Hemoragji cerebrale, aktori i njohur shtrohet në spital (FOTO )

Aktori Bruno Shllaku është shtruar këtë pasdite në QSUT, pasi ka pësuar hemoragji cerebrale.   Fatmirësisht gjendja e tij shëndetësore nuk është e rënduar, por ndodhet i shtruar në Reanimacion për...

Frikë për jetën e aktorit Bruno Shllaku, shtrohet me urgjencë në spital pas hemorragjisë...

Frikë e madhe ka përshkuar familjen e aktorit të mirënjohur Bruno Shllaku mbrëmjen e sotme. Shllaku është shtruar këtë pasdite në QSUT, pasi ka pësuar hemoragji cerebrale.   Fatmirësisht gjendja e...

Bujar Qamili i jep zemër Shkodrës, koncert në rrugët e qytetit

Shkodra është qyteti i dytë më i goditur në vend nga Koronavirusi, pas Tiranës. Epiqendra e veriut të vendit numëron deri tani 52 të prekur dhe 2 viktima, çka ka...

Pashkët, kuriozitete lidhur me festën e besimtarëve katolikë dhe ortodoksë

Pashkët janë festat në të cilat të krishterët festojnë Ringjalljen e Jezusit: është një festë “e lëvizshme”, do të thotë që bie në ditë të ndryshme në varësi të...

Festa e Pashkëve, ja kuptimi i simbolikës së vezës së kuqe

Por vezët thyhen dhe këmbehen edhe në familje mes pjesëtarëve të saj. Ndërsa buka e pashkës, e cila ka shije te ëmbël shpreh kuptimin e ëmbëlsisë dhe lumturisë, të...

Lot dhe gëzim, si e surprizoi Gëzim Kruja në shtëpi Zef Deda: E kujtojnë...

Lot dhe gëzim në dhjetorin e vitit të kaluar. Zef Deda, aktor i humorit shkodran I bën një surprizë shumë të këndshme kolegut të tij, të madhit Gëzim Kruja,...

KUSH ISHTE GEZIM KRUJA, KRENARIA E QYTETIT TE SHKODRES

Gëzim Kruja ka lindur në Shkodër, në vitin 1939. Karrierën humoristike e ka nisur që në moshën 13-vjeçare. Fillimet me Estradën amatore nisin që në kohën kur ishte ushtar më...

Tjetër humbje për artin, ndahet nga jeta legjenda e muzikës

Legjenda e muzikës “country”, Kenny Rogers, është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare.   Lajmi është konfirmuar nga një përfaqësues i familjes, i cili kë bërë të ditur se këngëtari ka...

Kush e mban mend Elsën e Pallati 176? Aktorja e njohur bën rrëfimin qe...

Nje nga aktoret me te spikatura dhe me te mira te viteve 1985 por ajo ende eshte shume e mire dhe shume aktive. Ajo ishte e ftuar ne “Zonë e...

Sot 8 Marsi, festë dhe protestë, historia e ditës ndërkombëtare të gruas

Sot është 8 Marsi, Dita Ndërkombëtare e Gruas, e cila u shënua fillimisht në Shtetet e Bashkuara. Në këtë ditë protestohet dhe festohet në shumë vende të botës. Në Shqipëri...

Te fundit

Pas gjashtë vjetësh martesë merr vesh se bashkëshorti ishte i martuar edhe me 3...

Mary Turner Thomson mbeti e zhgënjyer kur zbuloi se bashkëshorti i saj, me të cilin mendonte se do të kalonte gjithë jetën, ishte bigamist...

Nuk janë binjake, por nënë dhe bijë: 10 raste vështirë që mund t’i dalloni

Duken si binjake, por në fakt janë të gjitha nënë dhe bijë ndërmjet vete. BrightSide ka sjellë disa foto interesante, ku vështirë të kuptoni...

Alma Çupi kallëzon Blendi Fevziun në SPAK: Turp i madh, më ka vjēdhur emisionin

Gazetarja shumë e njohur, autorja e emisionit “Histori Shqiptare”, në televizionin e shumëfamshëm “Klan”, Alma Çupi, u paraqit sot në orën 12:00, në dyert...