Pas stuhisë, formohet “syri” fenomeni i çuditshëm në qiell

Sarah Hodges ka fotografuar ‘syrin e përsosur të stuhisë’ vetëm disa çaste pasi stuhia ‘Ciara’ shkaktoi dëme të jashtëzakonshme në Britani, Irlandë dhe më gjerë. Fotografitë tregojnë retë vendosur rreth...

Fermeri gjen një vezë tre herë më të madhe se ato të zakonshmet, cuditet...

Nuk kishte ndodhur me pare keshtu kur fermeri shkon te mbledh vezat ne kotecin e pulave gjen nje vez shume te madhe. Ajo ishte sa tre here sa nje veze...

Ky burre ‘i shkurter’ a martua me vajzen qe dashuronte, por kur njerëzit i...

Behet fjale për Mindie Kniss dhe Sean Stephenson, nje cift ku duket se te dy kane gjetur dashurinë e vërtetë përkundër sfidave. Sean është diagnostikuar me ‘osteogenesis imperfecta’, ose...

Pse disa vezë janë kafe dhe disa të bardha?

Keni pyetur ndonjëherë se pse disa vezë janë të bardha dhe disa kafe? Ngjyra e vezës zakonisht varet nga ngjyra e pulës. Me fjalë të tjera, pula të bardha bëjnë...

Ushqimin që e groposi në kopsht, burri vendosi ta hante pas 14 muajsh

Një burrë groposi një hamburger në kopshtin e mikut të tij dhe e hëngri atë më shumë se një vit më vonë.   Sipas mediave të huaja, Matt Nadin, 40 vjeç,...

Bima e rrallë që kushton 1 mijë euro, gjendet edhe në trojet shqiptare

Tartuf është një bimë e rrallë, që i ngjan patates dhe kërpurdhës dhe ka shijen e djathit dhe qepë të vjetër. Kjo bimë gjendet edhe në malet Kelmendit, Dukagjinit...

Viçi lind për Shën Valentinin me një shenjë perfekte zemre në kokë

Një viç i adhurueshëm ka lindur ditën e Shën Valentinit, ndërsa në kokën e tij ka pasur si të pikturuar me dorë, formën e zemrës. Ngjarja ka ndodhur në...

Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë

Gjatë zhytjes në një ujëvarë, me anë të detektorit të metaleve në mesin e shumë gjërave tjera gjeti edhe një iPhone. Bëhej fjalë për një telefon iPhone të cilin...

Djali 19 vjeç martohet me 72-vjeçaren: E dua me shpirt, ajo bën cdo dite..

Një 19-vjeçar thotë se ai është lumturisht i martuar me një gjyshe 72-vjeçare, pavarësisht nga hendeku 53-vjeçar i moshës. Gjyshja 72 vjec martohet me 19 vjecarin dhe eshte shume e...

E vërteta për Trekëndëshin e Bermudës

Midis Floridës, Porto Rikos dhe Bermudës ndodhet një copë deti që i ka shqetësuar shkencëtarët për shekuj. Duke përfshirë afërsisht 710,000 kilometra det, kjo pjesë e madhe e oqeanit, e...

Te fundit

Ngrihen temperaturat…/ Çfarë rezervon moti

E shtunë, 4 prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET Nesër (e shtunë, dt. 04), priten reshje mesatare në qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa, në shumicën...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID 19

Nga Mero Baze   Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

FOTO / Rama tregon veprën artistike të Zahos: E ka bërë Kuazimodon pa asnjë...

Ndërsa ishte live në një intervistë me “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama ka treguar një vepër shumë interesante të punuar nga djali i...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR