Bima e rrallë që kushton 1 mijë euro, gjendet edhe në trojet shqiptare

Tartuf është një bimë e rrallë, që i ngjan patates dhe kërpurdhës dhe ka shijen e djathit dhe qepë të vjetër. Kjo bimë gjendet edhe në malet Kelmendit, Dukagjinit...

Viçi lind për Shën Valentinin me një shenjë perfekte zemre në kokë

Një viç i adhurueshëm ka lindur ditën e Shën Valentinit, ndërsa në kokën e tij ka pasur si të pikturuar me dorë, formën e zemrës. Ngjarja ka ndodhur në...

Zhytësi gjeti një iPhone poshtë një ujëvare, u befasua kur hapi atë

Gjatë zhytjes në një ujëvarë, me anë të detektorit të metaleve në mesin e shumë gjërave tjera gjeti edhe një iPhone. Bëhej fjalë për një telefon iPhone të cilin...

Djali 19 vjeç martohet me 72-vjeçaren: E dua me shpirt, ajo bën cdo dite..

Një 19-vjeçar thotë se ai është lumturisht i martuar me një gjyshe 72-vjeçare, pavarësisht nga hendeku 53-vjeçar i moshës. Gjyshja 72 vjec martohet me 19 vjecarin dhe eshte shume e...

E vërteta për Trekëndëshin e Bermudës

Midis Floridës, Porto Rikos dhe Bermudës ndodhet një copë deti që i ka shqetësuar shkencëtarët për shekuj. Duke përfshirë afërsisht 710,000 kilometra det, kjo pjesë e madhe e oqeanit, e...

Çfarë është Shën Valentini dhe si ka filluar kjo festë?

Shën Valentini festohet çdo vit me datën 14 shkurt. Është dita kur njerëzit ia shfaqin dashurinë një personi tjetër përmes dhuratave të ndryshme, duke përfshirë dërgimin e kartolinave, luleve...

Punëtorët panë diçka duke lëvizur në baltë, nuk keni ide se çfarë nxorrën nga...

Kur janë afruar e kanë parë se një dre i vogel kishte ngecur atje poshtë dhe me ndihmën e eskavatorit e kanë shpëtuar nga atje Disa sekonda pasi del nga...

Nëna i ble mëngjesin një të pastrehuri dhe ai i lë një shënim tronditës

Kjo histori është me të vërtetë mahnitëse dhe me të vërtetë mendoj se kjo është gjëja më e mirë që do të lexoni sot.   Gruaja shkon të blej si çdo...

107 vjeçari bashkë me të dashurën 100 vjeçe, ‘fluturojnë’ çdo ditë në Mercedes SLK

Ai lindi para Luftës së Parë Botërore dhe ende drejton! Joe Newman nga Sarasota, Florida është 107 vjeç dhe ka drejtuar makinën për 90 vjet. Ai zotëron një Mercedes SLK,...

Nëna takon virtualisht vajzën 7-vjeçare të vdekur (VIDEO)

Transmetuesi televiziv i Koresë së Jugut MBC kohët e fundit transmetoi një dokumentar në gjuhën koreane që përqendrohet në humbjen e dhimbshme të vajzës, Nayeon shtatë vjeçare. Duke përdorur...

Te fundit

Shihni ku përfundojnë sapunët e përdorur në hotele ndaj kujdes… edhe vetëm një herë

Cdo dite neper hotele te ndryshme hidhen poshte sasi temedha sapunesh te perdorur e te lene pergjysem nga klientet. Por nuk ndodh e njejta...

Momentet e sikletshme, si i “tradhtuan” veshjet VIP-at (FOTO)

Nuk janë të pakta rastet kur personazhet e njohur kanë pësuar “aksidente” me veshjet. Që nga këputja e një kopse apo grisja e pantallonave...

“Përdoreni” trurin: Në ciIën drejtim lëviz kaIi? Është duke shkuar apo ardhur?

Një provë tjetër e trurit që do t’ju bëjë të mendoni mirë falë këtij iluzioni interesant optik.   Asnjë detaj në lidhje me kalin ose kalëruesinn...