Shpërthim me eksploziv në dyqanin e biznesmenit

Një sasi eksplozivi ka shperthyer gjate nates ne fshatin Gocaj te Lezhës.   Raportohet se lënda eksplozive është vendosur në derën e një dyqani në pronësi të shtetasit Arben Malotaj.   Per fat...

Policia bllokon 4 automjete luksoze

itën e sotme, Policia e Vlorës ka bllokuar katër makina luksoze që janë në pronësi të të fortëve të Vlorës. Po vijojnë kontrollet e makinave luksoze pa dokumente, të vjedhura...

Zjarr në një banesë në Shkodër, zjarrfikëset ‘në luftë’ për shuarjen e flakëve

Banesat e dhjetë familjeve janë përfshirë nga flakët, pasditen e sotme në Shkodër, në lagjen Kiras, pranë ish-konviktit të Shkollës Veterinere. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar. Në vendngjarje...

Shpërthen bombola e gazit në banesë, 62-vjeçari pëson djegie të rënda, niset me urgjencë...

Një 62-vjeçar mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme nga shpërthimi i një bombole gazi në banesë. Sipas informacioneve paraprake mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30, në fshatin Stajke,...

‘Zonjë, shpresoj të të kenë ardhur mendtë’, Ilda Bejleri befason me deklaratën

Ilda Bejleri ka reaguar sërish për aksidentin e djeshëm ku përplasi me makinë një kalimtare pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Moderatorja sportive siç duket është irrituar nga ato...

I vë flakën “Benzit” të 41-vjeçarit, arrestohet i riu (Video)

Sot, rreth orës 13:05, në Shengjin, Lezhë është djegur mjeti tip”Benz” në pronësi të shtetasit E.D.,41 vjeç, banues në Lezhë. Sherbimet e Policisë kanë identifikuar dhe shoqeruar në Komisariat për...

TE SHTENAT DJE NE SHKODER, POLUMBARET E RENEA-S GJEJNE NE LUMIN BUNA PISTOLETEN

Shkodër Zbardhet ngjarja e ndodhur dje, më datë 12.02.2020. Identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar. Gjendet nga polumbarët, në lumin Buna, arma me të cilën autorët qëlluan në ajër. Nga strukturat...

“Më hodhi dy metra më tutje, ishte Ilda Bejleri”, flet gruaja e aksidentuar: Pse...

Ditën e sotme në mediat online u raportua se gazetarja e njohur Ilda Bejleri ka aksidentuar një 64-vjeçare pranë Drejtorisë së Policisë Tiranë. Mediat bënin të ditur se 64-vjeçarja është...

“Përplasi kalimtaren me makinë dhe u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes”/ Reagon...

Moderatorja Ilda Bejleri ka reaguar pas lajmit të publikuar në median online ku thuhet se ajo ka shkaktuar një aksident mesditën e sotme pranë Drejtorisë së Policisë në Tiranë. Sipas...

Krisma ne mes te Shkodres…

Mesditen e sotme jane degjuat krima gje e cila ka alarmuar qytetaret. Nga sa behet me dije ne lagjen "Parruce" dy te rinj jane konfliktuar me njeri tjetrin ku edhe...

Te fundit

Ngrihen temperaturat…/ Çfarë rezervon moti

E shtunë, 4 prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET Nesër (e shtunë, dt. 04), priten reshje mesatare në qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa, në shumicën...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID 19

Nga Mero Baze   Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

FOTO / Rama tregon veprën artistike të Zahos: E ka bërë Kuazimodon pa asnjë...

Ndërsa ishte live në një intervistë me “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama ka treguar një vepër shumë interesante të punuar nga djali i...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR