Si e zgjedhin meshkujt partneren e tyre?

Mund të jesh shumë seksi dhe e mahnitshme në shtrat, por këto nuk mjaftojnë që një mashkull të të propozojë për martesë. Në fakt, seksi, për të mos thënë...

A janë më të pashpirt njerëzit e pasur?

Një perceptim mbizotërues për njerëzit e pasur është se sa më shumë para kanë, aq më të pashpirt janë ata. Ndërsa gjithmonë ekzistojnë përjashtime nga tendencat, hulumtimet tregojnë se të...

Luljeta Bozo në studio me nusen e djalit, jep 2 këshilla si ta bësh...

Ditën e sotme tek “Rudina”, tema kishte të bënte me raportin nuse-vjehrrë dhe të ftuar ishin inxhinierja Luljeta Bozo dhe nusja e saj, skenaristja Alda Bida. Bozo ka treguar takimin...

Rrëfimi i 101 vjeçares që e kishin fejuar sa ishte në djep

Timë Shatri, zonja e cila në maj të këtij viti mbush plot 101 vjet. Sidoqoftë, tani 100-vjeçja është nënë e 4 vajzave dhe e një djali, të cilin duket se...

Nëse doni të jeni të shëndetshëm, largoni këto 9 gjëra menjëherë nga shtëpia

Zbrazni shtëpinë nga sendet e tepërta dhe të panevojshme (të vjetra) për t’i dhënë vetes mundësinë për të jetuar më të shëndetshëm. Është e qartë që ju nuk dëshironi të...

Të fitosh 15 mijë euro, për të ndenjur shtrirë gjithë ditën! Oferta e pazakontë

Të rrish shtrirë në krevat për 60 ditë ose në një vaskë plotë me ujë, për një javë. Është ky propozimi që bëhet në kuadër të dy programeve kërkimore...

Gratë që flasin shumë jetojnë më gjatë

Herën tjetër që dikush ankohet për sa flisni, konsiderojeni si një lajm të mirë.   Komunikimi i gjerë jo vetëm që ju ndihmon të krijoni lidhje më të thella sociale dhe...

Arsyet se pse njerëzit me dhëmbë të ndarë janë të mrekullueshëm

Secili prej nesh kemi karakteristikat tona fizike që na bëjnë ata që jemi. Por ndonjëherë disa prej nesh më shumë se të tjerët duhet të përqafojmë plotësisht të gjitha...

Pse ‘nuk kanë fat në dashuri’?

Të vetmuarit, si meshkujt apo ashtu edhe femrat shpesh parashtrojnë pyetjet e njëjta, për ta zbuluar pse nuk po u shkon për dore në gjetjen e personit të duhur.   Marrë...

25 vjeçarja “bebe” rrëfen stilin e pazakontë të jetesës

Sado e çuditshme që mund të duket, ndryshe nga moshatarët e saj që preferojnë jetën e natës, një vajzë 25 vjeçare bën jetën e një bebeje.   Vajza e cila quhet...

Te fundit

Për çfarë duhet të kemi kujdes kur konsumojmë vezë fshatit! Shikoni se çfarë thot...

Vezët e pulave në fshat mund të jenë më të rre. zikshme për shëndetin në krahasim me vezët e pularive, që janë të kontrolluara...

Alesia Bami thotë se jeton me 40 mijë lekë, po Edi Manushi kap detajin...

Alesia Bami ditën e djeshme u bë pjesë e rubrikës “Trotuar” në “E diell” ku u fol për pagat. Gjatë bisedës, Alesia u shpreh se...

E gjeni dot numrin tjetër që vjen pas dhe pse?

A jeni ekspert në gjetjen e zgjidhjeve logjike? Le ta testojmë trurin tuaj. Ky artikull do t’ju ndihmojë të sfidoni fëmijën brenda jush dhe...