Në varreza vetëm varri i djalit të saj ishte i gjelbëruar, nëna shpërthen në...

Humbja e një anëtari të familjes është një nga situatat më të vështira në jetën e çdo personi. Është edhe më e vështirë kur prindërit mbesin pa fëmijën e tyre....

Kur “ëngjëjt e bukës” në Itali janë shqiptarë, vëllezërit nga Shkodra…

Furra e bukës “Bellini” në zonën Monterosso në Bergamo është shenjë e një integrimi të mirë dhe solidariteti të madh. Vëllezërit Skuqej nuk kanë rreshtur asnjëherë të ndihmojnë qytetin...

Lajmi fundit : Kontrolloni 10 mije lekshat sepse mund te beheni milionera

Nje njoftim eshte bere sot diten e diele ne emisionin e diell ne top chanel. Lajmi ka bere buje te madhe pasi emisioni “E diell” në Top Channel i...

Shqiptari nga Nju Jorku tregon si u shërua nga koronavirusi përmes vetizolimit

Shpend Gjocaj, një shqiptar që jeton në Nju Jork, ka treguar përvojën e tij me koronavirus. Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar se është vetizoluar për 12...

Djali vendos një kamera të fshehtë në azilin e pleqve ku kishte futur të...

Nuk është kurrë një vendim i lehtë, por ndonjëherë njerëzit i çojnë prindërit në një azil për të moshuar, ku mund të marnni ndihmë 24 orë në 24. Ky...

Para 13 vitesh shkoi ne Amerike, atje hapi nje biznes qe ka habitur te...

Bledar Istrefi ka rreth 13 vite që u largua nga Shqiperia bashkë me familjen e tij me Lotarine Amerikane dhe që prej asaj dite nuk është kthyer në Shqipëri.   Duke...

Mjeku shqiptar në Itali bëhet hero ditën e dasmës, me kostum dhëndërie i shpëton...

Një ngjarje si në filmat me ‘heronjë’ ka ndodhur në Itali, ku një mjek shqiptar sapo kishte dalë nga kisha pas kurorëzimit të martesës me gruan e tij. Bëhet...

Epo vjeherr si kjo rralle gjen : Ja se cfare u beri ajo 3...

Një nënë e mençur e cila i kishte tre djem dhe i kishte rritur me mundime të shumta pasi burri i saj kishte ndërruar jetë prej kohësh fillon tregimin...

Fjalimi i babait për dhëndrin që përloti gjithë botën: Unë po të jap gjithë...

Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja “e re” e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte e papërshtatshme sepse tani që...

Kush është “ëngjëlli” shqiptar në Itali që po sfidon koronavirusin, i riu merr vëmendjen...

Ne nje kohe paniku, ankthi, frike, por edhe perhapje masive te koronavirusit, nje shembull qe na ben te ndihemi mire, vjen nga Italia. Behet fjale per shqiptarin Albi Albino, një...

Te fundit

“Numrat me koronavirus në Shqipëri nuk janë realë”, ish Ministri zbërthen lojën e kryeministrit...

ish-ministri i Shëndetësisë, Vangjel Tavo thotë se qeveria nuk ka pasur asnjë strategji të qartë dhe transparente për përballimin e pandemisë së COVID-19. Ai...

Bashkëjetesa fetare në Shkodër

8 objektet e feve të ndryshme në qytet E shkuara e vështirë e Shqipërisë, një histori plot luftra, pushtime e diktatura, ka prodhuar edhe disa...

Si u zhvendos afresku “Zoja e Shkodrës” në Romë më 1467

Të jesh me fat apo pa fat, nuk është as merita e as faji yt, apo i tjerëve, për arsye të kushteve dhe situatës,...