Fshati mesjetar del nga liqeni italian për herë të parë në 26 vjet

Një fshat mesjetar i “humbur” mund të dilte nga ujërat e një liqeni artificial italian. Kjo sipas raportimeve që rezervuari që përmban fshatin e mbytur të Fabbriche di Careggine...

E jashtëzakonshme, foshnja lind 11 javë pas binjakes

Një nënë, e cila ka mitër të rrallë, ka përjetuar mrekullinë që i ndodh shumë pak femrave në këtë botë. Ajo lindi foshnjen rreth 11 javë pas binjakes së saj....

Nuk janë binjake, por nënë dhe bijë: 10 raste vështirë që mund t’i dalloni

Duken si binjake, por në fakt janë të gjitha nënë dhe bijë ndërmjet vete. BrightSide ka sjellë disa foto interesante, ku vështirë të kuptoni se kush është nëna dhe...

Shpella Më E Çuditshme Që Keni Parë Ndonjëherë, Brenda Saj Fshihet Një Fshat I...

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje në mal. E ndodhur rreth 1,500m mbi nivelin e detit, një shpellë në Kinë...

Uragan në Shkodër? Dukuria e rrallë, ja çfarë fotografoi NASA që çuditi gjithë rrjetin

Janë dhjetëra mijëra fotografitë e shkrepura nga astronautët që punojnë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. Por disa habitën njërin prej tyre, dhe janë pamje që na përkasin. Bëhet fjalë për liqenin...

The Simpsons parashikoi vdekjen e George Floyd? Si qëndron e vërteta e fotove virale

Ndërkohë që emri i George Floyd po qarkullon në çdo media botërore, disa foto me protagonistë personazhet e serialit të famshëm The Simpsons po bëhen virale. Në rrjetet sociale...

‘Vrima’ e çuditshme! NASA kap një vorbull në mes të Liqenit të Shkodrës: Ja...

SHKODËR- NASA ka kapur një vorbull në qendër të Liqenit të Shkodrës, liqenin më të madh në Gadishullin Ballkanik. Kjo pamje fillimisht është vënë re nga një austronaut në...

79-vjeçarja përgatitet për të dhënë provimin e klasës së 8

Në moshën 40 vjeç Tullia Vaccari nga Italia mësoi të ngiste biçikletën. Një vit më vonë ajo mori dhe patentën e makinës. Por ajo gjatë gjithë jetës ka patur...

Sipas gojëdhënave, nëse foshnja i ngjan gjyshes, atëherë…

Në shoqërinë tradicionale shqiptare, sikurse në shumë shoqëri të tjera paramoderne, familjet ishin shumë të interesuara të kishin sa më shumë fëmijë. Ndër shqiptarët para Luftës së Dytë Botërore, ka...

Thërrasin elektriçistin për të rregulluar furrën, brenda gjejnë surprizën e tmerrshme

Kishin telefonuar elektricistin për të rregulluar furrën e sobës, por as që e kishin menduar nga se ishte shkaktuar problemi. Ata u shokuan kur zbuluan se problemi ishte shkaktuar nga...

Te fundit

Do martohet këtë vit? Luana Hoxha habit me pyetjen: Në gusht apo në korrik?

Moderatorja e njohur dhe këngëtarja, Luana Vjollca u përfol që ishte në dilemë nëse do e bëntë këtë vit apo vitin tjetër dasmën e...

Kufizimet nga koronavirusi/ Policia: Ja ku lëvizet lirisht dhe ku kemi kushtëzime në pikat...

Nese keni planifikuar rruge jashte vendit, duhet te keni mire parasysh se mundesi per te levizur te lire eshte e kufizuar, jo vetem me...

Do habiteni! Ja çfarë tregojnë format e gishtave të këmbës, po ju si i...

Gishtat e duarve mund të zbulojnë aspekte të caktuara të personalitetit tonë, e njëjta gjë ndodh me gishtat e këmbëve. Nëse jeni kurioz, bëjeni...