Po kalonte ne breg te detit dhe gjeti dicka qe e beri ate milioner,...

Paramendoni të jeni në plazh me të dashurin tuaj dhe po shijoni pushimet kur papritur filloni të ndjeni një erë të rëndë afër jush. Një çift ka ndjekur erën...

Rrugë nëpër botë që mbajnë emrin e Shkodrës

Qyteti i lashtë i Shkodrës jo rastësisht e gëzon atë emër të madh që ka… Fama vjen nga shekujt, që nga koha e Agronit e Teutës e deri te...

Nusja çmendet ditën e dasmës, tronditet mjeku nga ajo që gjen brenda kokës së...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një nuse. Ajo quhet Keyll dhe ditën e dasmës e kaloj në spital, pasi kishte dhimbje koke dhe hidhej përpjetë si e...

Mos thoni më që bota e përtejme nuk ekziston, shokon doktori: “Ju rrëfej çfarë...

Neurokirurgu Eben Alexander ishte skeptik për çdo njeri që tregonte se kishte përjetuar jetën pas vde.kjes. Por më vonë ai pati një përvojë të ngjashme, pasi ra në një gjendje...

Një grua i hap derën një të pastrehu dhe pas 2 javësh gjen këtë...

Në Minneapolis, Shtetet e Bashkuara, Abi ka një kafe të quajtur Abi’s Café. Përveç të qenit pronare, gruaja gjithashtu punon brenda ambienteve dhe i pëlqen gjithmonë të ketë gjithçka...

Ngjarje e mistershme/ 300 zogj të ngordhur bien nga qielli, ja çfarë tregojnë banorët…

300 zogj bien misteriozisht nga qielli, duke u shpërndarë në një rrugë në Uellsin e Veriut. Masivat e zogjve të ngordhur u zbuluan në Anglesey nga Hannah Stevens, e cila...

Bushat – Shkodër, zbulohet një qytet i lashtë

Në Bushat të Bashkisë Vau i Dejës ekspedita arkeologjike Shqiptaro-Polake zbulon prova per ekzistencen e nje  qyteti i cili daton nga shekulli 6 p.e.s. Sipas të dhënave, ky qytet...

E dini pse aeroplanët janë të lyer me ngjyrë të bardhë? Nuk ja u...

Çdo kompani avionësh ka logon edhe emrin e saj në bishtin e aeroplanit, por shumica prej tyre janë të lyer me ngjyrë të bardhë.   Pse? Ngjyrat e lehta reflektojnë diellin...

Shenjave që do u burojë fati nga të katërta anët, sipas astrologe Meri Shehut!...

Astrologe Meri ka renditur edhe për muajin prill, shenjat më me fat. Duke filluar nga vendi me më pak fat për këtë muaj, në vendin e parë, Meri jep...

33 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e vëllait të saj: Kur Adalyn lindi, ishte...

Një histori e rrallë është publikuar ngaDailymail, ku 33-vjeçarja Amanda Patterson ka sjellë në jetë fëmijën e vëllait të saj. Këtu nuk bëhet fjalë për ndonjë incest, por ajo ka...

Te fundit

COVID-19, doktori që u mbajt një muaj në oksigjen tregon ‘tmerrin’ nga sëmundja

Lufta dhe sfidat e jetës nuk kanë qenë më të rënda se përjetimi i COVID-19 për një nga doktorët e QKUK-së në Prishtinë, mirëpo...

Para ca vitesh ishte bleta punëtore e Ramës, rikthehet fort Brisi i tatimeve nxjerr...

Briseida Shehaj njihet në publik si “Bleta e Artë” e kryeministrit Edi Rama, për faktin se ky i fundit i dha këtë çmim ish-drejtoreshës...

Rikthehen lëkundjet sizmike/ Tërmeti godet sërish Shqipërinë, epiqendra në detin Adriatik

Rikthehen lëkundjet sizmike në vend. Një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm qytetin e Durrësit. Mësohet se epiqendra ka qenë...