Kjo vajzë do ju bindë të gjithëve të filloni të punoni me trupin tuaj

Katya Elise Henry është një trajnere personale, e cila i bind pothuajse të gjithë që të fillojnë të punojnë me trupin e tyre. Të gjithë do të donin të ishin...

Çfarë duhet të bëjmë për një lëkurë të bukur?!

Lëkura e bukur dhe larg njollave është dëshira e gjithsecilit. Para se të shkoni në shtrat, është shumë e rëndësishme koha që ju i kushtoni kujdesit për lëkurën tuaj. A...

Lumturi e garantuar, zbuloni sekretin

Lumturia është e gjithkërkuar nga të gjithë. Shpesh në një marrëdhënie për arsye të ndryshme është e vështirë që të gjesh një rrugë të përbashkët lumturie. Dëshira është sekreti i...

Kjo rutinë e mëngjesit do t’ju bëjë milioner

Jeta në ditët e sotme ka një ritëm shumë të shpejtë. Mund të duket e pamundur të realizoni ëndrrat tuaja. Nëse keni një punë me orar të plotë dhe fëmijë,...

10 orët më të mira të momentit (Foto)

Në Zvicër ka “shpërthyer” konkurrenca mes dy ekspozitave më të mëdha të orëve. Salon International de Haute Horologerie (SIHH) e Gjenevës dhe Baselworld e Bazelit kanë ekspozuar “perlat” e reja...

Truri i femrave më rezistent se ai i meshkujve

Truri femëror reziston më mirë se ai i meshkujve. Kështu lufta mes gjinive në hapësirë duket se anon gjithnjë e më tepër në ngjyrën rozë. Sipas kërkimeve më të fundit,...

Po s’më bëre mik, ajri nuk më thithet, uji nuk më pihet, buka nuk...

Nga Edison Ypi Po s’më bëre mik, ajri nuk më thithet, uji nuk më pihet, buka nuk më hahet, gjumi nuk më flihet, ëndrra s’më fanepset, djersët nuk më dalin,...

Gruaja, 100 kg më shumë se burri (FOTO)

Një grua që peshon 100 kg më shumë sesa burri i saj thotë se pikërisht pesha e tyre e bën marrëdhënien perfekte. Emma dhe Stuart Grundy, nga Mançesteri i Anglisë,...

Shenjat e horoskopit dhe veset e tyre më të këqija

Askush nuk është i përkryer, çdo shenjë e horoskopit ka veset e saj. Fatmirësisht Astrologjia na jep këshilla të vlefshme për largimin e këtyre veseve dhe zakoneve të këqija Dashi Dashi ka...

Këto gjëra nuk duhen thënë kurrë një vajze që nuk është…

Nëse akoma nuk e keni shkëmbyer puthjen e parë, ju duket vetja sikur jemi të vetmit në këtë botë që nuk e kemi bërë një veprim të tillë. Po që...

Te fundit

“Fasha e orarit për lëvizje do të zgjerohet…”, Rama tregon kur hyjnë në fuqi…

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke nisur nga java e ardhshme do të hyjnë në fuqi rregullat e reja dhe lirimet për sa...

38-vjeçari gjendet i pajetë në banesë, vëllai njoftoi policinë pas telefonatës…

Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij rreth orës 22:00 të së mërkurës në qytetin e Elbasanit.   Vdekja e papritur dhe e...

Gazetari i CNN tregon sekretin e mposhtjes së koronavirusit pa shkuar në spital (VIDEO)

Chris Cuomo, gazetar i CNN dhe njëherazi vëllai i kryebashkiakut të Nju Jorkut është prekur pak ditë më parë nga koronavirusi. Ai ka vendsour...