Njerëzit me rrudha në ballë, më të rrezikuar të preken nga sëmundjet

Njerëzit me rrudha në ballë mund të jenë në një rrezik më të lartë të vdesin nga sëmundjet kardiovaskulare, sugjeron një studim i ri. Ata me “rrudha të shumta të...

Moment emocionues/ Gruaja takon nënën e saj biologjike për herë të parë pas 33...

Një grua amerikane e cila kishte birësuar një vajzë nga Koreja e Jugut kur ishte foshnje ka ndarë një video të momentit emocional ku ajo u takua me nënën...

Lahej çdo ditë pas pune në tualetet publike për t’i fshehur sekretin familjes, kur...

GMB Akash, reporteri i njohur bën gjithnjë bujë në rrjete sociale me historitë e veçanta që poston. Postimi i tij më i fundit bën fjalë për një person të varfër...

Një ‘shoqe’ është më e rrallë se dashuria e vërtetë

Ndoshta ka ardhur koha të pranojmë se një shok i keq, një shok tek i cili nuk mund të mbështetesh, s’duhet quajtur fare shok. Herë pas here më është thënë,...

Letra e një burri mirënjohës ndaj gruas së “papunë”

Ai nuk e kuptonte se përse gruaja e tij ishte gjithmonë e lodhur dhe ndërsa e shikon që fle vendos të shkruajë diçka ne rrjetin social facebook. Tony Emms është...

Hetuesi privat: Kuptojeni a është duke ju tradhtuar partneri

Ta zbulosh se ju ka tradhtuar partneri asnjëherë nuk është ndjenjë e mirë – por, shumica e njerëzve më parë do ta kuptonin të vërtetën sesa të jetonin në...

Qeni i bie ziles së shtëpisë për t’ia hapur derën, pasi u zhduk për...

Imagjinojeni ta shihni qenin duke i rënë ziles së shtëpisë, për t’ia hapur derën… Edhe kjo ndodhi! Zakonisht, siguria e shtëpisë është prioritet i çdo njeriu. Ka shumë lloje të...

Polici amerikan që po habit botën, për t’i qetësuar fëmijët e frikësuar u shtri...

Kur pranuan një telefonatë për rrjedhje të gazit në qytetin Saut Hill, policia dhe ekipet emergjente menjëherë u shfaqën në vendin e ngjarjes për të ndihmuar qytetarët. Por, para ndërtesës...

Mendohuni mirë përpara se të lidheni me një gazetar. E dini pse?

Thonë se profesioni i gazetarit është shumë interesant, dhe ka nga ata të cilët e konsiderojnë joshës. Por përveç të mirave që mund të kenë gazetarët, nuk është edhe aq...

5 gjëra që nuk duhet të bëni kurrë përpara se të martoheni

Martesa është një ëndërr për çdo femër, por gjatë atyre itëve mund të ketë shumë gjëra ku ju mund të gaboni. Ndaj mos i bëni nëse jeni duke planifikuar...

Te fundit

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo

Shqiptari që mahniti Italinë, shikoni si lyhen vijat e bardha të rrugës

ndrit Mema, titullar i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të postuar në...