa si distancimi fizik për të parandaluar Covid-19, BBC Future ka ekzaminuar provat se pse është një hap kaq i rëndësishëm në luftën kundër...

Pijne gjithmone uje esell ne mengjes, ajo qe u ndodh gjate dites eshte me...

Plot 75 përqind e muskujve përbëhen nga uji. Trupi varet nga uji që të mbijetojë. Ekspertët rekomandojnë që ta pini ujin sapo të hapni sytë. Sipas tyre, gjatë gjumit, trupi...

Në kohën e Koronavirusit, kënga që pushtoi të gjithë ballkonet dhe rrjetet sociale

Përgjatë gjithë këtyre ditëve italianët kanë treguar se pavarësisht gjendjes në të cilën ndodhen vazhdojnë ta mbajnë moralin lart dhe shpresën se gjithçka do të kalojë. Vetizolimi në shtëpi...

Ngrënia e thonjve nuk është thjesht një ves, studimet tregojnë arsyen e vërtetë pse...

Kafshimi i tepërt i thonjve është një veprim çuditërisht i përhapur. Ky ves daton që në Greqinë e lashtë. Filozofi i lashtë grek Cleanthes, për shembull, u tha se...

Të dielën ndryshon ora, akrepat 1 orë para

Në të gdhirë të kësaj të diele akrepat e orës do të zhvendosen 60 minuta para. Ky ndryshim do të ndodhë në të gjithë vendet e BE në të...

Shqiptari nga Nju Jorku tregon si u shërua nga koronavirusi përmes vetizolimit

Shpend Gjocaj, një shqiptar që jeton në Nju Jork, ka treguar përvojën e tij me koronavirus. Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar se është vetizoluar për 12...

Te fundit

Basha i jep me mijëra dollarë Facebook-ut teksa flet për varfërinë e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike artikulon ditë pas dite planin e tij ekonomik, të cilin e cilëson si një zgjidhje për një krizë të madhe...

Thuaj të fala Çanit/ Rama: Zaho më fal se është një shoku jot këtu,...

Mbrëmjen e djeshme, kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Në këtë emision nuk mungoi edhe një...

“U çmenda pas syve të tij”/ Alketa Vejsiu rrëfen historinë e pazakontë: Ja si...

Edhe pse dimë shumë pak për jetën e saj private, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është tepër aktive në mediat sociale. Megjithëse tepër e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR