Të gjithë kemi këtë shenjë të vogël në krah: Ky është kuptimi saj

Disa pla.gë në trupin tonë mund të tregojnë histori nga e kaluara dhe të tjerët papritmas shfaqen në lëkurën tonë pa e ditur historinë e tyre. Ky është rasti...

Sakrifica e fëmijëve për të shkuar në shkollë, brenda qeseve plastike kalojnë lumin

Ndërkohë që shumica prej nesh e kemi kaluar gjysmën e fëmijërisë duke gjetur mënyra për të shmangur shkollën, disa fëmijë të tjerë rrezikojnë jetën vetëm për t’u edukuar. Prindërit në...

Do habiteni! Ja çfarë tregojnë format e gishtave të këmbës, po ju si i...

Gishtat e duarve mund të zbulojnë aspekte të caktuara të personalitetit tonë, e njëjta gjë ndodh me gishtat e këmbëve. Nëse jeni kurioz, bëjeni këtë provë tani dhe mësoni...

Gabim i Google apo …? Nuk e besoni se çfarë është fotografuar në Kishën...

Nuk janë të pakta rastet ku në Google Maps mund të shohësh pamje të pazakonta, skena krimi, skena komike dhe jo vetëm. Por, nëse do të kërkoni “Kisha e Laçit”...

Habit gjyshja 70-vjeçarja: Jam 6 muajshe shtatzënë, më kanë thënë se është vajzë

Një grua 70-vjeçare që pretendon se është gjashtë muaj shtatzënë me fëmijën e saj të tetë do të bëhet gruaja më e vjetër që do të lindë një fëmijë,...

Hodhi 3 mijë euro në mbeturina, punëtorët e kompanisë së pastrimit bëjnë gjestin human...

Dy persona të cilët mbledhin mbeturinat në to gjetën diçka shumë të vlefshme. Brenda një kolltuku fshihej një shumë e konsiderueshme parash. Të hollat nuk hezituan t’ia kthejnë pronarit i...

“Fshati shqiptar që mahniti gruan e princit Charles, gruaja e pronarit të Mercedes donte...

Auron Tare – historian, anëtar i Komisionit Shkencor të UNESCO dhe kreu e themeluesi i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit – e cilësoi Qeparoin si “ndoshta fshatin më të bukur...

E keni përdorur gabimisht, ky është kuptimi i “Duarve të Hapura”

Kjo është nja nga emojet më konfuze kur bëhet fjalë për gjestet me dorë, dhe shumica e njerëzve e përdorin gabimisht.   Ky emoj përfaqëson çiltërsinë, por ndonjëherë përdoret si përqafim...

Mrekulli në Himarë, delfinët dhurojnë spektakël (VIDEO)

Pamje mahnitëse vijnë nga ujërat e detit Jon. Teksa ka qenë duke pushuar në Himarë regjisorja Vera Grabocka ka filmuar një mrekulli në det.   Një grup delfinësh, si rrallë herë...

Superjahti më i shtrenjtë në botë, ka edhe spital brenda (FOTO)

Miliarderët po kërkojnë një mundësi të reja për të kaluar karantinën nëse bota i rikthehet sërish izolimit për shkak të Coronavirus.   Dhe nuk janë të paktë ata që po synojnë...

Te fundit

Harrojeni furtunën! Pushuesve të muajit gusht u buzëqesh fati, dita e premte rikthen diellin...

Ditët në vijim premtojnë temperature të larta dhe ritkhim të motit me diell. Meteorologia Adiola Bani nga Meteoalb, ka deklaruar se nga dita e...

Veseli i ‘Big Brother” akuzon Vera Grabockën: Fitova “Dance with me”, lekët s’i mora...

Ish banori i ‘Big Brother’, Vesel Kurtishaj u bë pjesë e spektaklit “Dance with me”, ku fitoi vendin e parë si çift me këngëtaren...

Avokati rrëfen bisedën e pazakontë me kamarierin: Për çdo të prekur me Covid, shteti...

Avokati Arianit Koci, ka treguar një bisedë me një kamarier i cili tregon dicka ndryshe. Ja dhe postimi i plot i tij.Krejt është politikë kjo...