8 Shenja që Inteligjenca Juaj është Dukshëm më e Lartë se e të Tjerëve

Ne nuk jemi më në një shkollë ku aftësia mendore mund të përcaktohet lehtësisht nga mënyra sesi keni shkruar një test matematikor. Në jetën e të rriturve, thjesht memorizimi i...

7 Mënyra për t’i Zbuluar Gënjeshtrat në Vend

Edhe nëse gënjejmë bindshëm, trupi ynë i tregon të gjitha. Dhe kjo zakonisht ndodh sepse gjuha e trupit thjesht injorohet nga një gënjeshtar, i cili në vend të kësaj,...

Nëse je martuar me një grua kokëfortë, ka qënë fati më i madh i...

Nuk është e thjeshtë. Ajo i mbron me gjithë qënien bindjet dhe parimet e saj. Nuk është pra, nuk është aspak e thjeshtë të duash një femër kokëfortë. Të nevrikos...

Ka humbur aq shumë peshë sa vështirë se njihet,ish-deputeti kaubojs Eduart Ndocaj tregon sekretin:...

Ish-deputeti shqiptar Eduart Ndocaj ka ndryshuar tërësisht pamjen e tij dhe duket si tjetër njeri. Ai ka humbur goxha peshë dhe së fundmi ka treguar dhe si ia arriti. Ndocaj...

Ky është mbiemri më i përhapur në Shqipëri, të gjithë njohim njerëz me këtë...

Renditja e mbiemrave më të përdorur nga shqiptarët, në një studim të kohëve të fundit të kryer nga profesori i Institutit të Gjuhësisë dhe Letërsisë, Çlirim Bidollari, nxirrte në...

“Një sfidë e vërtetë”, ‘Kaubojsi’ Eduart Ndocaj tregon sekretin e dobësimit

Ish-deputeti shqiptar Eduart Ndocaj tashmë po bie në sy si një perzonazh që arriti të heqë kilet e tepërta duke i ofruar vetes një pamje krejtësisht të re.   Ndocaj së...

Qeshni me lot! Gruaja i bëri binjakë por prindërve nuk i tregoi, ja reagimi...

Një burrë ka gjetur mundësi të surprizojë prindërit e tij edhe këtë kohë pandemie. Gjatë kësaj periudhe, bashkëshortja e tij solli në jetë dy binjakë, vajzë-djalë. Tom Shircliff, u...

Me këtë dietë do hiqni tre kilogramë për një javë, ja si t’ia dilni...

Kjo diete nepermjet vetive te limonit per shkrirjen e yndyrave ka si parim te saj renien ne peshe. Limoni eshte i njohur per eleminimin e indeve dhjamore, stabilizimin e nivelit...

Prindërit pasur të drejtë: Mos pini ujë në këmbë, ja përse, bëheni pasi ta...

Mos pini ujë në këmbë, kjo është këshilla që na e japin të gjithë. Dhe mesa duket prindërit tanë kanë pasur të drejtë – pirja e ujit në këmbë...

Ju pickoi kandili i detit? Ja çfarë duhet të bëni

Me fillimin e verës fillojnë shumë probleme. Ti mund të jesh duke shijuar pushimet dhe papritmas një kandil të sulmon. Nëse të kanë pickuar e di se për çfarë...

Te fundit

Harrojeni furtunën! Pushuesve të muajit gusht u buzëqesh fati, dita e premte rikthen diellin...

Ditët në vijim premtojnë temperature të larta dhe ritkhim të motit me diell. Meteorologia Adiola Bani nga Meteoalb, ka deklaruar se nga dita e...

Veseli i ‘Big Brother” akuzon Vera Grabockën: Fitova “Dance with me”, lekët s’i mora...

Ish banori i ‘Big Brother’, Vesel Kurtishaj u bë pjesë e spektaklit “Dance with me”, ku fitoi vendin e parë si çift me këngëtaren...

Avokati rrëfen bisedën e pazakontë me kamarierin: Për çdo të prekur me Covid, shteti...

Avokati Arianit Koci, ka treguar një bisedë me një kamarier i cili tregon dicka ndryshe. Ja dhe postimi i plot i tij.Krejt është politikë kjo...