Nuk është teatri: Ja cila është shembja e vërtetë sipas Ardit Gjebreas

Shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar shumë trazira, reagime dhe trishtim në popull. Vetëm së fundmi ka reaguar dhe moderatori Ardit Gjebra. Gjatë emisionit "E diela shqiptare" ai shpalosi mendimin...

Lajm i trishtë për futbollin, ndahet nga jeta në moshë të re trajneri shqiptar

Një lajm i trishtë ka prekur futbollin kosovar, teksa është lajmëruar vdekja e Ardren Dafotës, trajneri në akademinë e futbollit “Naim Kryeziu” të KF Vëllaznimit. Dafota u nda nga jeta...

Bashkia e Vjenës nderon me titullin “Ambasadorë të Paqes” disa figura shqiptare

Bashkia e Vjenës i ka nderuar me titullin “Ambasadorë të Paqes” një sërë figurash nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia e Veriut Një nga personalitetet e nderuar me këtë titull është...

Brenda Syrit të Kaltër/ Kamera zbulon sekretet në thellësi të perlës shqiptare (VIDEO)

Syri i Kaltër është ndër destnacionet më të vizituara, pasi është një nga mrekullitë e natyrës shqiptare në jug të vendit, që lë të mahnitur të gjithë vizitorët. Një video...

“Tre muskutjerët” Redon Makashi, Elton Deda dhe Aleksandër Gjoka dhurojnë 500 maska dhe ëmbëlsira...

Gjatë kësaj kohe ku pandemia e koronavirusit ka izoluar Shqipërinë, kjo nuk ka penguar artistët që në një mënyrë a në një tjetër të ndihmojnë sadopak, mjekët dhe infermierët...

Ndahet nga jeta në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur kosovare Shahindere Bërlajolli Stafai. Që në moshën 13 vjeçare, ajo u bë solistja me moshën më të re në muzikën...

Muzika shqiptare në zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

Një lajm i rëndë raportohet nga Kosova. E ditur bëhet se është ndarë nga jeta këngëtarja e njohur, Shahindere Bërlajolli Stafai. Këtë lajm e dha këngëtarja, Besiana Mehmeti me anë...

Agjerimi! Pse duhet të agjerosh, qëllimi i agjerimit!

Feja Islame ngrihet në pesë shtylla kryesore të cilat janë: Shehadeti ( të dëshmosh se nuk ka të adhuruar tjetër përveç All-llahut, dhe Muhammedi alejhi selam është i Dërguari...

Shtatë dobitë fizike dhe shpirtërore të agjërimit gjatë Ramazanit

Agjërimi gjatë muajit të bekuar të Ramazanit sjell më vete shumë dobi. Ndër to po ju rendisim shtatë:   “NATA E KADRIT ËSHTË MË E MIRË SE NJË MIJË MUAJ”. Muaji Ramazan...

E gjeni dot se kush është aktorja më sipër ? Shikojeni se si duket...

Nje nga komedite me te bukura Shqiptare “Pallati 176”. A e mbani mend Pavlina Mani aktoren brilante? Kjo e fundit e cila kishte rolin e ‘mamasë së Elsës’ në...

Te fundit

E rrallë, Parashqevi Simaku : Kam bërë gabim, jam kthyer në një kohë shumë...

Parashqevi Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (VIDEO EMOCIONUESE)

Emocionuese si si Nene e pret ne emision takimin pas 53 vjetesh, mbani lotet eshte shume emocionuese, secila nene nuk mund ta perballonte… https://youtu.be/Ng8ZsfuQzlo

Shqiptari që mahniti Italinë, shikoni si lyhen vijat e bardha të rrugës

ndrit Mema, titullar i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të postuar në...