Dermatologët: Kjo është pjesa më e pistë e trupit. Ja si ta pastroni dhe...

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjiena personale për shëndetin. Duhet të kujdesemi shumë që të heqim qafe të gjitha bakteret që marrim dhe jemi në...

Dita e veçantë, ja çfarë ndodh në orën 23:44 minuta në vendin tonë dhe...

Mirësevjen stina e verës! Sot në orën 23:44 minuta Europa do të mirëpresë sezonin më të nxehtë të vitit dhe ditën më të gjatë, e cila do të zgjasë...

Kushëriri ia faIi shtëpinë, SHlKONl çfarë gjeti të fshehur pas mobiIjeve (Foto)

Qytetari francez trashegoi nje shtepi ne qytetin Evreux te ndertuar ne vitet 1950-ta. Ai e zbuloi rastësisht pasurinë e cila kishte qenë e fshehur pas mobiljeve dhe në banjo,...

E ndoqën automjetin për 48 orë nga pas, aryseja e këtij veprimi nga bletët...

Bletët janë një nga ato krijesa që duken interesante. Nga njëra anë ato janë vlerësuar nga shumë kultura për organizimin dhe për mjaltin e tyre, por njerëzit nuk janë...

Në fillim mendoi se kishte gjetur një thesar në lumë, i riu nuk u...

Një i ri nga Shtetet e bashkuara ishte në kërkim të një thesari në thellësitë e lumit të Kolombit.   Si fillim ai gjeti një medalion dhe më pas disa vegla...

“Këtë të diel vjen fundi i botës!” Interneti po çoroditet me teorinë e re...

Nëse do t’i besonit teorisë më të fundit të dalë në internet për një parashikim të bërë nga fiset Maya, atëherë duhet të përgatiteni për fundin e botës që...

Fundi i botës po troket! Teoricieni bën llogaritë e reja sipas parashikimit të kalendarit...

Nëse jeni shqetësuar nga COVID-19, trazirat në vende të ndryshme, tërmetet, luftërat, karkalecat, vullkanet dhe uraganët, apom ndryshimet klimatike, të cilët po sinjalizojnë fundin e botës- ju mund të...

Foshnja E Sapolindur Habit Mjekët, Foto E Tij Bën Xhiron E Rrjetit (Foto)

Fo.shnja e sapolindur habit mjekët, foto e tij bën xhiron e rrjetit. Interneti është i mbushur foto të ndryshme që shprehin humor dhe shpesh krijojnë mundësi për të bërë...

E mira e Covid-19/ Izolimi  pastron ujin e liqenit, del në pah “thesari” i...

Pandemia e koronavirusit nuk ka ndikuar vetëm tek njerëzit por edhe në natyrë por ama tek kjo e fundit ka pasur një impact pozitiv. Ndalimi i qarkullimit të makinave...

Objekte personale të cilat nuk duhet asnjëherë t’ia dhuroni dikujt sepse sjellin fat të...

Është më mirë të qëndroni larg nga dhënia dhe marrja e këtyre dhuratave: Pasqyra Shumë histori dhe besime mistike të ndryshme lidhen me pasqyrën. Besohet se është një dritare në botën...

Te fundit

Çiljeta Xhilaga jep mesazhin e mirë për të gjithë: Kur Allahu është pranë jush,...

Disa foto të reja i ka shkëputur nga klipi i ri që e ka lançuar. E në këto foto, Çiljeta shihet se është mbuluar...

Shiti unazën për t`i blerë rroba nuses së djalit, sot nëna merr dhuratën më...

Një vajzë dhe një djalë, motër e vëlla i bën një surprizë nënës së tyre, e cila vuan nga një sëmundje kancerogjene. Ata kishin...

Qeveria “me dorë të hekurt”, qindra euro gj obë kush nuk respekton distancën fizike

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ka miratuar masa shtesë për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Sipas...