Sonte krijohet “unaza e zjarrit” në qiell, eklipsi diellor më i mirë i dekadës

Mbrëmjen e sotme ndodhi një eklips diellor i rrallë dhe me shumë mundësi do jetë më i miri i dekadës. Një eklips diellor unazor ndodh kur Hëna është shumë larg...

A Keni Lule Ne Koke ? Ja Çfarë Thote Ajo Per Shendetin Tuaj

Ndoshta e keni vënë re kur flokët nuk rriten në një formë uniforme dhe të rregullt dhe sillen rreth një luleje. Kjo e ka një arsye shumë të rëndësishme.Në të...

Dermatologët: Kjo është pjesa më e pistë e trupit. Ja si ta pastroni dhe...

Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjiena personale për shëndetin. Duhet të kujdesemi shumë që të heqim qafe të gjitha bakteret që marrim dhe jemi në...

Dita e veçantë, ja çfarë ndodh në orën 23:44 minuta në vendin tonë dhe...

Mirësevjen stina e verës! Sot në orën 23:44 minuta Europa do të mirëpresë sezonin më të nxehtë të vitit dhe ditën më të gjatë, e cila do të zgjasë...

Kushëriri ia faIi shtëpinë, SHlKONl çfarë gjeti të fshehur pas mobiIjeve (Foto)

Qytetari francez trashegoi nje shtepi ne qytetin Evreux te ndertuar ne vitet 1950-ta. Ai e zbuloi rastësisht pasurinë e cila kishte qenë e fshehur pas mobiljeve dhe në banjo,...

E ndoqën automjetin për 48 orë nga pas, aryseja e këtij veprimi nga bletët...

Bletët janë një nga ato krijesa që duken interesante. Nga njëra anë ato janë vlerësuar nga shumë kultura për organizimin dhe për mjaltin e tyre, por njerëzit nuk janë...

Në fillim mendoi se kishte gjetur një thesar në lumë, i riu nuk u...

Një i ri nga Shtetet e bashkuara ishte në kërkim të një thesari në thellësitë e lumit të Kolombit.   Si fillim ai gjeti një medalion dhe më pas disa vegla...

“Këtë të diel vjen fundi i botës!” Interneti po çoroditet me teorinë e re...

Nëse do t’i besonit teorisë më të fundit të dalë në internet për një parashikim të bërë nga fiset Maya, atëherë duhet të përgatiteni për fundin e botës që...

Fundi i botës po troket! Teoricieni bën llogaritë e reja sipas parashikimit të kalendarit...

Nëse jeni shqetësuar nga COVID-19, trazirat në vende të ndryshme, tërmetet, luftërat, karkalecat, vullkanet dhe uraganët, apom ndryshimet klimatike, të cilët po sinjalizojnë fundin e botës- ju mund të...

Foshnja E Sapolindur Habit Mjekët, Foto E Tij Bën Xhiron E Rrjetit (Foto)

Fo.shnja e sapolindur habit mjekët, foto e tij bën xhiron e rrjetit. Interneti është i mbushur foto të ndryshme që shprehin humor dhe shpesh krijojnë mundësi për të bërë...

Te fundit

Bëri ndërhyrje në buzë, 21-vjeçarja “shokohet” nga rezultati

Olivia thotë se për javë të tëra si pasojë e dhimbjeve nuk ka fjetur. Duke shtuar se është penduar që vendosi të bëjë një...

HOROSKOPI DITOR, E PREMTE DATE 3 KORRIK 2020

Dashi   Edhe kjo e premte do të jetë një ditë mjaft e favorshme për dashurinë, ndaj mundohuni që të përfitoni. Ajo për të cilën keni...

“Vajza e pajetë u gjet e mbuluar me jorgan”, Rebani Jaupi jep detaje rrëq...

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi, ka zbuluar detaje rrëqe thëse nga vd ekja e 56-vjeçares Zhaneta Josifi, vajzës së saj 30-vjeçares Anisa...