Uragan në Shkodër? Dukuria e rrallë, ja çfarë fotografoi NASA që çuditi gjithë rrjetin

Janë dhjetëra mijëra fotografitë e shkrepura nga astronautët që punojnë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. Por disa habitën njërin prej tyre, dhe janë pamje që na përkasin. Bëhet fjalë për liqenin...

Gjen 7 mijë euro në rrugë, bën gjestin e rrallë

Një kroate, Jasna Vrhovac ka gjetur në rrugë 7 mijë euro dhe ka lajmëruar në Facebook për vendin dhe shumën ku i ka gjetur, duke kërkuar pronarin të shkojë...

Zbuloni dhuratën tuaj të veçantë bazuar në datën tuaj të lindjes

Në çdo datë lindjeje ka një dhuratë të veçantë, një talent të veçantë. Është bukur të dish që të gjithë marrim një dhuratë të veçantë gjatë lindjes. Një veçanti...

Vajza katër vjeçare emocionohet nga dhurata që merr për festat

Një vajzë e vogël nga Florida ka mbetur plotësisht e emocionuar pasi ka marrë jo një po katër shishe mustarde dhuratë për Krishtlindje dhe duke qenë shumë e dhënë...

Në Fier ndodh çudia, cjapi bën qumësht (VIDEO)

Një dukuri e rrallë është konstatuar në Fier, ku është zbuluar një cjap që bën qumësht. Prej vitesh siguron të ardhura nga qumështi i dhive, por nuk e kishte menduar...

E pabesueshme! Kjo është kompania ku punëtorët i caktojnë rrogën vetes

Menaxherja 25 vjeçare e zhvillimit të biznesit, Cecilia Manduca tha për BBC se në vendin e saj të punës, një “proces vetë-vlerësimi i pagës”. E thënë më thjesht, punonjësit...

Spektakli i dritave me dronë sjell imazhin e një personi që vrapon… (VIDEO)

Rreth 2 mjë dronë fluturuan mbi qytetin më të madh të Kinës, duke krijuar sfera gjigande, një tekst, madje edhe një figurë njerëzore që dukej sikur vraponte në mes...

U shua pasi solli në jetë fëmijën e katërt, gruaja bëhet dhuruese “1 në...

Një nënë, e cila u shua disa ditë pasi solli fëmijën në këtë botë është bërë dhuruese “një në milion” pasi arriti të dhuronte me sukses 12 organe të...

7.500 dollarë bonus, kompania që paguan punonjësit për të shkuar me pushime

Një bonus prej 7,500 dollarësh, kundrejt një kushti të vetëm: të harroni për disa ditë e-mailet dhe projektet e ndryshme në punë, sepse vendosja e një ekuilibri ndërmjet kohës...

Askush nuk mund ta përfundojë sfidën, 20 mijë dollarë për të qëndruar 10 orë...

McKamey Manor në Tennessee, është ndërtuar që të jetë shtëpia më e frirkshme në Shtete e Bashkuara.   Vizitorët që duan të hynë në këtë “shtëpi të pusshtuar nga shpisrtrat e...

Te fundit

Agron Llakaj flet për herë të parë për rikthimin në ‘Portokalli’: E kam vendosur…

Ditët e fundit ka bërë xhiron e mediave lajmi se aktori shumë i dashur për publikun, Agron Llakaj do të rikthehet në drejtimin e...

Arsyeja e çuditshme pse macet zgjohen në mes të natës

Ekziston një mit që thotë se të gjitha macet janë më aktive gjatë natës. Në fakt sipas disa studimeve ka rezultuar që macet janë...

Sipas shenjës së HOROSKOPIT, ja pse duhet të jeni krenarë

Dashi: duhet të jenë krenar se secilën punë që nisin e përfundojnë. Personat e lindur në shenjë dashit nuk mund t’i ndalë asgjë. Demi: duhet...