6 marsi 2020 – praktikisht magjik. Ja cili është shpjegimi i ditës së madhe

Pse është një ditë e veçantë? Hëna e Re e së premtes, më 6 mars 2020, hyn zyrtarisht te Peshqit, shenjë e cila bashkohet me Neptunin. Hëna e re...

Blen një divan të ri, gruas “i fluturon truri” kur sheh ç’ka brenda

Është një mënyrë për t’u kujdesur më mirë për planetin, i cili tashmë është i ngopur me kaq shumë materiale të papërpunuara, që më në fund e kontaminon ekosistemin...

Njëri i bardhë dhe tjetri me ngjyrë, njihuni me binjakët e rrallë

“Nuk është e këndshme që të pyesësh një nënë, je e sigurtë që janë binjakë?” Janë këto fjalët e 30-vjeçares, Teegan Wardill nga Townsville, në Australi, teksa flet për...

Lind bebja me flokë plotësisht të bardha: Mjekët nuk dinë si ta shpjegojnë

Jemi mësuar të shohim fëmijë që lindin dhe nuk janë të njëjtë sikurse shumica e fëmijëve tjerë. Ata në fakt nuk janë të sëmurë dhe nuk vuajnë nga ndonjë çrregullim...

Konsiderohet si personi më i frikshëm në botë, kjo është arsyeja

Atë e kemi parë shpesh në ekran.   Mund ta keni parë këtë grua në mediat online të huaja por kurrë nuk iu ka shkuar në mëndje pse ajo cilësohet si...

Mos flisni kurrë në telefon kur ndodheni në ashensor, arsyeja eshte…

Pavarësisht kësaj nuk janë të pakta rastet kur e bëjmë këtë gjë, por duhet të dini që lidhja e dobët telefonike nuk është arsyeja e vetme pse nuk duhet...

Njihuni me princeshën që cilësohej ikona e bukurisë së asaj kohe, 13 burra humbën...

Emri i saj është Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh dhe ajo ishte princeshë iraniane. Princesha ka qenë e martuar me Amir Hussein Khan Shoja’al Saltaneh me të cilin kishte katër...

(VIDEO) E pabesueshme: Ata e shpëtuan kalin nga flakët, ndërsa ai u kthye në...

Kjo është një video e një kali që shpëtohet nga zjarret në një periferi të Los Angeles-it javën e kaluar, ku ai pasi është shpëtuar kthehet në flakë për...

Nese keni ende Nokia 3310, kompania kërkon tia riktheni dhe ja sa do ju...

Nëse keni ende një telefon te vjeter model “Nokia3310” apo një aparature playstation të vjetër në shtëpi mund të merrni deri në 2 mijë euro, kështu që kontrolloni me...

Misteri i vëllezërve, njëri ka një sy blu, tjetri syrin tjetër

Mohamed dhe Karem Selman janë vëllezërit turq, që kanë sy me ngjyra të ndryshme, shkaku i një gjendjeje të rrallë. Fëmijët 11 dhe katërvjeçar, e kanë syrin e djathtë të...

Te fundit

Në ditën e tij të lindjes këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të dytë

Këngëtari shqiptar Altin Sulku feston sot ditëlindjen. Në ditën e tij të veçantë ai ka marrë dhuratën më të çmuar: është bërë baba për...

Në shtëpinë e Gaz Pajës, aktori dhe bashkëshortja e tij tregojnë si po e...

Gaz Paja dhe bashkëshortja e tij, Ira ishin në një lidhje live nga shtëpia e tyre për emisionin “Ftesë në 5”.   Gazi tregoi se karantina...

Punëtorët në të zezë, Rama: Tregoni ku keni punuar që të përfitoni

Gjatë një komunikimi me qytetarët, kryeministri Edi Rama është shprehur se ata persona që kanë punuar në të zezë duhet të tregojnë ku dhe...