Kush janë më të lumtur çiftet që janë aktivë në rrjete sociale apo…

Lumturia e çifteve vitet e fundit duket se është e lidhur ngudhtë dhe me faktin se sa aktivë janë ato në rrjetet sociale. Besojeni apo jo, çiftet të cilat...

Takimi i parë/ Ja çfarë mendon partneri para takimit…

Momenti kur takoni një person të ri në jetën tuaj gjithmonë para takimit, ju përcaktoni shumë lloj gjëra për ta, nga statusi te inteligjenca, e madje edhe deri te...

Hudhra në mëngjes, sekreti që duhet të dini

Hudhra është një nga perimet që njihet për vlerat e saj antibiotike për shëndetin. Ajo është luftuesja më e madhe e sëmundjeve të ndryshme, dhe ngrënia e saj në një...

Cigaret elektronike jane shume te demshme per shendetin, ja pse…

Një studim i fundit tregon se avulli i cigareve elektronike mund të dëmtojë qeliza jetike të sistemit imunitar, e për këtë arsye mund të jenë më të dëmshme nga...

Si të drejtosh flokët me produkte natyrale…

Drejtimi i flokëve jo vetëm që është një ndër armiqtë kryesore të shëndetit të tyre por është dhe një torturë sidomos në këto ditë të nxehta vere është torturë...

Çifti që nuk pranon se janë të lidhur, ama i tradhëtojnë detajet!

Prej disa kohësh në media qarkullojnë fjalë për një lidhje të mundshme midis këngëtarit Butrint Imeri dhe prezantueses Kiara Tito. Këto aludime nuk janë pranuar asnjëherë publikisht nga dyshja...

Arsyet pse burrat braktisin gratë!

Çiftet jo gjithmonë janë të lumtur në jetën e tyre dashurore. Ndodh që të gjithë të kemi një mikeshë e cila është inteligjente, tërheqëse dhe e arsimuar, por që...

Vajza, qënkemi lodhur kot! Ja sesi mund ti shtrijmë flokët me këto produkte…

T’i drejtosh flokët me tharse apo pjaster në këto ditë të nxehta vere është torturë më vete. Përveçse është shumë vapë, flokët dëmtohen nga kontakti i drejtëpërdrejtë me nxehtësinë....

Mbani syze! Ja çfarë nuk dini rreth tyre…

Syzet përdoren shumë ditët e sotme. Por ato nuk janë një shpikje e kohëve të fundit. Ato janë krijuar shekuj më parë, duke ndryshuar vazhdimisht formën deri në modelet që...

Efekti i diellit në kokë, ja çfarë duhet bërë

Temperatura e lartë e trupit ka disa siptoma që shfaqen menjëherë me shenja të ndryshme në çdo organizëm. Simptomat e para janë dhimbje koke, marramendje, shqetësim, përgjumje, skuqje të fytyrës...

Te fundit

Hapen kopshtet dhe çerdhet, Komiteti i ekspertëve: Virusi nuk është zhdukur, duhet kujdes nga...

“Strategjia e rihapjes do të vijojë sipas fazave që komiteti teknik i ekspertëve ka miratuar. Do të vijojmë me hapjen e çerdheve dhe kopshteve...

Ajo se çfarë shihni në këtë pikturë tregon shumë për personalitetin tuaj (Foto)

Perceptimi i botës përreth tregon shumë për personalitetin e një personi! Çfarë sheh syri juaj nuk sheh një tjetër dhe sikur përballë të keni të...

Agron Llakaj reagon ashpër ndaj ‘Aventurierëve’: Degjenerim, ç’thurje, si e lejoni një show të...

Aktori shumë i dashur për publikun, Agron Llakaj ka reaguar ashpër ndaj programit “Aventurierët”, që transmetohet në Top Channel e ku pjesë janë një...