Keni mbetur pa lekë në xhep, ja çfarë duhet të dini që portofoli juaj...

Një pjesë e madhe e popullatës ankohet për gjendjen financiare, ky po që është një fakt i cili ndikon shumë edhe në gjendjen e njeriut. Por, sipas shumë mitologjive, ekzistojnë...

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një ndërhyrje, ku në fakt një...

Besoji Hënës! Ja Ditët më të mira dhe më të këqija të korrikut. Mëso...

Datat e dhëna më poshtë janë specifike të muajit të dytë të verës. Një pjesë e tyre janë ditët më të mira, ndërsa të tjerat, ditët më të këqija....

Njihuni me një ndër gjyshet më të bukura në botë që sapo ka mbushur...

Tashmë gjyshe, por në të kaluarën një kampione botërore e fitnesit, 63 vjeçarja Lesley Maxwell, nga Melbourne i Australisë, ka publikuar foto të para 40 viteve. Asokohe 23 vjeçe,...

Duhet ta bëni patjetër të gjithë/ Kjo është arsyeja përse duhet të kaloni kohë...

Doni që nëna juaj të jetojë gjatë? Atëherë duhet të shpenzoni më shumë kohë me të. Një studim i kohëve të fundit ka treguar se pikërisht në këtë mënyrë,...

U është skuqur veshi dhe u djeg, ja çfarë do të thotë

Edhe pse shkencëtarët tashmë kanë qenë në gjendje të hedhin poshtë shumë nga shenjat e së kaluarës, disa njerëz vazhdojnë të respektojnë disa ndalime dhe besojnë në bestytni ....

Ndiheni të uritur gjatë gjithë kohës/ Mësoni disa truke se si të kontrolloni këtë...

Dietat mund të jenë shumë të vështira dhe me siguri që gjithë kohës ju lënë ndjesinë e urisë. Por kemi një lajm të mirë për ju. Interneti është I mbushur...

Shenjat që ju bëjnë të kuptoni se nuk po pini ujë në masën e...

Ajo duhet të jetë gjëja më e lehtë në botë: nëse trupi ynë duhet të marrë më shumë ujë, ai e sinjalizon nevojën e tij përmes ndjesisë së etjes...

Nëse hani djathë në mëngjes, ja si ndikon në organizmin tuaj

Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin më të mërzitshëm në një gosti të shijshme. Djathi, edhe në të...

E keni pasur në shtëpi gjatë gjithë kohës dhe nuk e dinit që kuron...

Mund të cuditeni që gjatë gjithë kohës e keni pasur përreth dhe nuk keni ditur se sa shumë përdorime ka. Bëhet fjalë për rozmarinën, e cila njihet si bimë...

Te fundit

Paralajmron Gjermania, ja çfarë do ndodhë me Shqipërinë

Teksa në Shqipëri ka zhvillime shumë të forta politike, ku Komisioni i Ligjeve miratoi ndryshimet kushtetuese për hapjen pjesërisht të listave dhe ndalimin e...

Historia që do ju rrëqethë mishin, ata u deshën që fëmijë, por fati i...

Qëkur ishin fëmijë, ndoshta edhe pa e kuptuar, tek ata lindën shkëndijat e para të dashurisë. Por rrugët e tyre u ndanë aty dhe...

Shenjat e horoskopit që duken të mira, por e vërteta është ndryshe

Shumë shpesh qëndrimi i njerëzve nuk pasqyron plotësisht qenien e tyre për disa shenja, ata janë shumë të mirë për të fshehur anën e...