Të hapësh derën pa e prekur, zgjidhja më e re në kohë koronavirusi

Koronavirusi ka gjunjëzuar mbarë botën duke detyruar qeveritë e vendeve të prekura të marrin masa të rrepta për parandalimin e pandemisë. Por duket se frika e infektimit i ka bërë...

The Simpsons e kishin parashikuar vetëizolimin e Botës në shtëpi

The Simpsons janë bërë të njohur për parashikimin me saktësi të ngjarjeve të jetës reale, përfshirë Donald Trump duke u zgjedhur presidenti i SHBA. Dhe duket sikur The Simpsons e...

Profecia për COVID-19, çfarë parashikoi libri që renditet i dyti në Amazon

Në vitin 2008 një spiritualiste amerikane publikoi një libër parashikimesh mbi fundin e botës, i cili aktualisht është kthyer në një fenomen letrar. Libri, i cili sot është renditur...

Pse letrat higjienike u kthyen në simbolin e Koronavirusit!

Le të flasim pak për letrat higjienike! Po, sepse nëse normalisht nuk është një temë shumë e dashur për të cilën duhet biseduar (më korrigjoni nëse gaboj), këto ditë,...

E habitshme, në mungesë të vizitorëve dhe varkave, në Venezia shfaqen peshqit, delfinët e...

Pas ndalimit të varkave dhe turistëve për shkak të situatës së Covid-19, në Venezia e kanë marrë kontrollin kafshët e ujit. Përveç peshqve, qytetarët kanë parë edhe mjelmat e delfinët...

Nuk ishte në shtëpi për 12 muaj, kur u kthye e pr iti një...

Një burrë në Kinë u çudit kur vendosi të vizitojë pronën që bleu një vit më parë.   Zhang Huwei nga Provinca Henan e Kinës qendrore vendosi të fillojë rregullimin e...

KY LIBËR PARASHIKOI 12 VITE MË PARË KORONAVIRUS

Ju kujtohet kur ju thamë se korona virus ishte parashikuar 40 vite me pare? Ne Librin The "Eyes of Darkness" shkruar nga Dean koontz. Duket qe nuk është i vetmi...

“Superhëna” po vjen! Kjo është dita kur do të…

Astrologë, është koha për të hedhur sytë drejt qiellit për një tjetër spektakël qiellor pasi të hënën në darkë, më 9 mars, për herë të dytë për këtë vit...

6 marsi 2020 – praktikisht magjik. Ja cili është shpjegimi i ditës së madhe

Pse është një ditë e veçantë? Hëna e Re e së premtes, më 6 mars 2020, hyn zyrtarisht te Peshqit, shenjë e cila bashkohet me Neptunin. Hëna e re...

Blen një divan të ri, gruas “i fluturon truri” kur sheh ç’ka brenda

Është një mënyrë për t’u kujdesur më mirë për planetin, i cili tashmë është i ngopur me kaq shumë materiale të papërpunuara, që më në fund e kontaminon ekosistemin...

Te fundit

Agron Llakaj flet për herë të parë për rikthimin në ‘Portokalli’: E kam vendosur…

Ditët e fundit ka bërë xhiron e mediave lajmi se aktori shumë i dashur për publikun, Agron Llakaj do të rikthehet në drejtimin e...

Arsyeja e çuditshme pse macet zgjohen në mes të natës

Ekziston një mit që thotë se të gjitha macet janë më aktive gjatë natës. Në fakt sipas disa studimeve ka rezultuar që macet janë...

Sipas shenjës së HOROSKOPIT, ja pse duhet të jeni krenarë

Dashi: duhet të jenë krenar se secilën punë që nisin e përfundojnë. Personat e lindur në shenjë dashit nuk mund t’i ndalë asgjë. Demi: duhet...