Njihuni me nënë Xhemilen 103 vjeçe, mban hudhër në xhep për të mos e...

Nënë Xhemilja 103 vjeçe nga Peqini teksa ishte duke bërë japrakë, zbuloi se në xhepin e fustanit mbante një hudhër. Ajo tha se e ka traditë të trashëguar nga e...

Ja kush është shqiptari më i pasur në botë, zbulohet pasuria e tij marramëndëse

Pasuria e tij është më shumë se tre miliardë dollarë, ndërsa numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botë   Nazif Destani është vëllai i aktorit të njohur Blerim Destani....

Nga e pastrehë u bë milionere, kjo është 26-vjeçarja që u bë e pasur...

Disa kohë më parë 26-vjeçarja amerikane Jeanemarie Almulla ishte e pastrehë, kurse tani ajo jeton në luks të shfrenuar falë burrave të mëdhenj në moshë me të cilët ajo...

Kujdes, nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull ndaleni menjëherë

A e shkyçni bojlerin para se të hyni në vaskë? Ja kur përbrën rrezik. Në rast të ngrohjes së pakontrolluar të ujit, të cilën mund ta identifikoni sipas tingëllimës dhe...

E dini cfare jane dhe perse shkaktohen keto pika te bardha? Ja si ti...

Ju janë shfaqur disa njolla të bardha ose si të verdha poshtë syve, në hundë ose faqe. Këto njolla, si puçrra, quhen milia – ciste të vogla që formohen poshtë...

Renato Mekolli i zhgënjyer nga Shqipëria: Ia kam vënë syrin Los Angeles

Renato Mekolli ka vendosur që të largohet nga Shqipëria dhe situata në të cilën ndodhemi për shkak të Covid-19 ka ndikuar akoma më shumë në këtë vendim. I ftuar...

Kjo është tendenca më e re që po përdorin të gjitha vajzat e famshme...

Nëse ende nuk e keni vendosur se si do t’i lyeni flokët këtë verë, jeni në kohë për një nga tendencat më të reja të 2020-s. Të gjitha vajzat e...

COVID 19/ Anuluan dasmën prej koronavirusit, mjeku dhe infermierja martohen në spital

Duhet të martoheshin në verë, por emergjenca e koronavirusit i detyroi që të anuloin dasmën nga frika se të afërmit dhe miqtë nuk do ju bashkoheshin. Ai mjek, ajo...

Mosha kur meshkujt dhe femrat tradhtojnë më shumë

Tradhti fizike, tradhti mendore, sido që ta emëroni ajo mbetet tradhti! Mund të falet, mund të prishë lidhje, ende mbetet një akt i shëmtuar. Rreth 60% e meshkujve dhe mbi...

Pjata me bazë shqiptare “i zbardhi faqen”, i riu shqiptar shkon në finalen e...

I riu shqiptar, Armand Hasanpapaj, është një nga kuzhinierët më premtues në Francë. Si provë për këtë është fakti që u rendit i katërti në finalen e “Objectif Top...

Te fundit

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo

Shqiptari që mahniti Italinë, shikoni si lyhen vijat e bardha të rrugës

ndrit Mema, titullar i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të postuar në...