Detaje te reja! Të vërtetat e pathëna për Anisën dhe Blertën: Nga pastori me...

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja që tro nditi Tiranën javën e kaluar, ku u gjetën të pajeta nëna dhe vajza e saj. Gazatari Bledi Lumani ka...

Të vërtetat e pathëna për Anisën dhe Blertën!

Të enjten mbrëma, ndërsa kthehesha në shtëpi, u përballa me një mori makinash policie dhe autoambulance.   Mendova se kishte ndodhur ndonjë vr asje dhe sapo shkova në shtëpi, më shumë...

“Jezusi ta di emrin. Ai që dëgjon…”, çfarë objektesh u gjetën brenda banesës së...

Zhaneta Josifi, bashkë me të bijat, Anisa dhe Blerta Josifi, e vetmja e mbijetuar, ndërmorën ak tin e rëndë të vetëf lijimit, duke besuar se do të ringjalleshin, ndërsa...

Kishte 7 muaj në kërkim/ Agim Kajmakun e ”tradhëton” shëndeti, shkon për kurim te...

Detaje të reja janë zbuluar nga arrestimi i ish-kreut të bashkisë Vorë, Agim Kajmakut, i cili aktualisht po mbahet në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës.   Agim Kajmaku u...

E nis me këmbë ters/ Autobusi me shpejtësi skëterrë për plas të riun tek...

Një aks ident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qendër të kryeqytetit, pranë 15-katëshit.   Një i ri, rreth moshës 25-vjeçare duke kaluar me biçikletë është përpl asur nga...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër. Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e Bardhajve, drejtuesi i mjetit, tip...

“Zhaneta u gjet në gjunjë”/ Gazetarja zbardh detaje nga vetëf lijimi i nënë e...

Gazetarja Anila Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme detaje të reja dhe shumë të rënda nga ngjarja që tro nditi Tiranën pak ditë më parë, ku nënë e bijë...

Shkoder, automjeti humb kontrollin, humb jeten kembesorja 28 vjecare

Shkodër/Informacion Paraprak Më datë 06.07.2020, rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj vendi quajtur ura e Bardhajve, mjeti me tip Alfa Romeo, ka humbur kontrollin mbi mjetin duke u përplasur me...

“Bibla flet për ringjalljen e shpirtit dhe jo ringjalljen në tokë”, Pastori sqaron konceptin...

I ftuar për Faxnews Ergest Biti Sekretar i Përgjithshëm i Vëllazërisë Ungjillore ka folur në lidhje me konceptin e ríngjalljes sipas fesë që ai përfaqëson. Pastori thotë se Kisha Ungjillore...

“Vajzat i futi nëna në këtë rrugë”, xhaxhai i Blerta Josifit: Është mirë nga...

Dhimitraq Josifi, xhaxhai i Blerta Josifit, njërës prej vajzave të mbijetuara nga horrori në Kombinat, thotë se 34-vjeçarja është në gjendje të mirë shëndetësore dhe psikologjike. Në një lidhje direkte...

Te fundit

A do të mbyllemi sërish? Ministrja Manastirliu: Do të ketë…

Me shtimin e rasteve pozitive me COVID-19 në vend, pyetja që po mundon qytetarët është nëse do të mbyllen sërish në karantinë apo jo....

Fundjava sjell reshjet e shiut e ulje temperaturash

Për ato që kanë planifikuar pushimet në fundjavë, moti nuk do të jetë i favorshëm. Reshjet e shiut rikthehen sërish. Bashkë me to edhe ulja...

Na vjen keq për ju; katër shenjat e horoskopit më pa fat këtë verë

Virgjëresha Do punosh shumë. Relaksi dhe pushimet duhet të presin. Do kesh probleme për të zgjidhur. Mos u shqetëso! Nuk do zgjatë shumë, vjeshta vjen...