Djali vendos një kamera të fshehtë në azilin e pleqve ku kishte futur të...

Nuk është kurrë një vendim i lehtë, por ndonjëherë njerëzit i çojnë prindërit në një azil për të moshuar, ku mund të marnni ndihmë 24 orë në 24. Ky nuk...

E keni menduar se çfarë mund të bëni me një shkumës? Ja 5 “mrekullitë”

Shkumësi ka qenë miku ynë që nga fëmijëria, megjithatë shumë pak prej jush e di se sa i rëndësishëm është ai në çdo shtëpi.   Bright Side sjell 5 arsyet se...

Jeni beqarë dhe të vetmuar? Lexoni arsyet pse ndodh kjo sipas shenjave të horoskopit

Dashi Jeni vetëm sepse nuk dini të trajtoni marrëdhëniet kur kalojnë nëpër fazën e parë dhe bëhen serioze me një person. Kur jeni të dashuruar, bëheni shumë entuziast dhe ngjitës...

Pas 3 shtatzënive të humbura, ky është reagimi i rrallë i nënës që sjell...

Fotografja e njohur e lindjeve, Laura Fifield, ka dokumentuar disa momente të lindjes së fëmijëve dhe çastin kur nënat mbajnë në krahë fëmijën e parë. Të gjitha kanë qenë...

Baba Vanga parashikoi shumë ngjarje në botë, del video e rrallë e gruas së...

Një video e rralle e momenteve te fu ndit të gruas që parashikoi shumë gjera per boten. Baba Vanga u konsiderua një nga profetët më të mëdhenj të të gjitha...

Të Gjithë Kanë Nevojë për një Dash në Jetën e Tyre! Këto 5 Arsye...

Dashi, një shenjë e karakterizuar nga një personalitet i fortë, kokëfortë si brirët e krijesës që e përfaqëson atë. Dashi është një mik i madh, me të cilin shpesh mund...

“Pyeti të diturit, rri me të urtët dhe shoqërohu me të varfërit” (15 aforizma)

A e dini si është “puna”? Harroni pak hallet e ditës, merrni 5 minuta kohë nga jeta juaj sot dhe… lexoni këtë thënie frymëzuese që i mblodhëm posaçërisht për...

Çfarë patë ju? Imazhi i parë që shihni në foto, zbulon të fshehtat për...

Pasi keni ngrënë e pirë mirë gjatë festave, si dhe keni përcaktuar qëllimet tuaja për 2019-ën, ka ardhur momenti të testoni jo vetëm shikimin, por edhe imagjinatën. Ju kërkojmë të...

Historia prekëse e Papa Vojtilës dhe gruas së varfër “Tani e dimë se sa...

Një grua e veshur thjeshtë, me fytyrë të trishtë, hyri në një dyqan, iu afrua pronarit dhe me përulësi i kërkoi nëse mund të merrte disa ushqime me kredi. Me...

Do surprizoheni! Numri i vijave në kyçin e dorës tregojnë sa gjatë do jetoni

Janë të shumta truket që përpiqen të parashikojnë të ardhmen. Pjesa më e madhe e vijave në kycin e dorës tregojnë sa jetë të gjatë do keni, ndërsa vijat e...

Te fundit

COVID-19, doktori që u mbajt një muaj në oksigjen tregon ‘tmerrin’ nga sëmundja

Lufta dhe sfidat e jetës nuk kanë qenë më të rënda se përjetimi i COVID-19 për një nga doktorët e QKUK-së në Prishtinë, mirëpo...

Para ca vitesh ishte bleta punëtore e Ramës, rikthehet fort Brisi i tatimeve nxjerr...

Briseida Shehaj njihet në publik si “Bleta e Artë” e kryeministrit Edi Rama, për faktin se ky i fundit i dha këtë çmim ish-drejtoreshës...

Rikthehen lëkundjet sizmike/ Tërmeti godet sërish Shqipërinë, epiqendra në detin Adriatik

Rikthehen lëkundjet sizmike në vend. Një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm qytetin e Durrësit. Mësohet se epiqendra ka qenë...