Nuk e dinte askush se si, zbulohet historia e pabesueshme e Mira Konçit dhe...

Ne emisionin Kendo kengen time kantautori i njohur Redon Makashi eshte shprehur se si Mira Konci u be pjese e grupit te tyre ai ka thene se: “Ti nuk...

“Kur më vdiq burri, po bëja prova”/ Aktorja e madhe shkodrane rrëfen momentet e...

Aktorja Drande Xhaj ka rrëfyer momentet më të vështira në skenë. Mëngjesin e sotëm aktorja ishte e ftuar në Wake Up, ku tregoi se momenti më i dhimbshëm, ishte...

FREDERIK NDOCI: PËR TË TRETUNIT SI UNË

Pabesisht posht rodhi smeraldi lot, kur malli diktoi udhen per n’atdhe… Fluturim mbi rè, imagjinoja takimin me miqt e mi, ku pedonaleve te qytetit a n’ kafe do ti takoja…do...

Largimi për në SHBA që shkaktoi shumë bujë, Shpëtim Saraçi merr një vendim të...

Largimi i tij kohe me pare nga Shqiperia shkaktoi shume buje ne media dhe ne opinionin publik sepse ishte shume e papritur gjithcka qe ndodhi. Shpëtim Saraçi ishte ndër kompozitorët...

Punishtja e maskave që kërkohen në të gjithë botën, një copëz e Venecias në...

Në hapësirën e ekspozimit të maskave të “Venice Art Mask Factory”, një shumëllojshmëri maskash të stileve të ndryshme, me një shumëllojshmëri ngjyrash e dekoresh, të sjellin imazhin e Venezias. Por...

Nuk ishte thjeshtë një yll …ishte një meteor i skenës në shkëlqim

Pas Parashqevi Simakut, Eva Alikajt, Liljana Kondakçiut dhe Ndriçim Xhepës një tjetër artiste e cila ka bërë bujë në vitet `80-`90 me stilin e saj ndryshe nga të tjerat...

Ardit Gjebrea kujton aktoren e ‘Pinokut’: ‘Lutem per ty të të japin atë që...

Ardit Gjebrea sot ka bere nje detikim per aktoren e pinokut Eva Pellumbi. Kjo ishte pjata e fundit qe kemi ngrene bashk.   Une u lumturova kaq shume.Nuk mund ta besoj...

Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje

Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në...

Nga Estrada e Shkodrës te “Falco”, Drande Xhaj: Ja pse pranova të luaj me...

Këtë të premte emisioni “Rreze Dielli” u zhvendos në Shkodër. Dhe jo pa arsye. Drande Xhaj kishte vendosur të hapte dyert e shtëpisë, por edhe zemrën në një interistë...

Ja cili eshte qyteti Shqiptar i cili u shpall i dyti si qyteti me...

Gjithmone ju kemi informuar dhe vazhdimisht lexojme mbi qytetet më të bukura në botë, të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë në jetë. Por ndryshe nga heret...

Te fundit

Alketa në ndihmë të familjeve në nevojë: Më kontaktoni

Mbrëmja e kaluar në “Opinion” i është dedikuar mbledhjes së ndihmave në ushqime për të gjitha familjet në nevojë, të cilat situata e koronavirusit...

Covid-19, deputët e PS dhurojnë gjysmën e pagës

Pas kabinetit qeveritar dhe Presidentin të Republikës, edhe deputetë të Grupit Parlamentar Socialist kanë vendosur të japin gjysmën e pagës së tyre për buxhetin...

“Bëj gati rrobat, për 1 orë…”/ Njihete si dita e gënjeshtrave, ja si Robert...

Robert Berisha e ka pësuar për ditën e 1 prillit, duke ia bërë mashtrimin më të mirë që do të kishte menduar dikush t’ia...