Dom Artur Kola meshtari i parë shqiptar që përfshihet në sherbimin diplomatik të Vatikantit…

Dom Artur Kola me datën 1 korrik 2020, është caktuar nga Papa Francesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Ai është meshtari i parë...

Motrat Ndoci: Sa mirë që s’kanë bërë prindërit një fëmijë tjetër, do i kishin...

Në programin “Rudina” në Tv Klan kanë qenë të ftuara dy motra, Rita dhe Juli Ndoci, që jo vetëm kanë ngjashmëri fizike, por edhe thuajse dhe pasionet dhe profesionet...

Rajmonda Bulku, aktorja e njohur e ekranit Shqiptar : Ja cili shkaku që i...

Nga fundi i viteve 1970 u shfaqën në ekranin e madh shqiptar një grup aktoresh të reja, të kulturuara dhe të pasionuara që i dhanë ndriçim, risi dhe shkëlqim...

Gazetarja Anila Dushi përmbush ëndrrën e saj, sjell për lexuesit monografinë “Pavlina”…

Anila është “arkivë” e gazetarisë së shkruar për Shkodrën nga fillimi i viteve 2000 e deri tani. Të gjithë kolegët papërjashtim, kur kanë nevojë për informacione të viteve të...

Dita e Premte permban nje ore ne te cilen lutja eshte e pranuar, mesojeni

Buhariu dhe Muslimi transmetojne ne te dy Sahihet e tyre nga Ebu Hurejre r.a.se i Derguari i Allahut alejhi selam po fliste per diten e Premte, e me pas...

Kisha e Laçit, “Kisha e Katolikëve dhe Muslimanëve”

Nga Ndue Baca Ka shekuj që ndër shqiptarë jeton shpirti dhe forca e Shenjtit mrekulli‐bërës më emrin Shna‐Ndou i Padovës,ku rezidenca e përhershme e këtij Shenjti ka qenë në kalanë...

RAMA PROMOVON “SYRIN E SHEGANIT”

Ai ka zgjedhur ketë here "Syrin e Sheganit" dhe përmes fotos dhe një mesazh "#BeautifulAlbania❤️”, shkruan Rama në Facebook dhe në instagram.     Syri i Sheganit është një burim i madh...

E mira që bën do të harrohet nesër s’ka rëndësi, bëj mirë

Gonxhe Bojaxhiu Shëntorja Nënë Tereza Njeriu është i paarsyeshëm, i palogjikshëm, egoist nuk ka rëndësi, duaje. Po bëre mirë, do të të veshin qëllime dytësore egoiste s'ka rëndësi, bëj mirë. Po realizove objektivat e tua,...

KONCERTI I PARË ME SHIROKËN E “RE” SOT ORA 20:00, JA KU DO TRANSMETOHET...

Teatri “Migjeni” rikthehet sonte ora 20:00 duke nisur sezonin artistik me koncertin “Pranverë me kengë”. Drejtoresha e teatrit ka besim qe qytetaret do respektojne masat ndaj covid-19 e gjithashtu...

TEATRI “MIGJENI” MË 1 KORRIK KONCERT NË SHIROKË

Pas një ndërprerje të gjatë si shkak i COVID-19 teatri “Migjeni” rikthehet duke nisur sezonin artistik me koncertin “Pranverë me kengë”. Duke marrë parasysh pandeminë e COVID-19 që vazhdon,...

Te fundit

“Topalli është pjesë e PD”, numri 2 i PD-së Bardhi: Të përjashtuarit nuk do...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi për Çim Pekën në SYRI TV se PD ka lindur dhe do jetë parti e mendimit...

Dyshohet për Covid 19, dalin përgjigjet për Olsi Ramën, vëllain e kryeministrit

Kanë dalë rezultatet e testimeve te klubi i Partizanit, ku tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv...

“Maskat me detyrim dhe në rrugë”/ Pellumb Pipero propozon masa drastike

Mjeku i njohur inf eksionist, profesor Pëllumb Pipero ka bërë apel për domosdoshmërinë e mbajtjes së maskës, si e vetmja mënyrë për t’u mbrojtur...