Arredimi perfekt i shtëpisë / Si të kombinoni stilin rustik dhe atë modern?

Jeni tifozë të stileve të ndryshme të kombinuara në të njëjtin ambient? Nëse doni të rikrijoni në shtëpi atmosferën që keni ëndërruar duke shfletuar revistat, dijeni se nuk është...

Gjendet vula e vjetër 2.700 vjeçare

Arkeologët kanë zbuluar një vulë të vjetër 2.700 vjet të epokës së Mbretërisë Urartu në provincën turke Elazıg, raporton Anadolu Agency. Vula është gjetur në Kështjellën Harput, ku një...

Hëngri luleshtrydhe, i ngeci një gjilpërë në fyt

Një burrë australian ka kafshuar më shumë se sa mund të përtypte. Ai përfundoi i shtruar në spital, pasi gëlltiti një gjilpërë të fshehur brenda një luleshtrydheje. Burri nga Brisbane...

Si të pastroni ajrin në shtëpinë tuaj

Ka momente që ajri i shtëpisë të duket i rëndë, sikur të merr frymën. Kokteile aromash të pakëndshme zaptojnë çdo cep të shtëpisë dhe kanë nevojë për zgjidhje të menjëhershme. Shëndeti...

Ju kap ngërçi, sidomos natën? Ja e vërteta që fshihet pas tij që duhet...

A e dinit se tek disa persona ngërçi mund të zgjasë më pak se 60 sekonda, por tek disa edhe më shumë se 16 minuta? Ai shfaqet edhe për shkak...

Djersitja e tepërt/ Ja si ta parandaloni në mënyrë natyrale

Në këto ditë të nxehta vere është e pamundur të mos djersijmë më shumë se zakonisht. Kjo, sepse vetëm në këtë mënyrë trupi ynë arrin të pastrohet plotësisht nga toksinat....

Lëkurë e bukur, sekretet e vogla që bëjnë ndryshime të mëdha

Ekzistojnë sekrete të ndryshme që na bëjnë të ndihemi më të freskëta se kurrë. Femrat më të bukura të botës dinë truke të vogla, në mënyrë që lëkura e...

Kujdes! Dhimbja e shpinës paralajmëron probleme serioze

Dhimbja e shpinës ka një domethënje të veçantë për shëndetin e trupi tonë. Nëse me të vërtet keni dhimbje shpine atëherë duhet të bëni kujdes pasi ajo paralajmëron shumë...

Doni lidhje të fortë dhe të qëndrueshme, rregullat që nuk duhet të shkilni kurrë...

Marrëdhënia në çift në disa raste përballet me të pathëna të shumta. Jeta do të ishte më pak problematike nëse do të kishim një libër me përgjigjjet e gatshme,...

Dobitë emocionale dhe fizike që merrni prej përqafimit.

Nga ekspertët prekja është një gjuhë primare që komunikon dhembshurinë. Një prekje, një përqafim dhe njerëzit ndjehen mirë. Ja cilat janë të mirat shëndetësore të përqafimit: 1. Përqafimi çliron hormonet e...

Te fundit

Publikohet lista e përfituesve të rinj të 40 mijë lekshit nga qeveria, si të...

Kush është larguar nga puna nga 1 marsi deri në 17 maj, do t’i jepet mundësia për të aplikuar për përfitim të pagës 40...

Shpèrthim rastesh ne vnd,tashme zbulohen 6 te prekur me koronavirus

Mati është futur sërish në zonat e prekura nga Covid-19. Aktualisht janë shfaqur 6 raste të reja në Njësinë Administrative Rukaj në Bashkinë e...

Xhensila Pere i zbulon të gjitha: Gjatë karantinës isha …

Xhelsia Pere u përgjigj sinqerisht pyetjese nga Bieta Sulo se “Çfarë note meritoni për punët e shtëpisë”.   Xhensila tha se gjatë kohës ku ka qenë...